breadcrumbs_delimiter کسب و کار breadcrumbs_delimiter یک سایت تشخیص چهره در وب برای عکس های افراد مرده خزیده است
کسب و کار

یک سایت تشخیص چهره در وب برای عکس های افراد مرده خزیده است

اسفند 22, 1401 1013

PimEyes خود را به عنوان ابزاری برای نظارت بر حضور آنلاین خود قرار می دهد. این شرکت برای یافتن وب‌سایت‌هایی که عکس‌هایشان در آن‌ها پیدا شده است، 20 دلار، بیش از 30 دلار در ماه برای جستجوهای متعدد، و 80 دلار برای حذف عکس‌های خاص از نتایج جستجوی آینده از کاربران دریافت می‌کند.

این شرکت. ، که رسانه های اجتماعی را برای دیدن تصاویر جستجو کرده است اما اکنون می گوید که فقط منابع در دسترس عموم را حذف می کند، مورد انتقاد قرار گرفته است برای جمع آوری تصاویر کودکان و متهم به تسهیل تعقیب و سوءاستفاده. (گوبرونیدزه، که در ژانویه 2022 مدیریت PimEyes را بر عهده گرفت، می گوید که این انتقاد به قبل از دوران تصدی او در PimEyes است و سیاست های این شرکت از آن زمان تغییر کرده است.)

“آنها به وضوح در حال خزیدن در انواع مختلف هستند. دانیل لوفر، تحلیلگر ارشد سیاست در گروه حقوق دیجیتال Access Now می گوید. “یک چیز بسیار بد وجود دارد، به خصوص در مورد آگهی های ترحیم.”

مرده ها به طور کلی تحت قوانین حفظ حریم خصوصی محافظت نمی شوند، اما پردازش تصویر و داده های آنها به طور خودکار یک بازی منصفانه نیست. ساندرا واچر، استاد فناوری و مقررات در موسسه اینترنت آکسفورد. «فقط به این دلیل که داده‌ها دیگر به شخصی تعلق ندارند، به‌طور خودکار به این معنا نیست که شما مجاز به دریافت آن هستید. اگر فردی مرده است، باید بفهمیم چه کسی بر آن حق دارد.»

کنوانسیون اروپایی حقوق بشر دارای حکم کرد، تصاویر افراد مرده می‌توانند برای زنده‌ها منافعی برای حفظ حریم خصوصی داشته باشند. دانشگاه نیوکاسل در بریتانیا، که می‌گوید استفاده از عکس‌های زنده استخراج‌شده از وب بدون رضایت نیز می‌تواند نقض بالقوه مقررات عمومی حفاظت از داده‌های اتحادیه اروپا (GDPR) باشد، که پردازش را ممنوع می‌کند داده های بیومتریک برای شناسایی افراد بدون رضایت آنها.

“اگر به نحوی تصویر فرد مرده … می تواند منجر به شناسایی فرد زنده شود، می توان از آن محافظت کرد. ادواردز می گوید تحت GDPR. او اضافه می کند که این کار را می توان با کنار هم قرار دادن دو بیت از اطلاعات انجام داد، مانند عکسی از PimEyes و اطلاعاتی از Ancestry. PimEyes خود را در اروپا در دسترس قرار می دهد، بنابراین مشمول قانون است.

اسکارلت نگران است که فناوری PimEyes می تواند برای شناسایی افراد و سپس آزار، آزار یا سوء استفاده از آنها استفاده شود. نگرانی مشترک با سازمان های حقوق بشر. او می‌گوید نام، آدرس و شماره تلفن مادرش فقط یک جستجوی عکس معکوس و سه کلیک با عکس خانوادگی حذف شده از Ancestry بود.

در حالی که خود را به عنوان یک ابزار حفظ حریم خصوصی قرار می دهد، موانع کمی وجود دارد که کاربران PimEyes را از جستجوی هر چهره ای باز می دارد. . صفحه اصلی آن نشان نمی دهد که برای افراد در نظر گرفته شده است که فقط خودشان جستجو کنند.

گوبرونیدزه به WIRED می‌گوید که PimEyes یک «پروتکل امنیتی چند مرحله‌ای» را در 9 ژانویه راه‌اندازی کرد تا از جستجوی افراد در چند چهره یا کودکان جلوگیری کند. با این حال، شرکای PimEyes، از جمله سازمان‌های غیردولتی خاص، برای انجام جستجوهای نامحدود در «فهرست سفید» قرار دارند. گوبرونیدزه می‌گوید PimEyes تاکنون 201 حساب را مسدود کرده است.

با این حال، جستجوی WIRED برای اسکارلت و مادرش – که با اجازه آنها انجام شد – مسابقات را بدون چالش بازیابی کرد. WIRED همچنین شواهدی از کاربران تخته پیام آنلاین با اشتراک‌هایی پیدا کرد که از دیگران درخواست می‌کردند تا زنان را با تصاویری که آنلاین پیدا کرده بودند شناسایی کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×