breadcrumbs_delimiter کسب و کار breadcrumbs_delimiter به‌روزرسانی شانگهای اتریوم شکافی را در کریپتو ایجاد می‌کند
کسب و کار

به‌روزرسانی شانگهای اتریوم شکافی را در کریپتو ایجاد می‌کند

فروردین 21, 1402 1015

این نبرد ایدئولوژیک، و قدرت خصومت بین مبشرهای بیت کوین و منتقدان آنها، به این معنی است که بحث دقیق در مورد صنعت سخت است، و هر دو طرف در موقعیت‌های خود تثبیت شوند.

به گفته د وریس، از منظر فنی، بیت‌کوین کاملاً ممکن است پا جای پای شبکه اتریوم بگذارد. او می گوید: «بیت کوین می تواند به PoS منتقل شود، مشکلی نیست. “اما این یک چالش اجتماعی است.”

De Vries اغلب حمله توسط بیت کوینرها، که ادعا می کنند او به دلیل وابستگی خود به بانک مرکزی تشویق شده است از بیت کوین انتقاد کند و داده های او نادرست است، و که او نمی تواند تفاوت های ظریف در رابطه بیت کوین با محیط زیست را توضیح دهد.

بیت کوین داران با سازمان های خیریه زیست محیطی ارتباط برقرار کرده اند. در 23 مارس، فعالان صلح سبز از اینستالیشن هنری به نام جمجمه ساتوشی رونمایی کرد. ، کنایه از خالق مستعار بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو. این جمجمه با ارتفاع ۱۱ فوتی با مادربردهای قدیمی تزئین شده است، حفره‌های چشمی آن قرمز می‌درخشند و دودکش‌ها دود را از تاج خارج می‌کنند. رولف اسکار، مدیر کمپین صلح سبز ایالات متحده، می‌گوید این نصب به منظور نشان دادن سهم دوگانه استخراج کریپتو در انتشار کربن و زباله‌های الکترونیکی بود. اما جمجمه به سرعت توسط حامیان بیت کوین در توییتر، که جمجمه را “فلز” و “بد” توصیف کردند. برخی از آن به عنوان عکس پروفایل جدید استفاده کردند.

اسکار می‌گوید: «واکنش قابل پیش‌بینی، اما ناامیدکننده بود. تعجب آور نیست، اما بی اهمیت جلوه دادن این مسائل بسیار واقعی ظاهر بدی است.»

هنرمند طراح مجسمه، بنجامین فون ونگ، نیز با واکنش های منفی مواجه شد. در 25 مارس، او یک موضوع توییتر می گوید که ارزیابی “سیاه و سفید” خود را پس از گفتگو با بیت کوینرها اصلاح کرده است. اما او همچنین به نیروهایی که بر سر راه مناظره سازنده ایستاده اند اشاره کرد: “در هر دو طرف افرادی هستند که معتقدند طرف مقابل ساده لوحانه خوش بین، گمراه و نادرست است.”

جمجمه ساتوشی که در توری در شهرهای ایالات متحده برده می‌شود، بخشی از یک کمپین گسترده‌تر صلح سبز به نام “تغییر کد، نه آب و هوا” است، که هدف آن فشار برای تغییرات است. در پایگاه کد بیت کوین که انتشار شبکه را کاهش می دهد. اسکار می‌گوید که هدف این است که از طریق بیت‌کوین، گیاهان سوخت فسیلی از “بازگشت به حیات” جلوگیری کنند، اما بندیکسن این تلاش را “کمپین لکه‌دار کردن” می‌نامد.

هر دو طرف همچنین متهم می‌کنند. دیگری ارائه نادرست حقایق و داده ها با سوء نیت است. پریتزکر و بندیکسن می گویند که کمپین صلح سبز تا حدودی توسط کریس لارسن، بنیانگذار ریپل، شرکتی با علاقه به ترویج XRP، یک ارز دیجیتال که به عنوان رقیب مستقیم بیت کوین راه اندازی شد، تامین می شود. اما به گفته هاوسون، به همین ترتیب، استدلال‌ها به نفع استخراج بیت‌کوین اغلب بر روی داده ارائه شده توسط شورای استخراج بیت کوین، ائتلافی از شرکت های استخراج به رهبری مایکل سیلر، مدیر عامل MicroStrategy، یک تجارت با صدها میلیون ها دلار در بیت کوین سرمایه گذاری شده است.

این بن بست با مخالفت ایدئولوژیک با PoS در بین بیت کوین ها، جدا از ملاحظات زیست محیطی بدتر می شود. برخی ایده دستکاری در اختراع اصلی ساتوشی ناکاموتو را غیرقابل تصور می‌دانند و برخی دیگر مانند Bendiksen و Pritzker معتقدند که PoS خطر تمرکز و سانسور بیشتری را ایجاد می‌کند و بنابراین تهدیدی برای اصول پایه‌گذاری کریپتو است. پریتزکر می‌گوید: «PoS اساساً سیستم فیات است، زیرا هر کسی که طلا دارد قوانین را تعیین می‌کند». به همین دلیل، Bendiksen توضیح می‌دهد که بیت‌کوین‌ها هرگز با تغییر موافقت نمی‌کنند.

«هر حمله به بیت‌کوین حمله به اخلاق، ارزش‌ها و اغلب دارایی خالص آنهاست. فون وانگ به WIRED گفت: این باعث می‌شود همه چیز شخصی به نظر برسد. «از آنجایی که بیشتر مردم خود را ذاتاً بد نمی‌دانند، احساس می‌کنند که مورد قضاوت نادرست قرار می‌گیرند و درک نادرستی دارند، که مکانی وحشتناک برای شروع مکالمه است.»

نتیجه وضعیتی است که در آن هر دو احزاب توهین هایی را در سراسر باطل مطرح می کنند اما هیچ یک از شکایت های مشروع یا با نیت خوب را ثبت نمی کنند. هر لقمه اطلاعاتی که ممکن است برای بی اعتبار کردن مخالفان استفاده شود نیز ضبط می شود. و فون وانگ نگران این است که خودش یک لقمه شود.

او می‌گوید: «سخت‌ترین بخش در مورد قرار گرفتن در مرکز یک بحث، احساس یک مهره شطرنج است. «من احساس نمی‌کنم که بتوانم آزادانه در جمع صحبت کنم، بدون اینکه کسی، در جایی، آنچه را که من می‌گویم، خارج از چارچوب کند و سعی کند آن را علیه طرف مقابل اعمال کند.»

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×