» شبکه‌های اجتماعی » رویارویی مدیر عامل TikTok با کنگره محکوم به فنا است
شبکه‌های اجتماعی

رویارویی مدیر عامل TikTok با کنگره محکوم به فنا است

فروردین 2, 1402 4086

این فقط جمهوریخواهان مجلس نیستند که خواستار اخراج TikTok از ایالات متحده هستند – به ویژه در میان گزارش می کند که کارکنان ByteDance از داده های جمع آوری شده توسط این برنامه برای جاسوسی از خبرنگاران فناوری استفاده کردند – با پیوستن دموکرات ها به مبارزه. سناتور برایان شاتز، دموکرات هاوایی، می‌گوید: «فکر نمی‌کنم آنها بتوانند چیزی بگویند. “همه چیز مربوط به کاری است که آنها انجام می دهند، و کاری که انجام می دهند بسیار نگران کننده است.”

مارس برای TikTok بی رحمانه بود. هفته گذشته، بریتانیا به ایالات متحده، کانادا و بلژیک در ممنوعیت TikTok در دستگاه‌های دولتی پیوست. و کریستوفر رای، مدیر اف بی آی به قانونگذاران هشدار داد که انتشار اطلاعات نادرست از طریق این برنامه می تواند “آمریکایی ها” را تقسیم کند. در ابتدای ماه، مارک وارنر، رئیس اطلاعات سنا، از یک اقدام جدید به نام قانون محدود کردن، که وزیر بازرگانی ایالات متحده را قادر می سازد تا TikTok و هر فناوری دیگری را از شش کشور “متخاصم” که جامعه اطلاعاتی ایالات متحده آنها را تهدیدی برای امنیت ملی می داند، ممنوع کند.

کاخ سفید از لایحه وارنر حمایت می کند و کمیته چند سازمانی سرمایه گذاری خارجی در ایالات متحده به TikTok گفته است که تا زمانی که به طور کامل از ByteDance خارج نشود، ممنوع خواهد شد. قانونگذاران هر دو حزب از این اعلامیه استقبال کردند. سناتور راجر ویکر، یک جمهوری‌خواه می‌سی‌سی‌پی، می‌گوید: «این گامی به سوی ممنوعیت آنهاست.

در حالی که بسیاری از قانون‌گذاران فشار کاخ سفید را پذیرفتند، مانند زمانی که در حاشیه نشسته بودند، نمی‌نشینند. دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، تلاش کرد تا TikTok را از طریق دستورات اجرایی ممنوع کند، که دادگاه در نهایت آن را لغو کرد.

«من فکر می کنم این اولین قدم کاملاً خوب است. سناتور جان هیکنلوپر، از دموکرات‌های کلرادو می‌گوید: مطمئن نیستم که ما را به هر جایی که می‌خواهیم برساند، می‌رساند. «من فکر نمی‌کنم که ما بخواهیم یک شرکت چینی داشته باشیم که نه تنها به فرزندانمان، بلکه به فرهنگ ما دسترسی داشته باشد.»

این فقط جاسوسی نیست که قانون‌گذاران را نگران می‌کند. ، که استدلال می کنند این برنامه مخاطبان اسیر آسیب پذیری در بین جوانان در ایالات متحده دارد. TikTok اخیراً از تلاش‌های جدیدی برای محدود کردن قرار گرفتن کاربران در معرض برنامه، از جمله محدودیت زمانی ساعتی در روز برای کودکان زیر 18 سال، اما این برنامه به نگرانی های قانونگذار پاسخ نمی دهد. Hickenlooper می‌گوید: «مطمئن نیستم که TikTok یک ماده سالم برای افزودن به رژیم غذایی روان‌شناختی کودکانمان باشد.

TikTok به درخواست WIRED برای اظهار نظر پاسخ نداد.

بیش از نیمی از ایالت‌ها استفاده از TikTok را در دستگاه‌های دولتی ممنوع می‌کنند و ده‌ها مدرسه دولتی، از مدارس متوسطه گرفته تا برخی از بزرگترین دانشگاه‌های کشور، آن را ممنوع کرده‌اند. جاناتان اسکرمتی، دادستان کل تنسی، تحقیقاتی را به نمایندگی از 46 ایالت انجام می دهد که آیا این برنامه برای سلامت روان کودکان مضر است یا خیر. در همین حال، وزارت دادگستری ایالات متحده، در حال بررسی گزارش‌هایی است مبنی بر اینکه کارکنان TikTok از خبرنگاران آمریکایی جاسوسی کرده‌اند.

به طور خلاصه، چو با توجه به خصومت‌هایی که در ساعت 10 صبح به وقت شرقی در انتظارش است با یک مأموریت دلهره‌آور روبرو می‌شود. فردا.

مناظره در کنگره اکنون بر سر چگونه مجازات TikTok است، نه آیا برای مجازات TikTok. سناتور رند پل، جمهوری‌خواه کنتاکی، پس از حمایت از موافقت سنا برای ممنوعیت این برنامه در دستگاه‌های دولتی در ماه دسامبر، یکی از معدود قانون‌گذارانی است که با ممنوعیت مطلق مخالفت می‌کند. من مخالف تحریم TikTok هستم. من فکر می کنم این متمم اول را نقض می کند. پل می‌گوید، من فکر می‌کنم که در مواردی که یک شرکت توسط دولت هدف قرار می‌گیرد، این ممنوعیت در صورت‌حساب‌ها را نیز نقض می‌کند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×