» کسب و کار » اجازه دهید جنگ کدنویسی هوش مصنوعی آغاز شود!
کسب و کار

اجازه دهید جنگ کدنویسی هوش مصنوعی آغاز شود!

فروردین 10, 1402 20166

خبر بزرگ این هفته تماسی بود از سوی افراد برجسته فناوری به مکث توسعه و استقرار مدل‌های هوش مصنوعی پیشرفته‌تر از GTP-4 OpenAI—الگوریتم زبان فوق‌العاده توانا در پشت ChatGPT—تا زمانی که خطراتی از جمله جابجایی شغل و اطلاعات نادرست بهتر درک شوند.

حتی اگر OpenAI، Google، مایکروسافت، و دیگر شرکت‌های سنگین‌وزن فناوری باید جلوی کارشان را بگیرند. مدل‌های هوش مصنوعی که قبلاً توسعه یافته‌اند، به‌ویژه در توسعه نرم‌افزار تأثیرات عمیقی خواهند داشت.

ممکن است به نظر یک معامله تجاری معمولی نباشد، اما Alphabet توافق برای تامین هوش مصنوعی به Replit، یک ابزار کدگذاری مبتنی بر وب با بیش از 20 میلیون کاربر، چیزی شبیه یک تغییر لرزه ای است. Replit از مدل‌های هوش مصنوعی Google، همراه با مدل‌های دیگر، در Ghostwriter، ابزاری است که کد را توصیه می کند و به سؤالات مربوط به کد به روشی مشابه ChatGPT پاسخ می دهد. امجد مساد، مدیرعامل Replit، به من می‌گوید که گوگل «فناوری فوق‌العاده جالب» دارد و شرکت او می‌تواند آن را به دست توسعه‌دهندگان برساند. از طریق این شراکت، Google همچنین Replit را در دسترس کاربران Google Cloud قرار می‌دهد و به آن کمک می‌کند مشتریان تجاری بیشتری را جذب کند.

این حرکت بسیار مهم است زیرا Alphabet در حال تربیع به Microsoft و GitHub، که به همین ترتیب استفاده از هوش مصنوعی برای کمک به کدگذارها با Copilot، یک افزونه برای ویژوال استودیو. همان هوش مصنوعی که باعث می‌شود ChatGPT بسیار هوشمندانه به نظر برسد، روی زبان‌های کامپیوتری کار می‌کند. وقتی شروع به تایپ کد می کنید، ابزارهایی مانند Copilot راهی برای تکمیل آن پیشنهاد می کنند.

حرکت Alphabet همچنین نشان می دهد که چه چیزی می تواند میدان نبرد بزرگ بعدی برای شرکت های بزرگ فناوری باشد. در حالی که توجه زیادی به ترفندهای سالن ChatGPT و Midjourey 5 نسخه های دونالد ترامپ، داستان بزرگتر این است که کدام شرکت می تواند بهترین ابزارهای هوش مصنوعی را به توسعه دهندگان ارائه دهد—و نرم افزار جدیدی که توسعه دهندگان با آن هوش مصنوعی در کنار خود خواهند ساخت.

تحقیق از مایکروسافت نشان می دهد که توسعه دهندگان در هنگام استفاده می تواند وظایف را بیش از 50 درصد سریعتر انجام دهد یک دستیار هوش مصنوعی شرکت‌هایی که هوش مصنوعی پیشرفته ارائه می‌کنند می‌توانند توسعه‌دهندگان را به سمت ابزارهای کدنویسی خود بکشانند و آن کاربران را به ابرها و چیزهای دیگر خود جذب کنند. Amazon یک ابزار کدنویسی هوش مصنوعی به نام Code Whisperer و متا در حال کار بر روی یکی برای استفاده داخلی نیز هست. احتمالاً، Apple نمی‌خواهد عقب بماند.

همانطور که به توسعه دهندگان کمک می کند تا کد بنویسند، هوش مصنوعی شروع به تغییر نحوه چیدمان کدها کرده است. هفته گذشته، OpenAI اعلام کرد که اولین افزونه ها برای ChatGPT ایجاد شده است. آنها این امکان را برای ربات فراهم می کنند تا کارهایی مانند جستجوی پرواز، رزرو رستوران و سفارش مواد غذایی را انجام دهد. گنجاندن هوش مصنوعی در کد همچنین می تواند توسعه نرم افزار را تسریع کند. این هفته Masad of Replit یک مثال دقیق به اشتراک گذاشت—برنامه ای که دستورات صوتی را به وب سایت های فعال تبدیل می کند. مساد می‌گوید: «ما فکر می‌کنیم بسیاری از پروژه‌های نرم‌افزاری در آینده از این طریق شروع می‌شوند.

با توجه به اینکه همه چیز به سرعت پیش می‌رود، ارزش این را دارد که عواقب ترکیب سریع هوش مصنوعی در توسعه نرم‌افزار را در نظر بگیریم. ممکن است ابزارهای هوش مصنوعی می توانند بازتولید شوند آسیب‌پذیری‌ها در کدی که پیشنهاد می‌کنند توسعه‌دهندگان ممکن است متوجه آن نشوند یا نتوانند آن را شناسایی کنند. اگر توسعه دهندگان به شدت به هوش مصنوعی تکیه کنند، شاید از خود راضی تر شوند یا مهارت های خود را از بین ببرند. و چه نوع “بدهی فنی” ممکن است ظاهر شود اگر برنامه‌نویسان نیاز داشته باشند به عقب برگردند و نرم‌افزاری را که هیچ انسانی از نزدیک بررسی نکرده است، تعمیر کنند؟

ممکن است مدت زیادی طول نکشید تا متوجه شویم.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×