breadcrumbs_delimiter شبکه‌های اجتماعی breadcrumbs_delimiter متا دوباره در کنیا مورد شکایت قرار گرفته است
شبکه‌های اجتماعی

متا دوباره در کنیا مورد شکایت قرار گرفته است

فروردین 1, 1402 1020

زمانی که دیوید، یک مدیر محتوا، شنید که شرکتش، سما، قرارداد خود را با متا پایان خواهد داد. ، او یکی از 260 کارمندی شد که باید جستجوی شغل دیگری را آغاز می کردند. دیوید که از ترس انتقام خواست از نام واقعی اش استفاده نشود، چندین سال برای سما کار کرد و مطمئن شد که تصاویر خشونت، کودک آزاری و استثمار جنسی در فیس بوک و اینستاگرام باقی نمی ماند. او حدود 60000 شیلینگ کنیا (483 دلار) در ماه درآمد داشت.

نقش از نظر روانی بسیار سخت بود، اما به دیوید اجازه داد تا از کشور خود به کنیا نقل مکان کند و بیشتر از آنچه در خانه می توانست پول دربیاورد، به اندازه ای که مقداری را به خانواده اش بازگرداند (او پرسید. WIRED کشور مبدأ خود را فاش نکند تا شناسایی او دشوارتر شود). و در حالی که دیوید می گوید کار دشوار بود، او احساس کرد که مهارت منحصر به فردی را در خود پرورش داده است، که امیدوار است بتواند در موقعیتی مشابه با Majorel، شرکت برون سپاری مستقر در لوکزامبورگ که قرارداد اعتدال متا را در نایروبی به کار می گیرد، ارائه دهد. Majorel در حال حاضر قراردادهای تعدیل محتوا با TikTok در نایروبی و Meta در مراکش دارد. مدیران آنجا با WIRED صحبت کردند گفته اند که دستمزد ناظران در Majorel به طور قابل توجهی کمتر از سما است.

اما علیرغم تجربه و توانایی او در صحبت کردن به انگلیسی و زبان های آفریقایی پرتقاضا، دیوید هرگز نشنید. برگشت از ماژورل در واقع، هیچ یک از همکاران او در سما، که بسیاری از آنها برای کار در Majorel درخواست داده بودند، برای مصاحبه فراخوانده نشدند یا از پیمانکار جدید متا پیشنهاد دریافت نکردند.

“شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه Majorel می گوید آنها سعی می کنند از “مشکلات” اجتناب کنند. “اگر نمایه شما دارای سما باشد، شما هرگز مورد توجه قرار نخواهید گرفت، مهم نیست که چقدر در کاری که انجام می دهید واجد شرایط یا خوب باشید.” اتحادیه ای در سما به کارگران اجازه می دهد تا به طور جمعی از شرایط کاری بهتر و دستمزدهای بالاتر دفاع کنند. موتاونگ اخراج شد و پیشتر در یک دعوی قضایی در دادگاه کار کنیا مطرح شد. او در سال گذشته ادعا می کند که سما در تخریب اتحادیه ها شرکت داشته و شرایط کاری آن کار اجباری و قاچاق انسان بوده است. سما این اتهامات را رد کرده است، در حالی که متا از این پرونده فاصله گرفته و گفته است که موتاونگ کارمند آن نیست و صلاحیت دادگاه کنیا را به چالش می کشد.

یک پرونده جدید توسط UK- غیرانتفاعی Foxglove Legal و شرکت حقوقی کنیایی Nzili and Sumbi Advocates به نمایندگی از 43 مدیر محتوای سما، از جمله دیوید، ادعا می‌کنند که شایعاتی که دیوید و همکارانش شنیده‌اند نه تنها درست است، بلکه ماژورل صراحتاً به استخدام‌کنندگان خود گفته است که از نامزدها اجتناب کنند. سما. در این دادخواست ادعا شده است که پایان قرارداد سما، همانطور که متا و سما گفتند، موضوع تعدیل نیرو نبود، بلکه راهی برای مجازات کارگران به دلیل سازماندهی و صحبت کردن بود. این دعوا سما، ماژورل و متا نام دارد.

طبق پرونده، سما هرگز اخطاریه اخراج صادر نکرد. این شکایت همچنین ادعا می‌کند که ماژورل، برای اجتناب از کارکنان سما، درگیر اعمال تبعیض‌آمیز استخدام شده است و متا به ماژورل دستور داده است که هیچ یک از کارمندان سابق سما را استخدام نکند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×