breadcrumbs_delimiter بک کانال breadcrumbs_delimiter یک وبلاگ کوچک نظارت بزرگی را در چین انجام داد – و برنده شد
بک کانال

یک وبلاگ کوچک نظارت بزرگی را در چین انجام داد – و برنده شد

فروردین 15, 1402 1016

در مکانی که مخفی نگه می دارد، جان هونوویچ در لپ تاپ خود بود و به طور روشمند هر لینک یک وب سایت را جست و جو می کرد. برای کنفرانسی در نیم دنیا دورتر. هایک ویژن، بزرگترین تولید کننده دوربین امنیتی جهان، میزبان این رویداد – نشست جهانی ابر هوش مصنوعی 2018 – بود. زادگاه هانگژو، شهری با جمعیتی حدود 10 میلیون نفر که فاصله چندانی با شانگهای ندارد. هونوویچ، بنیانگذار یک نشریه تجاری کوچک که فناوری نظارت را پوشش می داد، می خواست بداند آخرین تجهیزات هایک ویژن چه چیزی می تواند داشته باشد. انجام دهید.

او به بخشی از دستور کار کنفرانس با عنوان “دوستانه با محیط زیست، صلح آمیز، آرام” اشاره کرد و شرحی از یک سیستم مجهز به هوش مصنوعی نصب شده در اطراف کوه تای پیدا کرد. کوه مقدس تاریخی در شاندونگ. ویدئویی نشان داد که دوربین های هایک ویژن به سمت گردشگرانی که از هزاران پله سنگی منتهی به قله معروف بالا می رفتند، نشان می داد. موسیقی پیانو که به عنوان یک راوی پخش می‌شود، به زبان ماندارین با زیرنویس انگلیسی توضیح می‌دهد که دوربین‌ها «برای شناسایی همه بازدیدکنندگان برای اطمینان از ایمنی همه» وجود دارند. ویدئو بر روی یک شات از صفحه کامپیوتر قطع شد و هونوویچ مکث کرد. او یک نمای بزرگنمایی شده از چهره یکی از بازدیدکنندگان را دید. در زیر اطلاعاتی وجود داشت که هوش مصنوعی دوربین استنباط کرده بود. هونوویچ ویدیو را دانلود کرد و از صفحه کامپیوتر اسکرین شات گرفت تا از آن نگهداری شود.

بعدها با کمک یک مترجم، تک تک متن های موجود در آن صفحه را به دقت بررسی کرد. مترجم توضیح داد که مجموعه‌ای از شخصیت‌ها پیشنهاد می‌کند که هر بازدیدکننده به‌طور خودکار در دسته‌هایی دسته‌بندی می‌شود: سن، جنس، عینک زدن، لبخند زدن. وقتی هونوویچ به دسته پنجم اشاره کرد و پرسید: “این چیست؟” مترجم پاسخ داد: «اقلیت». هونوویچ فشار داد: “مطمئنی؟” مترجم تأیید کرد که راه دیگری برای خواندن آن وجود ندارد.

هنوویچ شوکه شد. در سال‌های متمادی در این صنعت، او هرگز شرکت نظارتی را ندیده بود که به طور خودکار اقلیت‌های نژادی را شناسایی کند. این ویژگی برای او کاملاً غیراخلاقی به نظر می رسید، و او بلافاصله به این فکر کرد که چگونه چین ممکن است از آن علیه مردم اویغور، یک گروه اقلیت قومی عمدتا مسلمان، در استان سین کیانگ استفاده کند. هونوویچ گزارش‌هایی را دیده بود که در غرب اویغورها تحت نظارت دقیق و بازداشت‌های دسته جمعی قرار داشتند. هونوویچ با کلیک روی وب‌سایت AI Summit، نمی‌توانست بگوید آیا مقامات چینی از این فناوری برای اقلیت ها را سرکوب کنید، اما او آن خطر را در حال ادغام دید. او به سرعت مقاله ای در مورد فناوری تشخیص قومیت هایک ویژن نوشت، از جمله ویدیو، اسکرین شات، و بدون نظر این شرکت، و آن را در وب سایت IPVM، نشریه تجاری که او تأسیس کرده بود، پست کرد.

او در مورد این کشف با یکی از خبرنگاران IPVM، چارلز رولت، فرانسوی صحبت کرد که در خارج از ایالات متحده زندگی می کند و همچنین مکان خود را مخفی نگه می دارد. رولت در مورد اینکه هایک ویژن و داهوا، دومین تولیدکننده بزرگ نظارت تصویری در چین، چگونه از کارهای دولتی در سین کیانگ سود زیادی به دست می آورند، نوشته بود. رولت سابقه روزنامه داشت و با وجود اینکه 25 ساله بود، مثل یک روزنامه نگار دوبرابر سنش جوهرآلود صحبت می کرد، تماماً «سقوط» و «سوءاستفاده» و «اخبار سخت» را. رولت با جستجوی مواد در دسترس عموم به صورت آنلاین متوجه شد که هایک ویژن قراردادی را برای ساخت تشخیص چهرهانبوه بسته است. > سیستمی برای پوشش یک شهرستان سین کیانگ – از جمله یک مرکز “آموزش مجدد” و برخی از مساجد آن – و قراردادی برای نصب سیستم های کنفرانس ویدئویی در مساجد، احتمالاً به طوری که شرکت کنندگان بتوانند موعظه های پخش شده توسط دولت را تماشا کنند. داهوا برنده قرارداد بزرگتر شد: 686 میلیون دلار برای ساخت ایستگاه های پلیس مجهز به دوربین در بخشی دیگر از سین کیانگ. در قراردادها مشخص شده بود که شرکت ها این سیستم ها را نصب می کنند، آنها را برای چند سال اجرا می کنند و سپس آنها را به دولت تحویل می دهند. در بسیاری از جنبه های نظارت تصویری دولت در سین کیانگ، Rollet گزارش داد، این دو شرکت “عمیقاً درگیر” بودند.

دوربین‌های هایک ویژن و داهوا نیز اتفاقاً در خانه‌ها، مشاغل و عمومی آویزان شدند. ساختمان ها در ایالات متحده و بسیاری از نقاط جهان. نصب کنندگان سیستم های امنیتی مشتاقانه تعداد زیادی از دوربین های ارزان قیمت را فروختند. موسسات مالی جهانی، مانند Fidelity International و صندوق سرمایه گذاری مستقل نروژ، سرمایه گذاران مشتاق در شرکت های چینی سودآور و با رشد سریع بودند. غول های تراشه آمریکایی اینتل و انویدیا سیلیکون را به آنها فروختند تا تشخیص چهره آنها را تقویت کنند.

این به زودی تغییر خواهد کرد. در طول چند سال آینده، نویسندگان IPVM یکی پس از دیگری جزییات وحشتناک را در کشف کردند. تجهیزات نظارتی چینی. دستاوردهای آنها در نهایت بر سیاست ملی تأثیر می گذارد، ثروت آن شرکت ها را تغییر می دهد و خود خبرنگاران را مستقیماً در خط مقدم جنگ سرد ایالات متحده و چین قرار می دهد.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×