breadcrumbs_delimiter شبکه‌های اجتماعی breadcrumbs_delimiter سناتور وارنر از جاسوسان ایالات متحده می خواهد که ممنوعیت TikTok را توجیه کنند
شبکه‌های اجتماعی

سناتور وارنر از جاسوسان ایالات متحده می خواهد که ممنوعیت TikTok را توجیه کنند

اسفند 25, 1401 10170

در آینده، ممکن است یک بازی موبایل جدید یا الگوریتمی باشد که به دانش آموزان کمک می کند در خانه مطالعه کنند. این می تواند جدیدترین کارت گرافیک یا دوچرخه ورزشی یا برنامه ای باشد که خانواده ها را با توله سگ ها جفت می کند. با توجه به اینکه جنبه های کمتر و کمتری از زندگی دست نخورده توسط فناوری باقی می ماند، عملاً می تواند هر چیزی باشد. در حال حاضر، این TikTok با میلیاردها کاربر در سراسر جهان است.

سناتور آمریکایی مارک وارنر (دی-ویرجینیا) از ایالات متحده می‌خواهد که بتواند اقدامات سریعی را علیه شرکت‌های فناوری مظنون به همکاری با دولت‌ها و جاسوسان خارجی انجام دهد تا به طور مؤثر محصولات خود را از بین ببرد. از قفسه ها و فروشگاه های برنامه زمانی که تهدیدی که آنها ایجاد می کنند برای نادیده گرفتن آنقدر بزرگ می شود. لایحه جدید او، قانون محدودیت، این مسئولیت را به وزیر بازرگانی ایالات متحده می‌دهد و دفتر آن‌ها را موظف به بررسی و تحت شرایط خاص، ممنوعیت فناوری‌هایی می‌کند که توسط اطلاعات ایالات متحده به‌عنوان تهدیدی معتبر برای امنیت ملی ایالات متحده معرفی شده‌اند. اگر چه صاحبان و سازندگان این فناوری حق دارند در صورت تبدیل قانون محدودیت، هر نتیجه ای را در دادگاه مورد مناقشه قرار دهند، با این وجود، اعطای آن یک اقتدار بسیار زیاد است – مجوزی که پیامدهای بی حد و حصری برای رقبای آمریکا در خارج از کشور دارد.

این فکر که چنین تصمیماتی می تواند در داخل کشور به شدت نامحبوب باشد یا باعث ایجاد تردید از سوی متحدان جهانی شود، از وارنر فرار نکرده است. بدون شفافیت کافی در مورد این روند، اقدامات دولت می تواند منجر به هرج و مرج شود. وارنر می‌گوید جامعه اطلاعاتی باید پاسخگوی تصمیم‌هایی باشد که بر آن‌ها تأثیر می‌گذارد و نه تنها به آمریکایی‌ها، بلکه همچنین به جهان اطلاعاتی را که برای درک چگونگی و چرایی استفاده از این قدرت جدید نیاز دارد، ارائه می‌کند. او می داند که ممکن است انجام این کار همیشه آزاد نباشد.

ارتباطات TikTok با چین کم و بیش مقامات چندین کشور را به وحشت انداخته است و مقامات متعددی در ایالات متحده به تنهایی ادعا می کنند که صحبت کرده اند. مستقیماً با افشاگرانی که در مورد سوء استفاده از داده های شخصی داستان ارائه می کردند. امروز، بریتانیا به چندین کشور دیگر، از جمله ایالات متحده، در ممنوع کردن برنامه در همه دستگاه‌های دولتی.

انگلیسی ها مانند همتایان آمریکایی، بلژیکی و کانادایی خود می ترسند که این برنامه به سازمان های اطلاعاتی پکن امکان ردیابی تحرکات مقامات کلیدی و رهگیری اطلاعات حساس آنها را ارائه دهد. . کشورهای دیگر در حال حاضر قوانینی برای انجام آنچه وارنر به دنبال انجام آن است، دارند. به عنوان مثال، در سال 2020، وزارت الکترونیک هند، TikTok را به طور کامل ممنوع کرد، به این دلیل که مقاماتی که قصد داشتند از «ایمنی و حاکمیت فضای سایبری هند» محافظت کنند.

آینده قانون محدودیت نامعلوم است، اما از حمایت دو حزبی قابل توجهی در کنگره برخوردار است، و دلایل بسیار کمی وجود دارد که غول‌های فناوری آمریکا مانع از آن شوند. برای درک بیشتر درباره موضع وارنر در مورد امنیت، فناوری تهاجمی و نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی که نزدیک‌تر به خانه است، WIRED این هفته با دموکرات ویرجینیا صحبت کرد. گفتگوی ما برای طولانی بودن و وضوح ویرایش شده است.

WIRED: درباره قانون محدودیت و هدف آن به ما بگویید.

مارک وارنر: در چند سال گذشته، ما شاهد چالش‌هایی بوده‌ایم که ناشی از فناوری‌های خارجی است. در ابتدا کسپرسکی، یک شرکت نرم‌افزار روسی بود، سپس هواوی، یک ارائه‌دهنده مخابرات چینی بود، و اخیراً، بحث در مورد این برنامه رسانه اجتماعی متعلق به چین، TikTok بوده است. به نظر می‌رسد که ما رویکردی سریع به فناوری مبتنی بر خارجی داریم، و من فکر می‌کنم در عوض به یک رویکرد جامع مبتنی بر قوانین نیاز داریم که تشخیص دهد امنیت ملی دیگر صرفاً تانک و تفنگ نیست، بلکه واقعاً یک سؤال در مورد فناوری و فناوری است. رقابت. در مورد کسپرسکی، این نرم‌افزاری بود که مدام از مسکو به‌روزرسانی می‌شد، و با هواوی، راهی برای گوش دادن به آن برای حزب کمونیست چین بود. می تواند به چین ختم شود یا با توجه به این واقعیت که صد میلیون آمریکایی در روز به طور متوسط ​​90 دقیقه در روز از آن استفاده می کنند، می تواند یک ابزار تبلیغاتی عظیم باشد. بگذارید واضح بگویم: زیرا چین قانون خود را در سال 2016 تغییر داد تا مطمئن شود که در پایان روز، ارباب نهایی هر شرکتی حزب کمونیست چین است. نه سهامداران، نه کارمندان، نه مطمئناً مشتریان. و این یک خطر امنیت ملی است.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×