breadcrumbs_delimiter بک کانال breadcrumbs_delimiter کارآگاهان متان وسواس دائمی منجمد در قطب شمال
بک کانال

کارآگاهان متان وسواس دائمی منجمد در قطب شمال

فروردین 17, 1402 007

نیمه شب زمین گلف سان در فیربنکس، آلاسکا، آنها می گویند که شما هرگز دوبار یک ضربه را دریافت نمی کنید. این به این دلیل است که قطب شمال بسیار سریعتر از بقیه سیاره گرم می شود و با آب شدن یخ های دائمی زیرزمینی، مسیرهای فرعی مسیر را تغییر شکل می دهد. این یخ زدایی سریع مواد آلی باستانی را باز می کند – بسیاری از آنها. (منجمد دائمی جهان دو برابر کربن فعلی موجود در جو دارد.) میکروب ها از آن ماده آزاد شده تغذیه می کنند و توده های متان را بیرون می اندازند. ، گازی که 80 برابر قویتر از دی اکسید کربن در گرم کردن سیاره است. و از آنجایی که ذوب منجمد دائمی متان بیشتری آزاد می‌کند، دمای جهانی را افزایش می‌دهد – که باعث آب شدن بیشتر منجمد می‌شود که متان بیشتری آزاد می‌کند. این حلقه بازخورد وحشتناک آب و هوایی است و دانشمندان از مجموعه‌ای از فناوری برای درک بهتر آن استفاده می‌کنند.

«ما می‌دانیم که آینده قطب شمال همه چیز در مورد گرم شدن. برای آماده شدن، می‌خواهیم محیط‌های منجمد دائمی را بهتر درک کنیم – برای مدل‌سازی بهتر آن‌ها. ما می خواهیم بدانیم چه چیزی ممکن است.”

اشتراک در WIRED.تصویر: Alvaro Dominguez

Fairways مکان‌هایی عالی برای پهپاد مخصوص طراحی شده خود را فرود بیاورند. این هواپیما که حامل ابزارهایی برای نمونه برداری از گازهای گلخانه ای است، دارای طول بال 10 فوت است. اما فاقد چرخ است، بنابراین تیم باید آن را با شکم فرود بیاورد. جونز می‌گوید: «شما فقط می‌توانید دور یکی از ویژگی‌های مورد علاقه خود بچرخید و نمایه‌ای از ستون متان دریافت کنید. گلف بازها به ما اجازه دادند یک دقیقه بازی کنیم و پهپادمان را به زمین بفرستیم. و سپس آنها شلیک می کنند.”

در نزدیکی یک سایت با علاقه خاص یا ترسناک بسته به نوع نگاه شما به آن، پنهان شده است. Big Trail Lake محصول یک رویداد خشن ترموکارستاست.، که در آن یخ‌های دائمی آنقدر سریع ذوب می‌شوند که زمین فرو می‌ریزد. دهانه های به دست آمده، پر از آب، شرایط ایده آلی را برای میکروب ها برای تولید متان نشان می دهند. در واقع، دریاچه بیگ تریل ممکن است یکی از پرتاب کننده ترین دریاچه های آلاسکا باشد، بنابراین این تیم داده های متان را از یک برج ابزار شناور در آنجا جمع آوری می کند. نیکلاس هاسون، ژئوفیزیکدان دانشگاه آلاسکا فیربنکس، می‌گوید: «این احتمالاً یکی از پیچیده‌ترین آزمایش‌های علمی است که در قطب شمال اتفاق می‌افتد، به دلیل انواع مختلف ابزارها». “ما به نوعی شبیه کارآگاهان متان هستیم.”

برخلاف مجموعه ای از حسگرها که در یک مکان روی زمین گیر کرده اند، یک پهپاد می تواند نمونه هایی در ارتفاعات مختلف و در سراسر مناظر مختلف، نقشه بسیار دقیقی از غلظت متان هوایی را در اختیار محققان قرار می دهد.

عکس: فرانکی کارینو

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×