breadcrumbs_delimiter کسب و کار breadcrumbs_delimiter ChatGPT عصر جدیدی را در جستجو باز کرد. مایکروسافت می تواند آن را خراب کند
کسب و کار

ChatGPT عصر جدیدی را در جستجو باز کرد. مایکروسافت می تواند آن را خراب کند

فروردین 7, 1402 1032

Ecosia، که از نتایج Bing استفاده می‌کند و سرمایه‌گذاری می‌کند سود در پروژه های زیست محیطی، در حال بررسی شرکای بالقوه برای توسعه ربات چت خود است. اگر مایکروسافت مایل به اشتراک گذاری باشد، رهبران آن مشتاق خواهند بود که فناوری چت بات بینگ را مجوز دهند. مدیرعامل کریستین کرول می‌گوید: «مهم است اطمینان حاصل شود که این ابزار دیگری برای تسلط بیشتر این شرکت‌ها نیست.

بازیگر جستجوی کوچک از افزایش قیمت بینگ فرار می‌کند زیرا یک شریک سندیکایی از Bing، به این معنی که هم آگهی‌ها و هم نتایج جستجوی مایکروسافت را دوباره بسته‌بندی می‌کند و فروش تبلیغات را تقسیم می‌کند. با این حال، کرول می‌گوید جهش چند برابری کارمزد برای مشتریان Bing API یک «پرچم قرمز فوری» است که نشان‌دهنده بازاری با عدم تعادل قدرت بزرگ است که کمیسیون اروپا (EC) باید تحت قانون بازارهای دیجیتال، قانونی که سال گذشته برای اطمینان از شرکت های کوچک می توانند در شرایط مساوی با Big Tech رقابت کنند. آریانا پودستا، سخنگوی اتحادیه اروپا، می‌گوید که DMA از 2 ماه مه اجرایی می‌شود، اما تعیین اینکه کدام موتورهای جستجوی آنلاین تحت پوشش قرار می‌گیرند ممکن است ماه‌ها طول بکشد تا قانون‌گذاران تعیین کنند.

Bing  کمتر از 3 درصد از جستجوها در سراسر جهان، بسیار کمتر از Google، که 93 درصد را به خود اختصاص می دهد. اما سهم بینگ در رایانه های رومیزی بیش از 8 درصد است، جایی که ویندوز سیستم عامل غالب است و مایکروسافت موتور جستجوی خود را ترجیح می دهد.

تبلیغات جستجو در نتایج جستجوی Bing بخش مهمی از درآمد سالانه 18 میلیارد دلاری مایکروسافت از تبلیغات است. فیلیپ اوکندن، مدیر مالی مایکروسافت، ماه گذشته در جریان راه اندازی ربات چت خود به تحلیلگران گفت، هر یک درصد افزایش سهم بازار می تواند به 2 میلیارد دلار فروش تبلیغات اضافی تبدیل شود. مایکروسافت فروش Bing API را شکست نمی دهد.

مسابقه ربات‌های گفتگو برای اولین بار در سال‌ها هیجان را در مورد رقابت بین بینگ، گوگل و سایر افراد اطراف ایجاد کرده است. Socher از You.com می گوید که کاربران تا چند ماه گذشته از ویژگی هایی که برای آنها آشنا نبودند عقب نشینی می کردند. «مردم می‌گویند، من خیلی به گوگل عادت کرده‌ام. من نمی‌خواهم خیلی متفاوت باشد.» او می‌گوید. اکنون به نظر می رسد که کاربران برای تجربه های جدید باز هستند. او می‌گوید: «این فقط یک دنیای متفاوت و جدید است.

سیواکومار، که سرویس جستجوی خرید Tonita را می‌سازد، می‌گوید که اگر مایکروسافت آن را برای چت بات خود باز کند، ممکن است موفقیت بیشتری با چت بات خود داشته باشد. سایر شرکت‌ها با شرایط معقول مجوز می‌دهند، استفاده گسترده‌تری را به دست می‌آورند و مشتریان بیشتری را از Google دور می‌کنند. مدیریت مایکروسافت با API های موجود خود، خوش بینی را القا نمی کند. او تصمیم گرفت از استفاده از APIهای Bing زیرا شرایط خدمات طولانی مدت آنها به مشتریان اجازه نمی دهد تغییر، ذخیره یا پردازش نتایج جستجو، محدود کردن کاربرد بالقوه داده ها

همان فناوری که رنسانس جستجوی مایکروسافت را قادر می‌سازد، تصور انجام بدون Bing را برای شرکت‌ها آسان‌تر می‌کند. پس از ایجاد جستجوی استارت‌آپ Neeva بر روی API بینگ، مدیر عامل، سریدار راماسوامی می‌گوید گزارش‌های اشکال کاربر در مورد پرس و جوهای اشتباه تفسیر شده است. نتایج قدیمی و سایر مسائل کیفی او را متقاعد کرد که در اواخر سال 2019 مسیر خود را تغییر دهد.

Neeva از بودجه 80 میلیون دلاری خود استفاده کرد تا سیستم خود را برای ارائه نتایج توسعه دهد، اگرچه هنوز هم متکی است. در Bing برای جستجوی تصویر و ویدیو. این استارت‌آپ از استخدام کارمندان برتر سابق گوگل، حافظه ارزان‌تر برای سرورها و ظهور LLM بهره برد که علیرغم داشتن اطلاعات محدود کاربر برای تجزیه و تحلیل، درک غلط املایی و مترادف‌ها را برای نرم‌افزار آسان‌تر کرد. راماسوامی می‌گوید که این پروژه «بیش از هزینه‌های خود پرداخته است» و راه‌اندازی ابزار پاسخ سریع استارت‌آپ را امکان‌پذیر می‌کند NeevaAI در ژانویه.

بینگ هنوز به راحتی قابل حذف نیست. مانند گوگل، مایکروسافت دارای اکوسیستم گسترده ای از محصولات و خدمات است که می تواند به هدایت افراد به جعبه جستجوی خود کمک کند. برخی از کاربران شکایت کرده‌اند که ویندوز Bing را به عنوان موتور جستجوی پیش‌فرض از جایگزین ترجیحی خود بازنشانی می‌کند. (مایکروسافت می گوید متعهد به کنترل کاربران است.) مایکروسافت همچنین باید از مرورگر خود استفاده کند یا برنامه تلفن همراه برای امتحان کردن ربات چت بینگ، به افزایش دانلود. راماسوامی می‌گوید: «اگر وارد دنیایی شویم که در آن تنها دو بازیکن بزرگ با زیرساخت‌ها و تخصص در جستجو هستند، واضح است که آنها از رقابت استقبال نمی‌کنند.

به روز شده در 2023/03/27، 2:45 بعدازظهر ET: نظری از سخنگوی کمیسیون اروپا اضافه شده است.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×