breadcrumbs_delimiter شبکه‌های اجتماعی breadcrumbs_delimiter YouTube Vigilante هند برای قتل تحت تعقیب است
شبکه‌های اجتماعی

YouTube Vigilante هند برای قتل تحت تعقیب است

اسفند 9, 1401 0020

سخنگوی یوتیوب، جک مالون، در یک بیانیه ایمیلی می‌گوید که YouTube کسب درآمد در کانال منسار را به دلیل نقض خط‌مشی مسئولیت سازنده خود به حالت تعلیق درآورده است. او گفت: «ما همچنین 9 ویدیو را به دلیل نقض خط‌مشی‌های آزار و اذیت خود از کانال مورد نظر حذف کردیم.

در پنج سال گذشته، منسار، یکی از اعضای برجسته باجرنگ دال، گروه راست افراطی هندو – بخشی از تیمی از مراقبان گاو در امتداد مرز راجستان – هاریانا بوده است و ویدئوهایی از حملات خود را که عمدتاً در مسلمانان هستند در یوتیوب آپلود کرده است. پست‌های او اغلب با تعقیب و گریز ماشین در تاریکی شروع می‌شود و با عکس گرفتن اعضای گروه با گاوی که “نجات داده‌اند” پایان می‌یابد.

منصار و گروهش خشونتی را که انجام داده‌اند پنهان نکرده‌اند. قربانیان خود را تحت الشعاع قرار دهند. در ژوئن 2016، او یکی از تعدادی از افرادی بود که در ویدئویی ظاهر شد که در آن دو مرد مسلمان در مرز بادارپور، جنوب شرقی دهلی متوقف شدند و مجبور به خوردن معجونی از سرگین گاو، ادرار، شیر و کشک شدند. این افراد به قاچاق گوشت گاو متهم شده بودند. این ویدئو در توییتر منتشر شد.

در یکی از ویدیوهای او در یوتیوب، تیم منصار حتی در حال تیراندازی به کامیونی که توسط شخصی که آنها متهم به قاچاق گاو هستند، تیراندازی می کنند. تا لاستیک هایش را خالی کند

در ژانویه امسال، منسار و تیمش سه مرد مسلمان را دستگیر کردند که آنها را به قاچاق گاو متهم کردند. آنها همزمان با بازجویی از این افراد در فیس بوک پخش مستقیم داشتند. یکی از این افراد، واریس خان 22 ساله، در همان روز بر اثر جراحات داخلی جان باخت. خانواده‌اش می‌گویند او را لینچ کردند، اما پلیس می‌گوید او در یک تصادف جان خود را از دست داده است. ویدیوی فیس‌بوک لایو از آن زمان حذف شده است.

منصار همچنین به طور معمول در اینستاگرام – جایی که 42000 فالوور دارد – از جمله تصاویر افرادی که گفته می‌شود قاچاقچی گاو هستند و اغلب به‌طور آشکار زخمی شده‌اند، پست می‌کند. در آوریل 2022، او ویدئویی را در حساب اینستاگرام خود منتشر کرد که نشان می داد گروهی از مردان با چوب به یک جمع کننده ضایعات مسلمان حمله می کنند. در این عنوان آمده است: “اینها جمع کنندگان قراضه هستند که به سمت سربازان ما و حامیان هندوتوا سنگ پرتاب می کنند.”

متا به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

خان گفت که مردم منطقه او از شبکه های اجتماعی منسار آگاه هستند. او می‌گوید: «قرار است پیامی برای ما ارسال کند.

در اکتبر 2022، YouTube به منسار یک دکمه بازی نقره ای برای عبور از 100000 دنبال کننده. ادبیات YouTube می‌گوید که جوایز سازندگان به‌طور خودکار زمانی که اهداف مشترک مورد هدف قرار می‌گیرند اهدا نمی‌شوند، اما اعطا می‌شوند. بنا به صلاحدید شرکت، که کانال ها را قبل از اهدای جوایز بررسی می کند. YouTube به درخواست نظر درباره جایزه منسار پاسخ نداد.

نظرات زیر ویدیوهای منسار عمدتاً تحسین آمیز هستند و از او و تیمش برای “خدمات” تشکر می کنند. او تائیدات رسمی نیز داشته است. او عکس هایی از خود در کنار افسران پلیس و بوروکرات ها منتشر کرده است. در اکتبر 2021، پلیس هاریانا او را در یک گروه ویژه برای جلوگیری از قاچاق گاو قرار داد. سه تظاهرات بزرگ توسط سازمان‌های راست‌گرا در فوریه سازماندهی شد 19، 21 و 22.

در 24 فوریه، هزاران نفر در راجستان و هاریانا به خیابان آمدند تا برای جنید و ناصرخان عدالت طلب کنند. پلیس شکایتی را علیه بیش از 500 نفر به دلیل مسدود کردن بزرگراه و تعلیق خدمات اینترنت در این ولسوالی به مدت سه روز با اشاره به احتمال تنش جمعی تنظیم کرد.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×