breadcrumbs_delimiter کسب و کار breadcrumbs_delimiter شکار انسان در هند 27 میلیون نفر را بدون اینترنت موبایل رها کرد
کسب و کار

شکار انسان در هند 27 میلیون نفر را بدون اینترنت موبایل رها کرد

فروردین 9, 1402 0018

مانیش کومار یک سرویس کرایه اتومبیل در شهر جالاندهار در ایالت شمالی پنجاب هند راه اندازی می کند. در دو هفته گذشته، کسب و کار او با مشکل مواجه بوده است – از 18 مارس شروع شد، زمانی که به مدت چهار روز اینترنت تلفن همراه در مناطق وسیعی از ایالت به دستور دولت قطع شد. بسیاری از مشتریان او از Google Pay برای پرداخت قبوض خود استفاده می کنند. او گفت: «این روزها اکثر مردم ترجیح می‌دهند از طریق تجارت الکترونیک پرداخت کنند. “تعطیلی به این معنی بود که آنها نمی توانستند این کار را انجام دهند.”

از 18 تا 21 مارس، 27 میلیون نفر در سراسر پنجاب بدون دسترسی به اینترنت تلفن همراه ماندند و زندگی و کسب و کار را مختل کردند. خاموشی در برخی ولسوالی ها بیش از یک هفته ادامه داشت. از آنجایی که دولت تلاش کرد تا از انتشار اطلاعات جلوگیری کند – یا به قول خودش “اخبار جعلی” – از توییتر خواست بیش از 120 حساب کاربری را مسدود کند، از حساب های متعلق به روزنامه نگاران محلی گرفته تا اکانت جگمیت سینگ، سیاستمدار کانادایی.

همه چیز برای شکار یک مرد بود—یک جدایی طلب سیک 30 ساله، آمریتپال سینگ ساندو.

ساندو یک واعظ و برجسته است. در جنبشی که خواستار ایجاد یک کشور مستقل برای جامعه سیک ها به نام خلستان است، شرکت می کنند. این جنبش در میان دیاسپورای بزرگ سیک ها، به ویژه در بریتانیا و کانادا، هوادارانی دارد، اما مقامات هندی با آن به عنوان تهدیدی برای امنیت ملی برخورد می کنند.

ظهور سندهو در سیاست پنجاب سریع بوده است. تا سال گذشته، او در دبی مستقر بود و برای تجارت حمل و نقل خانواده اش کار می کرد. سپس، در مارس 2022، او به عنوان رئیس Waris Punjab De، یک گروه فشار که برای دفاع از حقوق کشاورزان در پنجاب تأسیس شده بود، انتخاب شگفت‌انگیزی شد. در ماه اوت، او به پنجاب بازگشت.

به نظر می‌رسید که نحوه ورود او برای جلب توجه در رسانه‌های اجتماعی تنظیم شده بود. او با لباسی شبیه یک مبارز مشهور سیک، Jarnail Singh Bhindranwale، که توسط نیروهای دولتی در داخل معبد طلایی در امریتسار در سال 1984 کشته شد، فرود آمد. حامیان ساندو این تصویر را در چندین صفحه فیس بوک منتشر کردند، توجه به گلوله برفی آنلاین شروع شد، و پروفایل او تا زمانی که او افزایش یافت. این داستان در رسانه های جریان اصلی منتشر شد.

هارتوش سینگ بال، سردبیر اجرایی مجله The Caravan می گوید: «او تا یک سال پیش تراشیده بود. که در مورد پنجاب بسیار نوشته است. ناگهان به پنجاب می‌آید، ادعای زیادی می‌کند، موهایش را بلند می‌کند، خودش را غسل تعمید می‌دهد و پیروانی پیدا می‌کند. حجم عظیمی از ساخت و ساز در این مرد وجود دارد، که هرگز در هیچ سطح وسیعی از پشتیبانی روی زمین برخوردار نبود.

دسترسی او در میان مهاجران عظیم سیک نیز افزایش یافت. بسیاری از خانواده‌ها اعضایی در خارج از کشور دارند که نتیجه موج‌های مهاجرت است که یکی از آنها پس از شورش‌های بزرگ ناشی از مرگ بهیندرانوال رخ داد. پول دیاسپورا از آرمان‌ها و سیاستمداران حمایت می‌کند و سیک‌های خارج از کشور را در زندگی سیاسی این ایالت تأثیرگذار می‌کند.

سپس، در ماه فوریه، ساندو و گروهی از حامیان مسلح به یک ایستگاه پلیس در آجنالا یورش بردند. در 15 مایلی آمریتسار در پنجاب غربی، به تلافی دستگیری یکی از دستیارانش. شش افسر پلیس مجروح شدند. بال گفت که این رویداد هاله ای به ساندو داد. اما مدتی گذشت تا سرانجام مقامات عملیات خود را برای یافتن او آغاز کردند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×