breadcrumbs_delimiter کسب و کار breadcrumbs_delimiter فیلم داش‌کم ماشین‌های بدون راننده را نشان می‌دهد که در سانفرانسیسکو مسدود شده‌اند
کسب و کار

فیلم داش‌کم ماشین‌های بدون راننده را نشان می‌دهد که در سانفرانسیسکو مسدود شده‌اند

فروردین 21, 1402 0016

اتوبوس گیر کرده بود. خط 54 فلتون سانفرانسیسکو به سمت شرق در حال حرکت به سمت یک خیابان مسکونی باریک بود که یک SUV سفید رنگ که از طرف دیگر می آمد در وسط جاده متوقف شد. غروب یکشنبه بارانی ماه گذشته بود، و راننده اتوبوس به شیشه جلو خم شد و از میان مه به چراغ‌های خطر تپنده SUV نگاه کرد و سپس با تعجب گفت: “لعنتی؟ راننده ماشین نیست؟!”

54 که توسط یک وسیله نقلیه خودمختار متعلق به Waymo آلفابت متوقف شد، تنها اتوبوسی نیست که با جمعیت فزاینده وسایل نقلیه بدون راننده سانفرانسیسکو دچار مشکل شده است. فیلم‌های نظارت اتوبوس و قطار که توسط WIRED از طریق درخواست‌های ثبت عمومی به دست آمده است، حوادث متعددی را از سپتامبر نشان می‌دهد که در آن اضطراب و سردرگمی ناشی از خودروهای بدون راننده به خیابان‌های شهر ایالات متحده که تبدیل به مرکز آزمایش آنها.

CaptionText-fEohGt CaptionText-UhYFdA>CaptionText-UhGt یک اتوبوس حمل‌ونقل عمومی سانفرانسیسکو در 5 مارس با یک وسیله نقلیه خودران Waymo در مسیر خود مواجه می‌شود.
با اجازه SFMTA

Waymo و جنرال موتورز‘ کروز، می خواهید روباتاکسی های بیشتر به خیابان های سانفرانسیسکو، پوشش قلمرو بیشتر، و اجرا در تمام ساعات Waymo و Cruise می گویند که از هر حادثه درس می گیرند. هر کدام بیش از 1 میلیون مایل بدون راننده را طی کرده اند و می گویند خودروهایشان به اندازه کافی ایمن هستند که بتوانند به جلو حرکت کنند. اما توسعه‌ها منوط به تأیید تنظیم‌کننده‌های ایالتی کالیفرنیا است که توسط مقامات سانفرانسیسکو تحت فشار قرار گرفته است برای سال به وسایل نقلیه خودران را تا رفع مشکلات محدود کنید.

ماشین‌های بدون راننده هزاران سفر را در سانفرانسیسکو تکمیل کرده‌اند. مردم به محل کار، به مدرسه، و به و از تاریخ. آنها همچنین ثابت کرده‌اند که یک مزاحم پر زرق و برق، خروج ترافیک و خزیدن در زمین های خطرناک مانند مناطق ساخت و خطوط برق خطوط برق. طبق گفته مقامات حمل و نقل شهری که داده‌های گزارش‌های رسانه‌های اجتماعی را جمع‌آوری کرده‌اند، خودروهای خودران در سانفرانسیسکو بین ماه‌های می تا دسامبر ۲۰۲۲، ۹۲ توقف برنامه‌ریزی‌نشده داشته‌اند که ۸۸ درصد آنها در خیابان‌های دارای سرویس حمل‌ونقل هستند. .wired.com/story/robot-cars-are-causing-911-false-alarms-in-san-francisco/”>تماس های 911 و منابع دیگر، زیرا شرکت ها ملزم نیستند همه موارد را گزارش کنند. خرابی ها.

سوابق به دست آمده توسط WIRED متمرکزتر هستند. آنها از دستورالعملی که قبلاً گزارش نشده بود به کارکنان آژانس حمل و نقل شهری سانفرانسیسکو پیروی می کنند که در اکتبر گذشته برای بهبود ثبت سوابق حوادث مربوط به وسایل نقلیه خودران صادر شد. طبق این دستورالعمل، Muni، همانطور که آژانس شناخته می شود، اصطلاح “خودروی بدون راننده” را زمانی که کارکنان گزارش “نزدیک از دست دادن، برخورد یا سایر حوادثی که منجر به تاخیر در حمل و نقل می شود” را استاندارد کرد. گزارش‌های آژانس 12 گزارش «بدون راننده» را از سپتامبر 2022 تا 8 مارس 2023 نشان می‌دهد، اگرچه ویدیوی Muni تنها برای هشت مورد از این موارد ارائه شده است. به طور کلی، سوابق نشان می دهد که این حوادث حداقل 83 دقیقه تاخیر مستقیم برای سواران Muni داشته است.

این داده‌ها احتمالاً مقیاس واقعی مشکل را منعکس نمی‌کنند. کارکنان Muni از همه دستورالعمل‌ها پیروی نمی‌کنند و یک تاخیر می‌تواند خطوط دیگر را کندتر کند و ضربه را بدتر کند. به گفته حامیان حمل و نقل، اتوبوس‌ها و قطارها نمی‌توانند مانند عابران پیاده، سایر رانندگان و دوچرخه‌سواران، انسداد را دور بزنند و مسافران وابسته به حمل و نقل را با برخی از بزرگترین سردردهای ناشی از خودروهای بدون راننده سرگردان کنند.

جفری تاملین، مدیر حمل و نقل Muni. “ما بسیار نگران هستیم که اگر وسایل نقلیه خودران مجاز به انجام عملیات بدون راننده و بی حد و حصر در سانفرانسیسکو باشند، اثرات ترافیکی به طور تصاعدی افزایش یابد.”

<. p class="paywall">برای اتوبوس Muni’s 54 که از لبه جنوبی سانفرانسیسکو عبور می کند، وسیله نقلیه ای که در اوایل ماه گذشته راه خود را مسدود کرده بود Waymo بدون راننده بود که بین ردیف ماشین های پارک شده گیر کرد. یک راننده انسانی باید به عقب برگردد و فضایی را برای اتوبوس خالی کند، اتوبوسی که بدون سرپرست مجاز به پشتیبان گیری نیست. در عوض، Waymo Driver، همانطور که این شرکت فناوری خود را می‌نامد، به یک «متخصص پاسخ ناوگان» از راه دور هشدار داد تا کمک کند. سندی کارپ، سخنگوی Waymo می‌گوید که این کارگر راهنمایی‌هایی را برای خودرو ارائه کرد که «در این شرایط ایده‌آل نبود» و از سرگیری رانندگی چالش برانگیز بود.

که درایور Muni را در تنگنا قرار داد. راننده به یکی از دو سرنشین گفت: «من نمی‌توانم اتوبوس را حرکت دهم.» “ماشین در حال رانندگی خودکار است.” راننده با رادیو به مدیران زنگ زد و کلاه آنها را از سرشان برداشت: «اوووو… نیم ساعت، یک ساعت. من نمی دانم. کاری برای انجام دادن نیست.” سی و هشت ایستگاه و حدود پنج مایل جلوتر برای 54 باقی مانده بود. راننده در حالی که به Waymo نگاه می کرد، ابراز ناامیدی کرد: «این یکی هنوز هوشمند نیست. غیر هوشمند. خوب نیست.”

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×