breadcrumbs_delimiter شبکه‌های اجتماعی breadcrumbs_delimiter قیمت API ماهانه 42000 دلاری توییتر تقریباً برای همه بیشتر است
شبکه‌های اجتماعی

قیمت API ماهانه 42000 دلاری توییتر تقریباً برای همه بیشتر است

اسفند 19, 1401 1096

از زمان راه اندازی توییتر در سال 2006، این شرکت به عنوان نوعی ضربان قلب برای گفتگو در رسانه های اجتماعی عمل کرده است. این تا حدی به این دلیل است که اهالی رسانه به آنجا می‌روند تا در مورد رسانه صحبت کنند، بلکه به این دلیل است که رسانه‌ها مایلند پشتوانه خود را به روی محققان باز کنند. دانشگاهیان از دسترسی رایگان به API توییتر یا رابط برنامه‌نویسی کاربردی برای دسترسی به داده‌های مربوط به انواع مکالمات روی پلتفرم استفاده کرده‌اند که به آنها کمک می‌کند بفهمند دنیای آنلاین درباره چه چیزی صحبت می‌کند.

API توییتر توسط تعداد زیادی از محققان استفاده می شود. از سال 2020، بیش از 17500 مقاله آکادمیک بر اساس داده‌های این پلتفرم وجود داشته است که به این استدلال که الون ماسک، مالک توییتر مدت‌ها مدعی شده بود که این پلتفرم «میدان شهر واقعی» است، قوت می‌بخشد.

اما هزینه‌های جدیدی که در اسناد مشاهده شده توسط WIRED گنجانده شده است، نشان می‌دهد که اکثر سازمان‌هایی که برای انجام تحقیقات به دسترسی API متکی بوده‌اند، اکنون از توییتر استفاده نمی‌کنند.

این پایان یک فرآیند طولانی و پیچیده است. در ۲ فوریه،  target=”_blankener” ماسک اعلام کرد دسترسی به API در یک هفته از پشت یک دیوار پرداخت خواهد رفت. (کسانی که محتوای «خوب» تولید می‌کنند مستثنی می‌شوند.) یک هفته بعد، او تصمیم را تا 13 فوریه به تعویق انداخت. جای تعجب نیست که این مهلت نیز به پایان رسید، زیرا Twitter مخلوط فاجعه‌باری شد.

بر اساس سندی که در اوایل ماه مارس توسط نماینده توییتر برای مشتریان آکادمیک بالقوه ارسال شد و به WIRED ارسال شد، این شرکت اکنون سه سطح از بسته‌های Enterprise را به پلتفرم توسعه‌دهنده خود ارائه می‌کند. . ارزان‌ترین، بسته کوچک، امکان دسترسی به 50 میلیون توییت را با 42000 دلار در ماه فراهم می‌کند. سطوح بالاتر به محققان یا کسب‌وکارها امکان دسترسی به حجم بیشتری از توییت‌ها (به ترتیب 100 میلیون و 200 میلیون توییت) را می‌دهد و ماهیانه 125000 و 210000 دلار هزینه دارد. WIRED این ارقام را با دیگر کاربران API رایگان موجود تأیید کرد، که ایمیل‌هایی دریافت کرده‌اند مبنی بر اینکه برنامه‌های قیمت‌گذاری جدید ظرف چند ماه آینده اجرایی خواهند شد.

جرمی بلکبرن، استادیار دانشگاه بینگهامتون در نیویورک و یکی از اعضا می‌گوید: «نمی‌دانم دانشگاهی در این سیاره وجود دارد که بتواند ماهانه 42000 دلار برای توییتر بپردازد. از آزمایشگاه iDRAMA، که سخنان مشوق نفرت را در رسانه های اجتماعی – از جمله در توییتر – تجزیه و تحلیل می کند.

تویتر به درخواست نظر پاسخ نداد.

برای مشترکین ارزان‌ترین بسته، تعداد قوانینی که می‌توانند از طریق آن فیلتر کنند. داده‌های مربوط به Real Time PowerTrack API برنامه روی ۲۵۰۰۰ عدد محدود می‌شود و تعداد عبارت‌های جستجوی Full Archive Search API روی ۵۰۰۰۰ محدود می‌شود. تعداد دسته‌های Twitter که می‌توانند از طریق Account Activity API تجزیه و تحلیل کنند نیز به 5000 محدود خواهد بود و حداکثر 20 درخواست در دقیقه برای Engagement API Totals Endpoint، که به محققان اجازه می‌دهد ببینند که توییت‌ها از نظر تعامل چقدر خوب عمل می‌کنند.

در حالی که این یک مجموعه داده قابل توجه به نظر می رسد، اما فقط مربوط به حدود 0.3 درصد از خروجی ماهانه توییتر، به این معنی که تصویری جامع از فعالیت در پلتفرم نیست. دسترسی رایگان توییتر به API به محققان امکان دسترسی به ۱ درصد از تمام توییت‌ها را می‌دهد.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×