breadcrumbs_delimiter کسب و کار breadcrumbs_delimiter بازارهای ورشکستگی کریپتو پس از فروپاشی FTX در حال رونق هستند
کسب و کار

بازارهای ورشکستگی کریپتو پس از فروپاشی FTX در حال رونق هستند

فروردین 10, 1402 1019

انگیزه‌ها در هر طرف فروش ادعا متفاوت است، اما مکمل یکدیگرند. فروشنده یا برای پرداخت قبوض به پول نقد فوری نیاز دارد، یا می‌خواهد ضررهای خود را برای مقاصد مالیاتی یادداشت کند، یا معتقد است که می‌تواند با سرمایه‌گذاری پول در جای دیگر سود بیشتری کسب کند. در همین حال، خریدار شرط می‌بندد که در نهایت ارزش بازگردانده شده به طلبکاران از مبلغی که برای مطالبات پرداخت کرده‌اند بیشتر شود.

فروش ادعا معمولاً پشت درهای بسته و بین مؤسسات مالی انجام می‌شود. . اما طی چند سال گذشته، بازارهای عمومی برای ادعاهای ورشکستگی، مانند Xclaim و Claims Market، پدیدار شده‌اند که میزانی از شفافیت را در بازاری مبهم به ارمغان می‌آورد و تقریباً به هر کسی که ادعایی دارد اجازه می‌دهد آن را فهرست کند.

متیو صدیق، موسس Xclaim، می‌گوید: «ما به مردم این قدرت را می‌دهیم که انتخابی داشته باشند که در غیر این صورت نمی‌توانستند انتخاب کنند.

رشد این بازارها در بخش کوچکی توسط ورشکستگی در بخش کریپتو کاتالیز شده است. بر اساس برآوردهای Open Exchange و Xclaim، بین 20 تا 30 میلیارد دلار در حال حاضر در ورشکستگی های کریپتو محبوس شده است.

در اواخر سال 2022، Xclaim به طور انحصاری بر روی ورشکستگی های کریپتو متمرکز شد. از آن زمان، بازاری که تا ژانویه بیش از 200 میلیون دلار در کل مطالبات، کاربران بیشتری را جذب کرده و درآمد بیشتری نسبت به مجموع دو سال قبل داشته است. صدیق می‌گوید.

خرید ادعاهای مربوط به ورشکستگی‌های کریپتو به عنوان راهی برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال با تخفیف تلقی می‌شود. اگرچه ادعای هر طلبکار در تاریخ تشکیل پرونده ورشکستگی به دلار ارزش گذاری می شود، اما به ارز رمزنگاری شده نیست، ترازنامه این شرکت ها عمدتاً از دارایی های رمزنگاری تشکیل شده است. بنابراین، اگر قیمت کریپتو افزایش یابد، دارندگان ادعا بازده بیشتری دریافت خواهند کرد. در مورد کوه Gox، قاضی حتی تصمیم گرفت که دارندگان ادعا باید به طور کامل در افزایش قیمت کریپتو مشارکت دارند، به این معنی که آنها قرار است در هنگام توزیع مجدد بیش از 100 درصد بازدهی مطالبات خود داشته باشند. در 31 اکتبر آغاز می شود.

توماس برازیل، موسس 507 Capital، یک شرکت سرمایه گذاری که متخصص در بدهی های مضطرب است، می گوید: با این حال، ادعاهای خرید برای افراد ضعیف نیست. موقعیت بزرگ در ورشکستگی کوه Gox و دیگران. برازیل می‌گوید، نه تنها گاهی اوقات طلبکاران ارزش ادعاهای خود را به اشتباه بیان می‌کنند، به گفته برزیل، برخی از افراد «در لبه‌ها می‌چرخند»، بلکه برخی از ادعاها کاملاً جعلی هستند.

در موارد دیگر، یک خریدار ممکن است متوجه شود که یک ادعا مشمول بازپس‌گیری است، زیرا دارنده اصلی کمی قبل از ورشکستگی برداشت‌های نامشخصی انجام داده است و هر گونه سودی را که ممکن است امیدوار به کسب آن باشد از بین ببرد. در شرایط ورشکستگی، وجوهی که در 90 روز قبل از تشکیل پرونده برداشت می‌شوند، بعداً به دارایی بازگردانده می‌شوند تا از سناریویی که در آن اقلیت طلبکاران به دلیل سرعت بیشتر در ماشه پاداش دریافت می‌کنند، جلوگیری شود.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×