breadcrumbs_delimiter کسب و کار breadcrumbs_delimiter طولانی ترین پل معلق جهان در حال ساخت است
کسب و کار

طولانی ترین پل معلق جهان در حال ساخت است

فروردین 22, 1402 1017

برلوسکونی در سال 2008 مجدداً به عنوان نخست‌وزیر انتخاب شد و پروژه را احیا کرد، که سه سال بعد بار دیگر تصویب شد—اگر چه قیمت از 6.16 میلیارد یورو (6.72 میلیارد دلار) به 8.5 میلیارد یورو افزایش یافت. اما به زودی. پس از آن، در میان پس‌زمینه بحران بدهی حاد در منطقه یورو، برلوسکونی اکثریت خود را از دست داد و استعفا داد. جانشین او، ماریو مونتی، یک تکنوکرات محترم، پروژه را برای آخرین بار در سال 2013 لغو کرد.

اکنون، همان پروژه توسط دولت فعلی احیا شده است، که در اواسط ماه مارس تصویب شد. فرمانی که راه را برای ساخت پل هموار می کند. این بار ماتئو سالوینی، معاون نخست‌وزیر و رهبر حزب لیگ پوپولیستی از آن حمایت می‌کند – با حمایت برلوسکونی، که اکنون 86 سال دارد، که در اینستاگرام نوشت: «این بار ما را متوقف نخواهند کرد» پست در روز امضا شد. /p>

به گفته نیکولا چیلوتی، مدرس دیپلماسی و حکمرانی بین‌الملل، یکی از دلایلی که این پروژه همچنان احیا می‌شود این است که افراد زیادی از کار برنامه‌ریزی برای آن سود می‌برند. دانشگاه لافبورو لندن: «آنها دائماً برای آن پول خرج می‌کنند، حتی اگر هرگز محقق نشود، و برخی از گروه‌های ذینفع هستند که از گرفتن آن پول خوشحال هستند».

خود سالوینی دارای اعتراف کرد که “ساخت پل هزینه کمتری نسبت به ساختن آن ندارد.”

چیلوتی می‌افزاید: موضوع دیگر این است که این پروژه یک پیاده سیاسی مفید برای دولتی است که تاکنون در مورد برخی از وعده‌های کلیدی انتخاباتی، مانند اصلاحات مالیاتی و موضع تهاجمی نسبت به امور مالی بین‌المللی، سکوت اختیار کرده است.

اما به گفته آنجلینی، سیاسی شدن شدید پروژه – که عمدتاً منجر به حمایت جناح راست و مخالفت از چپ شده است – ممکن است موردی از “پوپولیسم زیرساختی” نیز باشد. او می‌گوید: «لفاظی‌های پیرامون پل، ملی‌گرایی را تراوش می‌کند، و این ایده به عنوان نمادی از عظمت ایتالیا، یا توانایی ساختن پلی طولانی‌تر از هر کسی دیده می‌شود.»

طراحی فعلی برای گذرگاه یک پل معلقتک دهانه به طول 3300 متر. این 60 درصد طولانی‌تر از پل چاناک‌قلعه در ترکیه، طولانی‌ترین پل در حال حاضر جهان است. پل که 2023 متر طول دارد. پل تنگه مسینا با ارتفاع 380 متری (1250 پا)، بلندترین پل جهان از نظر ارتفاع ساختاری خواهد بود و از  راه پل میلو در فرانسه که 342 متر ارتفاع دارد. این می تواند 6000 وسیله نقلیه جاده ای در ساعت و 200 قطار در روز را حمل کند و از آنجایی که دهانه آن 65 متر بالاتر از آب است، ترافیک دریایی می تواند بدون مزاحمت از زیر آن عبور کند.

زمان سفر با قطار بین جزیره و سرزمین اصلی – در حال حاضر حدود دو ساعت از جمله سفر با کشتی – به کمتر از 10 دقیقه کاهش می یابد و نزدیک به 5 میلیون نفر را که در سیسیل زندگی می کنند، خواهد آورد. بسیار نزدیک به بقیه ایتالیا.

ماسکولینو می‌گوید:

برنامه‌های قبلی برای سه دهانه بود، با دو دکل ساخته شده در دریا که هر کدام بین 80 تا 100 متر زیر سطح دریا غرق شدند. اینها با توجه به جریان های قوی در تنگه غیر قابل اجرا بودند و خطری برای کشتیرانی ایجاد می کردند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×