breadcrumbs_delimiter دنده breadcrumbs_delimiter آیا انسان سوخته می تواند مارپیچ مرگ را از آب و هوا بیرون بکشد؟
دنده

آیا انسان سوخته می تواند مارپیچ مرگ را از آب و هوا بیرون بکشد؟

فروردین 15, 1402 0023

این ناامیدی بود که میشل را به چادر BDSM در Burning Man کشاند. نیاز مبرم به کتک زدن نیست. میشل به دور از اینکه یک مازوخیست باشد، فقط می‌خواست از گرما رهایی یابد، و چادر BDSM دارای تهویه مطبوع بود.

Burning Man 2022 داغ بود. باکانال بدنام در بستر دریاچه غبارآلود و خشک بلک راک نوادا برگزار می شود. صحرا در روز دوشنبه، 29 آگوست با 98 درجه فارنهایت آغاز شد. در آخر هفته دمای هوا به 103 رسیده بود، دمایی که برای مکانی که قبلاً برای زندگی غیرقابل مهمان‌نواز بود، رکوردی بی سابقه بود.

این که این گستره بی خاصیت، پوست خشک و خشک از گرد و غبار سفید زندگی آسانی نیست، همیشه هدف میزبان Burning Man در آنجا بوده است. اما شرایط سال گذشته منجر به یک احساس کلی فرسودگی و ناخوشی شد و بسیاری از 80000 شرکت کننده این سوال وجودی را مطرح کردند که آیا هنوز ارزش آن را دارد که یک مهمانی در یک بیابان در یک سیاره در حال گرم شدن برگزار کنیم؟

بلیت‌ها معمولاً در عرض چند ثانیه پس از فروش فروخته می‌شوند، و زمانی که بلیت‌های رویداد 2023 در 12 آوریل در دسترس قرار گیرند، احتمالاً تغییری نخواهد کرد. در عوض، این رویداد ممکن است پس از رسیدن به نقطه اوج فرهنگی درست قبل از همه‌گیری، به آرامی فرو بپاشد.

رنو، نوادا، نزدیک‌ترین شهر بزرگ است و سریع‌ترین شهر در حال گرم شدن در ایالات متحده است. ایالت ها. نوادا در حال حاضر به طور متوسط ​​20 روز در سال با گرمای “خطرناک” است. تا سال 2050، پیش بینی می شود 30 روز باشد . این بدان معنا نیست که هر سال از این به بعد روزهای سه رقمی خواهد داشت، اما به این معنی است که احتمال آنها به طور فزاینده ای افزایش می یابد.

میشل، 35 ساله، فردی در فضای باز است که دوست دارد چادر زدن و پیاده روی او در ونکوور، بریتیش کلمبیا زندگی می‌کند و در میان دوستان و هم اتاقی‌های سابقش، تعداد زیادی «سوزنده» را به‌شمار می‌آورد. او می‌گوید: «خودکفایی یکی از اصول اصلی است، من فکر می‌کردم این یک ماجراجویی واقعاً سرگرم‌کننده برای من خواهد بود. about/10-principles/” class=”external-link” data-event-click=”{“element”:”ExternalLink”,”outgoingURL”:”https://burningman.org/about/10-principles/” }” href=”https://burningman.org/about/10-principles/” rel=”nofollow noopener” target=”_blank”>10 اصل که علاقمندان جشنواره به آن پایبند هستند. (میشل از من خواست که از نام خانوادگی اش استفاده نکنم زیرا نگران است که شناسایی عمومی به عنوان یک سوزان تأثیر نامطلوبی بر زندگی حرفه ای او بگذارد.)

دو دوست برای او بلیط لحظه آخری گرفتند و تنظیم کردند. او با یک کمپ 175 نفره متمرکز بر پایداری راه اندازی کرد. وعده‌های غذایی تازه وگان، صحبت‌هایی در مورد زندگی پایدار، و توالت زیستی وجود خواهد داشت، و کمپ برای کمپ‌های دیگر کمپوست فراهم می‌کند. او یک کیسه دافلی با لباس‌های سبک، یک کلاه بزرگ، الکترولیت‌ها، کرم ضد آفتاب، آب فراوان، دو عدد پنکه با باتری و یک چادر دو نفره بسته‌بندی کرد. اما آن منابع با گرد و غبار و گرما همخوانی نداشتند.

در ساعت 8:30 صبح اول، چادر او یک تنور بود. او به دنبال مکانی برای پنهان شدن از گرما بود. چند ایستگاه خنک‌کننده مه‌آلود فهرست‌شده در برنامه رسمی، همگی مملو از افرادی بودند که به دنبال مهلت بودند. در همین حال، طوفان های گرد و غبار بر روی پلایا درخشید و دید را به چند فوت محدود کرد و همه را با گرد و غبار قلیایی پوشاند.

میشل می‌گوید: «واقعاً احساس می‌کردم که قرار است بمیرم. او می‌دانست که دو دوستش در پناهگاهشان تهویه مطبوع دارند، اما با دوچرخه ۴۵ دقیقه فاصله داشتند. او بالاخره یوزشان را پیدا کرد و به داخل خزید. وقتی یک ساعت بعد ظاهر شدند، میشل در حال خراب شدن بود. “این خیلی زیاده. فکر می کنم باید به خانه بروم.» او گریه کرد. با این حال، او در نهایت ماند و در پایان هفته کار تهوع‌آور تمیز کردن غذای فاسد را از فریزرهای اردوگاهش و دور انداختن آن تحمل کرد – ژنراتورهای قدیمی کمپ خراب شده بودند.

سبز بودن در غبار سخت است

شرکت کنندگان جشنواره باید با طوفان های گرد و غبار در پلیا مقابله کنند.

عکس: Jordan England-Nelson/Getty Images

=”paywall”>افشای کامل، من Burning Man 2022 را در یک RV گازسوز و دارای تهویه مطبوع گذراندم. ششمین سال حضورم در برن بود و من به خاطر مشارکتم دچار بحران وجدان بودم که با نشستن در یک ترافیک 12 ساعته برای خروج از آن که آنقدر بزرگ بود که از فضا می‌توانستید آن را ببینید، تشدید شد.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×