breadcrumbs_delimiter شبکه‌های اجتماعی breadcrumbs_delimiter اگر ایالات متحده TikTok را ممنوع کند، WeChat ممکن است بعدی باشد
شبکه‌های اجتماعی

اگر ایالات متحده TikTok را ممنوع کند، WeChat ممکن است بعدی باشد

فروردین 3, 1402 1027

به نظر می‌رسد این پلتفرم در برابر سانسور و دستکاری الگوریتمی نیز آسیب‌پذیر است. در این ماه، یکی از مدیران شرکت آشکارا گفت که الگوریتم برنامه را لغو کرده اند. محتوا در TikTok، و گزارش شده است که این پلتفرم محتوای کاربران را با سندرم داون، اوتیسم، و سایر ناتوانی ها، و همچنین کاربرانی که “فقیر یا زشت.” گردانندگان برنامه همچنین ویدئوهای سانسور شده در میدان تیان آن من و استقلال تبت، به این معنی که کاربران در ایالات متحده با نسخه چینی داستان ارائه می شوند. این جنبه‌ها هستند که پرچم‌های قرمز را برای کارشناسان اطلاعات نادرست و امنیت سایبری برافراشته می‌کنند.

«چیزهایی که من را در شب بیدار نگه می‌دارند، درک آن‌ها دشوارتر است – مجموع، تصویر بزرگ‌تر. آدام مار، یک مامور ویژه سایبری سابق FBI و افسر ارشد امنیت اطلاعات در Arctic Wolf، یک شرکت امنیت سایبری در Eden Prairie، مینه‌سوتا، می‌گوید، تبلیغات – کارهایی که می‌توان در مقیاس انجام داد تا کل جمعیت را یک یا دو تیکه جابه‌جا کند. و اضافه کرد که «مدل‌های روان‌شناختی و ماهیت تعاملی» اپلیکیشن‌هایی مانند TikTok، فضایی را برای دستکاری سیاسی نیز باقی می‌گذارد.

مورین شاناهان، مدیر ارتباطات شرکتی جهانی در TikTok، گزارش‌هایی مبنی بر اینکه این برنامه اطلاعات را سانسور می‌کند را رد کرد و گفت: «TikTok اقداماتی را که ادعا می‌کنید اجازه نمی‌دهد و هر کسی می‌تواند به آن ادامه دهد. امروز برنامه را اعمال کنید و محتوایی را پیدا کنید که از دولت چین انتقاد می کند.”

این که آیا نگرانی های دولت در مورد سانسور برای توجیه ممنوعیت این سرویس کافی است یا اینکه کاربران متوسط ​​​​با یک خطر فوری روبرو هستند، اینطور نیست. واضح نیست.

داکوتا کری، یکی از همکاران مرکز جهانی چین در شورای آتلانتیک و مشاور در گروه کربس استاموس، می‌گوید: «من فکر می‌کنم منصفانه است که بگوییم این مکالمه ناشی از ترس است. یک شرکت مشاوره امنیت سایبری در واشنگتن دی سی، “تجربه اصلی در این گفتگو ترس است. آیا ما در معرض نفوذی هستیم که از آن اطلاعی نداریم؟ آیا این یک حمله است؟ من فکر نمی‌کنم که اتخاذ تصمیم‌های سیاسی از محل ترس منجر به تصمیم‌های خوب شود.»

تحلیل‌گران اشاره می‌کنند که استانداردهای دوگانه نیز در بحث پیرامون حفاظت از داده‌ها وجود دارد. همه این کار را انجام می دهند – نه فقط TikTok. فیس بوک، اینستاگرام، اسنپ چت، گوگل، شما آن را نام ببرید. مار می‌گوید: «اگر برای یک سرویس شگفت‌انگیز پولی پرداخت نمی‌کنید، پس بخشی از محصول هستید، و بودن بخشی از محصول به این معنی است که اطلاعات شما گرفته شده و کسب درآمد می‌شود.

دلیل اینکه TikTok، از بین همه برنامه های متعلق به چین، با چنین فشار شدیدی مواجه شده است، عمدتاً به دلیل مقیاس و گستردگی آن است. مار می‌گوید: «تفاوت زیادی بین TikTok و سایرین وجود دارد. با وجود اینکه تیک تاک در 20 مورد برتر قرار دارد، لویاتان است.

اما، تحلیلگران می گویند، اگر ممنوعیت TikTok ادامه یابد، احتمال زیادی وجود دارد که وی چت بعدی باشد.

کوچیانی می‌گوید که ممنوعیت این پلتفرم در ایالات متحده “یک اقدام بسیار تشدیدکننده خواهد بود” و می‌تواند روابط با چین را بدتر کند. و ممکن است نتیجه معکوس داشته باشد.

کوچیانی می‌گوید: «این امر ارتباطات بین‌المللی کلی را سخت‌تر و احتمالاً گران‌تر می‌کند. کاربران WeChat در حوزه‌های قضایی ممنوعه باید برای دور زدن این ممنوعیت به VPN متوسل شوند – یا خانواده‌ها و مخاطبین آنها باید از VPN برای دور زدن سانسور چینی در برنامه‌های خارجی مانند WhatsApp و Facebook استفاده کنند.

در نیویورک، این چیزی است که ژو نگران آن است – پدر و مادرش از روی هوس قطع شده اند. ژو می‌گوید: «من فکر می‌کنم که وجود نگرانی‌های امنیتی درست است… اما من همچنین فکر نمی‌کنم که ممنوعیت کامل آن وجود داشته باشد – این روش درستی برای نزدیک شدن به مسائل نیست. منظورم این است که هر برنامه ای می تواند داده ها را جمع آوری کند. تا کجا می رسد؟ مانند هر کشور غیر دوست ایالات متحده؟ این فقط پیامدهای زیادی دارد.”

او می‌گوید که یک ممنوعیت برای نسل‌های قدیمی‌تر ویرانگر خواهد بود، و اضافه کرد که آنها را از “اکوسیستم” خانواده، دوستان و کسب‌وکارهایی که بین ایالات متحده و چین مستقر هستند.

“ما … احتمالاً می‌توانیم چیزی را کشف کنیم و به آنها آموزش دهیم که حداقل با ما در تماس باشند، اما فقط منابع اصلی ارتباط را حذف کنیم و سرگرمی از آنها؟ ژو گفت، برای آنها سخت خواهد بود. “این فقط مردم چین نیستند، بلکه مردم اینجا هستند.”

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×