breadcrumbs_delimiter شبکه‌های اجتماعی breadcrumbs_delimiter فشار به ممنوعیت TikTok در ایالات متحده مربوط به حریم خصوصی نیست
شبکه‌های اجتماعی

فشار به ممنوعیت TikTok در ایالات متحده مربوط به حریم خصوصی نیست

اسفند 4, 1401 1034

بروک، سخنگوی TikTok می‌گوید: «ما امیدواریم کنگره راه‌حل‌هایی را برای نگرانی‌هایشان در مورد TikTok بررسی کند که تأثیری بر سانسور صدای میلیون‌ها آمریکایی نداشته باشد». اوبر وتر. «سریع ترین و کامل ترین راه برای رسیدگی به نگرانی های امنیت ملی این است که CFIUS توافقنامه پیشنهادی را که ما نزدیک به دو سال با آنها کار کردیم، تصویب کند. این طرح شامل لایه‌های دولتی و نظارت مستقل است تا اطمینان حاصل شود که هیچ درب پشتی در TikTok وجود ندارد که بتوان از آن برای دسترسی به داده‌ها یا دستکاری پلتفرم استفاده کرد. این اقدامات فراتر از آن چیزی است که هر شرکت همتای امروزی در زمینه امنیت انجام می دهد.

در مجلس نمایندگان، متحدان سرسخت روبیو در زمینه فناوری به تازگی عناوین شغلی و قدرت‌های جدیدی به دست آورده‌اند. نمایندگان مایک گالاگر از ویسکانسین، جمهوری‌خواه، و راجا کریشنامورتی از ایلینویز، دموکرات، اکنون به ترتیب رئیس و عضو ارشد کمیته منتخب جدید مجلس نمایندگان در مورد چین هستند که توسط کوین مک‌کارتی، رئیس‌جمهور چین ایجاد شده است. در حالی که نقش‌های جدید آنها فراتر از فناوری و TikTok است، این دو مشتاق هستند تا از جایگاه جدید خود برای تنبیه TikTok استفاده کنند، تا حدی به دلیل سنگ اندازی در کنگره.

«بخشی از دلیل اینکه خوب نیست وجود دارد. گالاگر، چه کسی از حذف کامل TikTok از ByteDance حمایت می کند. “ما به طور کلی در مورد الگوریتم های آنها شفافیت خواسته ایم. این سوال در مورد نحوه استفاده آنها از سرویس ردیابی موقعیت مکانی وجود دارد که هرگز واقعاً به آن پاسخ نخواهند داد.”

دو حزبی بودن کلیدی برای تلاش‌های ضد TikTok بوده است، اما محافظه‌کاران – و قدرتمندان جمهوری‌خواه ماشین پیام‌رسان – حول آن چیزی که از نظر آنها تهدیدی جدید برای امنیت ملی است، گرد هم آمده‌اند. در حالی که شرکت‌های فناوری ایالات متحده اکنون کیسه بوکس برای راست‌های آمریکا هستند که آنها را به «سانسور» متهم می‌کنند، اکثر جمهوری‌خواهان می‌گویند این بحث TikTok جایگزین نزاع‌های سیاسی داخلی و شرکت‌ها می‌شود. آنها می گویند سیلیکون ولی با ByteDance قابل مقایسه نیست.

“آیا می توانیم فقط بپذیریم که حزب کمونیست چین یک دشمن است و سیلیکون ولی یک دشمن واقعی نیست؟” سناتور کوین کرامر از داکوتای شمالی، یک جمهوری خواه می گوید. مسائل مشابهی وجود دارد، اما آنها دقیقاً همان مسائل نیستند. حزب کمونیست چین یک دشمن است. سیلیکون ولی یک کودک سرکش است.

به گفته ران وایدن، رئیس کمیته مالی سنا، دموکرات، کنگره حتی در مورد اینکه آیا این ترس‌ها موجه یا بی‌اساس هستند، بحث درستی هم ندارد. اورگان. دموکرات اورگان می‌گوید: «ممنوع کردن TikTok موهبتی برای کارگزاران داده‌های بداخلاق است. TikTok یک تکه از پازل است، اما چالش کلی را از دست ندهید – زیرا تا زمانی که در این کارگزاران داده سلطنت نکنید … همه نوع داده های شخصی افراد در آمریکا هنوز در راه چین و قدرت های متخاصم هستند. “

با این وجود، انرژی ضد TikTok دو حزبی در DC قابل لمس است، به خصوص به این دلیل که این برنامه بسیار محبوب است، با حدود 113 میلیون کاربر در ایالات متحده بر اساس شرکت تجزیه و تحلیل وب Statista. و با تمایل اثبات شده پکن برای استفاده از فناوری برای کنترل شهروندان خود، سیاستگذاران ایالات متحده نگرانند. ح‌ک‌چ به زودی جهان را برای میلیون‌ها آمریکایی بی‌ظاهر تحریف خواهد کرد.

رئیس کمیته اطلاعات سنا، وارنر، می‌گوید: «اگر می‌توانید با شماره‌گیری این الگوریتم‌ها بگویید چه نوع محتوایی [مردم می‌بینند]، از نظر ابزار تبلیغاتی بسیار مشکل‌ساز است. .

وارنر از مهار TikTok پشتیبانی می‌کند، اما او همچنان نسبت به این تلاش‌های جدید برای ممنوع کردن کامل برنامه تردید دارد. او همچنان زبانش را نگه داشته و منتظر اطلاعات دقیق‌تر و راه‌حل سیاسی بالقوه وزارت دادگستری است. به گفته مدافعان حریم خصوصی در کنگره، این یک یا یا نیست. در حالی که آنها استدلال می کنند که TikTok نگرانی فوری است، آنها همچنین می خواهند سیلیکون ولی را تنظیم کنند.

“من فکر می کنم به هر دو مورد نیاز است. ماریا کانتول، سناتور دموکرات از واشنگتن می‌گوید: ما هنوز باید یک لایحه بزرگ حفظ حریم خصوصی داشته باشیم.

کانتول ریاست کمیته بازرگانی سنا را بر عهده دارد، جایی که بسیاری از این تلاش‌های دو حزبی در آن به پایان رسیده است. بخشی از آن به این دلیل است که او خواستار استاندارد بالاتری برای حفظ حریم خصوصی فدرال است – یا حداقل استانداردی که جایگزین قوانین قوی ایالتی نمی شود،  مانند کالیفرنیا– چیزی که جمهوری خواهان حاضر به پذیرش آن بوده اند. او می‌گوید دلیل اجرای ممنوعیت TikTok در ماه دسامبر این است که لایحه بودجه دولتی توسط جمهوری‌خواهان «گروگان گرفته شد». و ما باید آن را مهار کنیم. دوره،” Cantwell می گوید. “فقط کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد، و همکاران من باید همان علاقه دو حزبی را برای رسیدگی به این مسائل داشته باشند.”

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×