breadcrumbs_delimiter کسب و کار breadcrumbs_delimiter واتس اپ درگیری با بریتانیا در مورد رمزگذاری را آغاز کرده است
کسب و کار

واتس اپ درگیری با بریتانیا در مورد رمزگذاری را آغاز کرده است

اسفند 18, 1401 1075

اگر فناوری اسکن پیام‌ها برای CSAM نتواند توسعه یابد، تنها راه برای شرکت‌ها برای پیروی از قانون، شکستن رمزگذاری آنها خواهد بود، که پلتفرم‌هایی مانند واتس اپ و سیگنال از انجام این کار خودداری کرده اند. در فوریه، سیگنال تهدید کرد که اگر قانون جدید بریتانیا را مجبور به تضعیف رمزگذاری خود کند، بریتانیا را ترک خواهد کرد. مردیث ویتاکر، رئیس سیگنال به بی بی سی گفت.

Cathcart می گوید واتس اپ از هیچ تلاشی برای تضعیف رمزگذاری شرکت تبعیت نمی کند. او می گوید: «ما اخیراً در ایران مسدود شده ایم. ما هرگز ندیده‌ایم که یک لیبرال دموکراسی این کار را انجام دهد، و امیدوارم که به این نتیجه نرسد. اما واقعیت این است که کاربران ما در سراسر جهان خواهان امنیت هستند.»

این لایحه صراحتاً خواستار تضعیف رمزگذاری نشده است، اما Cathcart و دیگران مخالف آن می گویند که این لایحه مناطق خاکستری قانونی ایجاد می کند و می تواند برای تضعیف حریم خصوصی استفاده شود.

Jan Jonsson، مدیر عامل شرکت سوئدی VPN Mullvad، که بریتانیا را یکی از بزرگترین بازارهای خود می‌داند، می‌گوید: “این اولین قدم است.” و من فکر می کنم ایده کلی این است که در دراز مدت به دنبال رمزگذاری برویم.

باربورا بوکوفسکا، مدیر ارشد قانون و سیاست در ماده 19، یک گروه حقوق دیجیتال، می‌گوید: «هیچ‌کس از CSAM دفاع نمی‌کند. اما این لایحه این شانس را دارد که حریم خصوصی را نقض کند و نظارت وحشیانه بر ارتباطات خصوصی را قانونی کند. چگونه می‌تواند به دموکراسی کمک کند؟»

وزارت کشور بریتانیا، وزارت دولتی که بر توسعه این لایحه نظارت دارد، پاسخ قابل انتسابی به درخواست برای اظهار نظر ارائه نکرد.

موسسات خیریه کودکان در بریتانیا می گویند که به تصویر کشیدن بحث پیرامون مفاد CSAM لایحه به عنوان یک انتخاب سیاه و سفید بین حریم خصوصی و ایمنی، غیرصادقانه است. آنها می گویند چالش های فنی ناشی از این لایحه غیرقابل حل نیستند و وادار کردن بزرگترین شرکت های فناوری جهان به سرمایه گذاری در راه حل ها، احتمال حل مشکلات را بیشتر می کند.

“کارشناسان می گویند. ریچارد کولارد، مدیر خط مشی آنلاین ایمنی کودک در مؤسسه خیریه کودکان بریتانیا NSPCC، با اشاره به یک مقاله ژوئیه منتشر شده توسط دو مدیر فنی ارشد در GCHQ، به عنوان مثال، آژانس اطلاعات سایبری بریتانیا.

شرکت‌هایی شروع به فروش محصولات خارج از قفسه کرده‌اند که ادعای مشابهی دارند. در ماه فوریه، SafeToNet مستقر در لندن، محصول SafeToWatch خود را راه اندازی کرد که به گفته این سازمان، می تواند مطالب مربوط به کودک آزاری را شناسایی کرده و از بارگذاری آن در پیام رسان هایی مانند واتس اپ جلوگیری کند. مدیر عامل شرکت، تام فارل، که آن را با ویژگی فوکوس خودکار در دوربین گوشی مقایسه می‌کند، می‌گوید: «در سطح دستگاه قرار می‌گیرد، بنابراین رمزگذاری بر آن تأثیر نمی‌گذارد». فوکوس خودکار به شما اجازه نمی‌دهد تصویر خود را تا زمانی که در فوکوس قرار گرفته باشد، بگیرید. این به شما اجازه نمی دهد قبل از اینکه ثابت شود بی خطر است، آن را مصرف کنید.

Cathcart واتس اپ خواستار حذف پیام خصوصی به طور کامل از لایحه ایمنی آنلاین شد. او می گوید که پلتفرم او در حال حاضر بیشتر از اپل، گوگل، مایکروسافت، توییتر و تیک تاک، CSAM را به مرکز ملی کودکان گمشده و مورد بهره برداری (NCMEC) گزارش می دهد.

حامیان این لایحه مخالف هستند. مایکل تانکس، رئیس سیاست و امور عمومی در بنیاد غیرانتفاعی اینترنت واچ بریتانیا، که مجوز جستجوی CSAM در اینترنت را دارد، می‌گوید: «مشکلی با کودک آزاری در محیط‌های رمزگذاری شده سرتاسر وجود دارد.

WhatsApp ممکن است بهتر از برخی پلتفرم‌های دیگر در گزارش CSAM عمل کند، اما با سایر سرویس‌های متا که رمزگذاری نشده‌اند، قابل مقایسه نیست. اگرچه اینستاگرام و واتس‌اپ بر اساس پلت‌فرم داده Statista، اینستاگرام 3 میلیون گزارش در مقابل 1.3 میلیون گزارش واتس‌اپ ارائه کرده است.

“این صورتحساب به دنبال آن نیست. تانکز که از این لایحه به شکل فعلی حمایت می‌کند، می‌گوید و معتقد است که این لایحه مسئولیت رسیدگی به مشکل سوء استفاده از کودکان در اینترنت را بر عهده شرکت‌ها می‌گذارد. او می افزاید: “لایحه ایمنی آنلاین بسیار واضح است که اسکن به طور خاص در مورد CSAM و همچنین تروریسم است.” “دولت کاملاً واضح است که به دنبال تغییر این موضوع برای چیز دیگری نیست.”

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×