breadcrumbs_delimiter کسب و کار breadcrumbs_delimiter رویای تحویل هواپیماهای بدون سرنشین آمازون در حال سقوط است
کسب و کار

رویای تحویل هواپیماهای بدون سرنشین آمازون در حال سقوط است

فروردین 15, 1402 1015

نزدیک به سه ساعت طول کشید تا بازی ورق آن صبح تحویل داده شود. نشانگر تغییر مکان داد، GPS همگام سازی شد. پهپاد یک صعود لرزان انجام داد و بر فراز ناظر زمینی پرواز کرد (که توسط خدمه پرواز به عنوان “نگهبان عبور” نامیده می شود) که در کامیونی در جاده مستقر بود تا الزامات FAA برای حفظ خط دید بصری در پهپاد را برآورده کند. . برای مدت کوتاهی روی هدف شناور شد، سپس بسته مقوایی را از ارتفاع حدود 10 فوتی رها کرد.

کارمند سابق می‌گوید این تجربه «واقعاً ناامیدکننده بود». “اما غیر منتظره نبود. تقریباً هر روز با شکست مواجه می‌شدیم.”

لاکفورد، شهری با حدود 3500 ساکن در حدود 40 مایلی جنوب ساکرامنتو، در اطراف مغازه‌های صنعتی سبک، باغ‌های گیلاس، مزارع آجیل و توت فرنگی ساخته شده است. زمینه های. به گفته یکی از کارمندان سابق که در فرآیند انتخاب شرکت داشت، این سایت به عنوان یکی از دو سایت اول تحویل مشتری آمازون انتخاب شد زیرا مسطح، نزدیک فرودگاه و معمولا خشک است. (دیگر سایت تحویل تجاری زنده، در کالج استیشن، تگزاس، به دلایل مشابه، به علاوه نزدیکی آن به تگزاس A&M، دانشگاهی با برنامه قوی هوافضا، انتخاب شد.)

اولین مورد مشتری رسمی تحویل پهپاد در لاکفورد پس از آن که آمازون آن را در نمایشگاه علمی مدرسه کودکان خود در سپتامبر 2022 تبلیغ کرد، برای این سرویس ثبت نام کرد. او به دلایل امنیتی به دلیل شغلش در عدالت کیفری خواست نامش فاش نشود. او تصور کرد که شاید تحویل هواپیماهای بدون سرنشین آینده باشد: “و من به بچه‌هایم خواهم گفت، “شما اولین تحویل هواپیمای بدون سرنشین آمازون را دریافت کردید.” در اواخر همان ماه، یکی از نمایندگان آمازون از خانه او در خیابان تیلور رنچ بازدید کرد، خیابانی بن بست که پنج خانه را در خود جای داده است. نماینده ملک را مورد بررسی قرار داد – یک قطعه زمینی به مساحت 5 هکتار با استخر شنا، ترامپولین و مرغداری – برای تأیید اینکه حیاط دارای فضای خالی هوای لازم (بدون آویزان شدن اعضای درخت یا خطوط برق) و شعاع فاصله 10 فوتی برای نصب است. یک مهره فلزی، یک ورق پلاستیکی منقش به آرم آمازون، و یک سکوی فرود با یک نشانگر واقعی شبیه کد QR که پهپاد قبل از پایین آوردن برای سقوط به سمت آن پرواز می کرد. او معافیتی را امضا کرد که به موجب آن او و خانواده‌اش را ملزم می‌کرد در زمان‌های تحویل برنامه‌ریزی شده از حیاط خلوت خارج نشوند. پس از تایید، یک ایمیل با پیوندی به صفحه فرود خصوصی آمازون برای او ارسال شد که در آن موارد موجود برای تحویل هواپیماهای بدون سرنشین نمایش داده می‌شود: «خمیردندان، کاندوم‌های زیاد، مواردی از این دست،» او می‌گوید.

اولین تحویل واقعی این مرد – یک چوب تلویزیون آمازون فایر و بسته آدامس که در اوایل پاییز دریافت شد – غیر رسمی بود، زیرا پرایم ایر مجوز FAA را برای پرواز تجاری پهپادها دریافت نکرده بود. و پس از سقوط بازی ورق در دسامبر، او یک بار دیگر از این سرویس برای خرید فیلتر یخچال استفاده کرد که طبق وعده داده شده در کمتر از یک ساعت رسید. هر بار ناوگان کوچکی از پیکاپ‌های پرایم ایر با ناظران بصری در خانه او ظاهر می‌شدند تا پهپادها را زیر نظر بگیرند. تحویل از پنجشنبه تا دوشنبه در دسترس است، اما نه زمانی که باران یا باد شدیدی می‌وزد، که امسال در لاکفورد ثابت بوده است.

در کناری، دن زاماریپا بازنشسته، یکی دیگر از اولین‌های پرایم ایر است. مشتریان می‌گوید از این سرویس برای خرید باتری، کرم مرطوب‌کننده و دسته توالت استفاده کرده است. دلیل اینکه Zamarripa همچنان به استفاده از آن ادامه می‌دهد، به نظر می‌رسد که ارتباطی کمتری با تجملات یک ساعته تحویل هواپیمای بدون سرنشین دارد، و بیشتر به چهار کارت هدیه 50 دلاری آمازون – که اساساً اعتبارات رایگان برای تحویل هواپیماهای بدون سرنشین – و یک تلاش شخصی برای کمک به او داده است. “اشکالات را برطرف کنید.” وقتی کارمندان پرایم ایر برای مشاهده پهپادها به خانه او می‌آیند، او با آن‌ها گپ می‌زند، می‌گوید: «یک بار در 58، 59 دقیقه آن را درست کردند و من گفتم: «خوشبختید که در خیابان زندگی می‌کنم».

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×