breadcrumbs_delimiter شبکه‌های اجتماعی breadcrumbs_delimiter نبرد برای روح هیچ چیز نخرید
شبکه‌های اجتماعی

نبرد برای روح هیچ چیز نخرید

اسفند 4, 1401 1018

در یک سال سالگرد راه‌اندازی، برنامه خرید هیچ چیز 600000 بار دانلود شده است، اما فقط 91000 نفر به طور منظم از آن استفاده می کردند، نه بیشتر از ابتدا. در همین حال، گروه‌های فیسبوکی که بنیانگذاران از آنها جدا شده بودند، بدون آنها رشد می‌کردند. تعداد اعضای جهانی از 7 میلیون فراتر رفته بود. وقتی از من پرسیدم که راکفلر و کلارک فکر می‌کنند اگر نتوانند بودجه بیشتری به دست آورند، چه اتفاقی برای Buy Nothing Inc. می‌افتد، گفتند که علاقه‌ای به فکر کردن به این شرایط سرنوشت‌ساز ندارند. اما وقتی من همان سوال را به ویلیامز، مدیر ارشد اجرایی، مطرح کردم، او گفت که آن را در نظر گرفته است. او گفت: «ما بالغ هستیم. “ما باید آن را تعطیل کنیم.”

اما راکفلر و کلارک تسلیم نشده بودند. آنها تصمیم گرفتند دوباره تاکتیک را تغییر دهند. در آخر هفته شکرگزاری، آنها وب‌سایت Buy Nothing را تغییر دادند، به طوری که وقتی شخصی به دنبال اطلاعاتی درباره راه‌اندازی یک گروه فیس‌بوک بود، به آنها دستور داده شد تا فرمی را پر کنند که به طور خودکار برای راکفلر و کلارک ارسال می‌شود. این فرم از مردم پرسید که آیا این برنامه را امتحان کرده‌اند یا خیر، با ارائه لینک دانلود. اگر پس از امتحان کردن، همچنان می خواستند یک گروه فیس بوک راه اندازی کنند، راکفلر یا کلارک گروه را برای آنها می ساختند.

راکفلر و کلارک ممکن است متوجه شده باشند که اگر نمی توانستند رقابت کنند. با فیس بوک، آنها بهتر است کنترل کاری را که شروع کرده اند در دست بگیرند. چند روز پس از کریسمس، شوالب فیس بوک را باز کرد و متوجه شد که گروه OG او ناپدید شده است. ماه‌ها قبل، Buy Nothing Inc. علامت‌های تجاری را روی عبارات «هیچ چیزی نخرید» و «پروژه هیچ‌چیز نخرید» را ایمن کرده بود و گروه OG را به دلیل نقض علامت تجاری به فیس‌بوک گزارش کرده بود.

کلارک و راکفلر به من گفتند که در حالی که می‌خواهند به مدیران محلی در اجرای گروه‌هایشان انعطاف‌پذیری بدهند، Gifting With Integrity از مرزها عبور کرده است. این گروه به شدت رویکردی را ترویج می کرد که بنیانگذاران آن را کنار گذاشته بودند. نام تجاری Buy Nothing را با نام Gifting With Integrity ترکیب کرده بود. این بود اسناد قدیمی را بدون آنچه که بنیانگذاران آن را انتساب مناسب می دانستند، منتشر می کرد. من نمی توانم بگویم “من کفش درست می کنم، و آنها Nike نامیده می شوند، و آنها دارند راکفلر به من گفت. برای شوالب و ادمین‌هایش، این یک مشکل بود. یک چیز، Gifting With Integrity این نبود که از مردم چیزی بخرند.

در ژانویه، راکفلر و کلارک پیامی به مرکز مدیریت ارسال کردند و در مورد موضع خود توضیح بیشتری دادند. آنها گفتند که آنها فقط سعی داشتند از علامت تجاری خود محافظت کنند. برای این منظور، آنها از همه گروه‌های فیس‌بوک می‌خواستند که به یک صفحه وب «بخرید هیچ چیز» که پروژه را توصیف می‌کند پیوند دهند. راکفلر و کلارک به من گفتند که آنها به این نیاز دارند تا مدیران مجبور نباشند هر زمان که جزئیات تغییر می کند به روز رسانی دستی انجام دهند. اما شوالب متوجه شد که صفحه وب به راحتی برنامه خرید هیچ چیز را تبلیغ می کند.

برای بازگشت به فیس بوک بدون تلافی، گروه OG نام خود را به سادگی به Gifting With Integrity تغییر داد. گروه پشتیبانی ادمین OG، بخش مربوط به خرید هیچ چیز را حذف می کند. آنها گروه های هدیه محلی را تشویق کردند که نام خود را نیز تغییر دهند. در وب‌سایت آن‌ها آمده است: «ما به پروژه «هیچ چیز نخرید» وابسته نیستیم و به هیچ وجه از آن حمایت نمی‌کنیم. در فیس بوک، گروه Gifting With Integrity دارای 1500 عضو است که همگی بر گروه های محلی نظارت دارند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×