breadcrumbs_delimiter کسب و کار breadcrumbs_delimiter Crypto از نشان دادن چهره خود در SXSW 2023 می ترسید
کسب و کار

Crypto از نشان دادن چهره خود در SXSW 2023 می ترسید

فروردین 6, 1402 1015

اما برای هر یک از این شرکت‌ها، من به همان اندازه (اگر نه بیشتر) از رمزنگاری استفاده می‌کردند و در عین حال تلاش زیادی برای اجتناب از ذکر این واقعیت داشتند. دو شرکت ادعا کردند که آینده رسانه های اجتماعی را می سازند. به اندازه کافی در وب‌سایت‌های خود کاوش کنید و هر دو به کاربران مشوق‌های مبتنی بر رمزنگاری ارائه کردند، اما هیچ‌کدام استفاده از فناوری کریپتو یا بلاک چین را به عنوان نقطه فروش انتخاب نکردند.

یکی از آنها، Ascend، آگهی‌هایی در سراسر شهر داشت. این‌ها وعده‌های بلند – مسلماً غیرممکن – می‌دادند، مانند «عدم اطلاعات نادرست» (چه کسی چه چیزی را به عنوان اطلاعات نادرست تعریف می‌کند؟). برخی از این وعده‌ها اساساً متناقض بودند، مانند “بدون سمیت” و “بدون سخنان نفرت انگیز” اما همچنین “بدون سانسور متمرکز”. مشخص نیست که این شرکت چگونه انتظار دارد بسیاری از این اولویت‌های رقیب را با هم تطبیق دهد، اما به گفته سایت آن، راه‌حل به نوعی شامل کسب «اعتبارات Ascend» است که فقط در نمودار به عنوان رمزنگاری توصیف می‌شوند.

یک شرکت دیگر، Arkive، راه اندازی شد یک DAO در سال 2022 با هدف ایجاد جامعه ای از اعضا که از NFT و بلاک چین برای تشکیل موزه ای تحت سرپرستی اینترنت استفاده کنند، به جای یک سازمان مرکزی این گروه در SXSW 2023 ملاقات کردند و حتی یک پانل در مورد تمرکززدایی هنر، اما آنها DAO و زاویه کریپتو را کم اهمیت جلوه دادند. حتی پوشش اختصاصی حضور خود در SXSW 2023 به سختی از رمزنگاری نام می‌برد.

در برخی موارد، مشخص نیست که آیا شرکت‌ها برنامه‌های رمزنگاری خود را رها کرده‌اند یا به سادگی ترجیح می‌دهند آنها را برجسته نکنند. حتی غرفه‌های نمایشگاهی برای شرکت‌هایی که به‌خاطر کارشان در حوزه کریپتو شناخته شده‌اند، در استفاده از هر یک از کلمات کلیدی مرتبط با آن مردد به نظر می‌رسند. نمایشگری برای The Sandbox – که در یک غرفه کوچک با برخی از توسعه دهندگان دیگر در فضا به اشتراک گذاشته شده است – با افتخار بازی “metaverse” را تبلیغ می کرد و گهگاه به عنوان یک پلتفرم “Web3” اشاره می کرد. اما این واقعیت که بیشتر بازی حول محور NFTها بر روی بلاک چین ساخته شده است تا حدودی مبهم بود.

این یک پویایی است که من در داخل از آن به عنوان مبهم سازی رمزنگاری یاد کردم. به این معنا نیست که هیچ یک از این شرکت ها به خودی خود از تایید رمزارز خودداری کنند. هنگامی که از آنها پرسیده شد، بسیاری از آنها بسیار خوشحال بودند که در مورد دیدگاه خود در مورد آینده مبتنی بر بلاک چین صحبت کنند. اما به نظر می‌رسید که آنها طوری عمل می‌کردند که گویی جلب توجه بی‌دلیل به آن، در بهترین حالت، کمی ناجوانمردانه بود. در بدترین حالت؟ یک عامل بازدارنده فعال.

کریپتو اغلب در مقایسه با اینترنت اولیه، جایی که فناوری هیجان انگیز است اما هنوز برای هنجارها آماده نیست. با این حال، صرف نظر از اینکه اینترنت در دوران جوانی خود چقدر سخت بود، هرگز زمانی نبود که شرکت‌ها از ساختن یک محصول در «وب» یا «آنلاین» اجتناب کنند.

I آشکارا اعتراف خواهم کرد که حتی در سال 2022 عمیقاً در مورد رمزنگاری شک داشتم. شواهد کافی از کلاهبرداری، کلاهبرداری، اطلاعات نادرست، و کلاهبرداری به اندازه ای است که هر کسی را حداقل در دهه آینده نسبت به بلاک چین محتاط کند. اما ناچار شدم نظراتم را کمی ساکت بمانم. در یک مهمانی با مضمون رمزنگاری آن سال، یکی از دوستانش با صدای بلند فریاد زد: «NFTs SUCK!!» و در حالی که من انرژی او را می‌طلبم، از ترس اینکه کسی توهین کند، به آرامی او را خاموش کردم.

امسال، احساس می‌کردم که شک و تردید من به یک هنجار تبدیل شده است، یا حداقل آنقدر جریان اصلی است که بتوانم آشکارا بیان کنم. تقریباً از بین تمام افرادی که با آنها صحبت کردم، عده معدودی که نظری در مورد کریپتو داشتند، مشتاق به اشتراک گذاشتن تردیدهای خود بودند. بیشتر آنها به سادگی به این فناوری فکر نکرده بودند. و بعلاوه، بحث در مورد هوش مصنوعی مولد بسیار جالب‌تر بود.

من شک دارم که هر یک از اینها به معنای مرده یا مرگ کریپتو باشد. این فناوری بیش از یک دهه است که به شکلی وجود داشته است و علاقه عمومی به آن موجی است. با این حال، حضور ضعیف آن در SXSW نشان می‌دهد که حامیان آن درس قدرتمندی از سال قبل آموخته‌اند: بهترین راه برای بشارت دادن به ارزهای دیجیتال خارج از حباب فناوری این است که امیدوار باشید بتوانید مردم را متقاعد کنید که به بلاک چین در پشت پرده توجهی نکنند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×