» کسب و کار » جلسه استماع TikTok نشان داد که مشکل کنگره است
کسب و کار

جلسه استماع TikTok نشان داد که مشکل کنگره است

فروردین 3, 1402 30104

از یک جهت، جلسه کنگره ایالات متحده در مورد TikTok موفقیت بزرگی بود: طی پنج ساعت نشان داد که ایالات متحده به شدت به حفاظت از حریم خصوصی داده های ملی نیاز دارد— و اینکه چگونه قانونگذاران به نوعی معتقدند که ضربه زدن به چین جایگزین مناسبی است.

برای عده‌ای، کار روز پنج‌شنبه این بود که تنها شاهد جلسه، مدیرعامل TikTok، شو زی چو، را به‌عنوان مدافع دولت چین – در برخی موارد، برای خود کمونیسم- انتخاب کنند. و سپس او را مانند گوشت گاو کمربند ببندید. بیش از چند سوالی که قانونگذاران از Chew مطرح کردند مبهم، گمانه زنی و بی اهمیت به اتهامات علیه شرکت او بود. اما اعضای کنگره که این سؤالات را می‌پرسیدند، به هر حال وانمود می‌کردند که علاقه چندانی به پاسخ‌های چو ندارند.

تلاش‌های چو، بانکدار سابق گلدمن ساکس 40 ساله، برای توضیح بیشتر در مورد شیوه‌های تجاری TikTok اغلب قطع می‌شد و درخواست‌های او برای اظهار نظر در مورد موضوعاتی که ظاهراً مورد توجه اعضا بود. کنگره مسدود شده و گهگاه نادیده گرفته می شد. این فرصت‌ها برای به ثبت رساندن مدیرعامل، در حالی که سوگند یاد می‌کرد، بارها به نام مصلحت‌اندیشی و عمدتاً به دلایل نمایشی دمیده شد. جویدن، در مقابل، پرتره صبر بود، حتی زمانی که در مورد او صحبت می شد. حتی زمانی که برخی از قانون‌گذاران شروع به پرسیدن کردند و بدون مکث به سؤالات خود پاسخ دادند.

این جلسه ممکن است شکست خورده باشد، اگر قانون‌گذاران قصد داشتند کثیفی جدید در TikTok کشف کنند. متعلق به ByteDance مستقر در چین است، یا حتی آنچه را که این شرکت می‌تواند برای رفع نگرانی‌های آن‌ها انجام دهد، هش کنید. اما هدف این نبود کمیته انرژی و بازرگانی مجلس نمایندگان برای بررسی چگونگی محافظت از حریم خصوصی داده‌های آمریکا و محافظت از کودکان در برابر آسیب‌های آنلاین جمع‌آوری شد. و با توجه به آن، این استماع چیزهای زیادی را نشان داد.

برای یک چیز، واضح است که تلاش برای جدا کردن TikTok از رقبای خود – برای رفتار متفاوت با ده‌ها شرکت دیگر با سوابق فجیع به خطر انداختن کودکان و سوء استفاده از داده های خصوصی – تمرینی بیهوده است. یان شاکووسکی، نماینده کنگره شیکاگو، در مورد تمایل TikTok برای نظارت بر کاربران خود، به Chew در مورد استفاده از شیوه‌های قانونی و معمولی صنعتی به عنوان دفاعی در برابر این اشتباهات هشدار داد. او گفت: «شما ممکن است بگویید، «نه بیشتر از شرکت‌های دیگر»، و اضافه کرد که ترجیح می‌دهد «از این استاندارد پیروی نکند».

تأیید. اما چرا نه؟

حقیقت این است که اگر TikTok فردا ناپدید شود، کاربران آن به سادگی به سراغ هر تعداد برنامه دیگری می روند که هیچ ابایی از نظارت بر خصوصی ترین لحظات زندگی خود و جمع آوری، دستکاری، و فروش اطلاعات حساس در مورد آنها. بدون در نظر گرفتن جدی‌ترین اما عمدتاً بی‌دلیل اتهامات مطرح شده در TikTok – مبنی بر اینکه این شرکت در هماهنگی با سرویس‌های اطلاعاتی چین عمل می‌کند یا خواهد کرد – نگرانی‌ای درباره حریم خصوصی مطرح‌شده توسط قانون‌گذاران در روز پنجشنبه وجود نداشت که توسط قانون موجود در حمایت از قانون ملی حریم خصوصی.

اطمینان از اینکه شرکت‌ها و کارگزاران داده‌ای که آنها را غنی‌سازی می‌کنند، با تلافی‌های سریع برای سوء استفاده آشکار از اعتماد کاربران مواجه می‌شوند، نه تنها به اتهامات وارده به TikTok، بلکه به اقدامات فریبکارانه رایج در سراسر کشور می‌پردازد. صنعت رسانه های اجتماعی

طنز قانون‌گذاران ایالات متحده که به دنبال راه‌حلی برای مشکلی هستند که قبلاً با پیش‌نویس قانون حل شده است – اما در واقع به دلیل عدم اقدام خود رفع نشده است – به طور کامل برای اعضا از بین نرفت. کتی کاستور، نماینده کنگره فلوریدا، گفت، در حالی که اساساً بر یک شرکت متمرکز است، این استماع واقعاً باید به عنوان یک فراخوان گسترده‌تر برای اقدام عمل کند. او گفت: «از نظارت، ردیابی، جمع‌آوری داده‌های شخصی، و عملیات‌های الگوریتمی اعتیادآور که محتوای مضر را ارائه می‌کنند و تأثیر مخربی بر سلامت ذهنی و جسمی فرزندان ما دارند، آمریکایی‌ها بدون توجه به منبع، مستحق محافظت هستند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×