» کسب و کار » پاریس عاشق اسکوتر شد. حالا ممکن است آنها را ممنوع کند
کسب و کار

پاریس عاشق اسکوتر شد. حالا ممکن است آنها را ممنوع کند

فروردین 11, 1402 20112

بالای اسکوتر من، من انسانی در شهر میمون ها هستم. در حالی که پشتم صاف است، بالای سر همتایانم که روی فرمان ماشین و دسته دوچرخه قوز کرده اند، برج می گیرم. با این حال، این حالت تازه کشف شده تنها برای چند ثانیه در هر زمان دوام می آورد. در تقاطع ها، احساس دیگری جایگزین می شود: ترس از له شدن با عبور از ترافیک. بعد از 20 دقیقه سواری، دستانم از محکم گرفتن دسته درد می کند. من خیلی می ترسم خیلی سریعتر از 10 کیلومتر در ساعت بروم، به اندازه ای که بتوانم همگام با یک دونده آماتور حرکت کنم.

این اولین بار است که در یک اسکوتر در پاریس یا در واقع هر کجا. از کنار نشانه های شهری در بحران می گذرم. فرانسوی‌ها به دلیل تلاش‌های رئیس جمهور امانوئل مکرون برای افزایش چهار سال سن بازنشستگی، در گیرودار خشم جمعی هستند. کارگران زباله در اعتصاب هستند، بنابراین کوه های بزرگ زباله در هر خیابان وجود دارد. گاهی اوقات از این توده‌ها مایعی گندیده به جاده می‌ریزد، که اسکوتر من به سرعت آن را می‌گیرد. در مکان‌های دیگر، زباله‌ها توسط تظاهرکنندگان آتش زده شده و لکه‌های زغالی روی پیاده‌رو باقی می‌ماند. در نزدیکی رودخانه سن، من و روروک مخصوص بچه‌هایم از میان انبوهی از پلیس‌های ضدشورش زره پوش سنگین می‌رویم.

در این زمینه، پاریس تصمیم گرفته است اولین رفراندوم خود را پس از تقریباً یک دهه برگزار کند. اما همه پرسی مربوط به اصلاحات حقوق بازنشستگی نیست، علت شورش های جاری است. در عوض درباره اجاره اسکوتر است. اگر پاریسی ها در روز یکشنبه 2 آوریل علیه اسکوترها رای بدهند، انتظار می رود شهردار به سرعت ممنوعیتی را اعمال کند. به همین دلیل است که من اینجا هستم: یک روز را صرف تجربه پاریس با اسکوتر کنم تا بفهمم چرا پایتخت فرانسه، که زمانی یکی از خوش‌آمدترین شهرهای جهان برای این شیوه حمل‌ونقل جدید بود، در آستانه یک چرخش چشمگیر است. .

لایم، یک شرکت اسکوتر آمریکایی که در تابستان 2018 وارد پاریس شد، تغییر نگرش را به سیاست مقصر می‌داند. پذیرش اولیه اسکوتر در شهر آشفته و شلوغ بود. تا سال 2019، حداقل 10 شرکت در این شهر فعالیت می کردند که مقررات صفر داشتند. این امر باعث شد که دولت شهر در سال 2020 سرکوب کند و هفت اپراتور را از پاریس بیرون کند و برای هر شرکت باقیمانده محدودیت 5000 اسکوتر وضع کند.

لایم یکی از سه شرکتی بود که توانستند از این شرایط جان سالم به در ببرند. کشتن خاویر میرایلس، مدیر امور عمومی این شرکت در فرانسه، می‌گوید که این تغییرات به پاریس نظم بخشید. او می‌گوید: «از آن روز در سال 2020، ما در یک مکان خوب با شهر بودیم. ما رابطه خوبی با جلسات منظم داشتیم.»

او می گوید که با انتخاب دیوید بلیارد از حزب سبز، معاون جدید شهردار که اکنون مسئول حمل و نقل است، بعداً در سال 2020، این تغییر کرد. با روی کار آمدن بلیارد، اسکوتر شرکت ها می گویند روابط تیره شده و جلسات آنها متوقف شده است. Mirailles می‌گوید: «قرار است بررسی سه‌ماهه خدمات با همه اپراتورها داشته باشیم، و این بیش از یک سال اتفاق نیفتاد. بلیارد، که targetsaid_blaener” در ژانویه که او از یک ممنوعیت حمایت می کند، درخواست WIRED برای اظهار نظر را برنگرداند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×