breadcrumbs_delimiter شبکه‌های اجتماعی breadcrumbs_delimiter Meta Verified شرکتی را نشان می دهد که ایده هایش تمام شده است
شبکه‌های اجتماعی

Meta Verified شرکتی را نشان می دهد که ایده هایش تمام شده است

اسفند 2, 1401 1023

سرویس

اشتراک جدید متا بسیار آشنا به نظر می رسد. کاربران اینستاگرام و فیسبوک با قیمتی بین 11.99 تا 14.99 دلار در ماه، علامت آبی “تأیید شده”، دسترسی به ویژگی های امنیتی بهتر و دید بیشتر در جستجو را دریافت خواهند کرد. نظرات آنها نیز در اولویت قرار خواهد گرفت.

این بسته دارای انعکاس قوی از سرویس اشتراک آبی توییتر است که تحت مدیریت مالک جدید ایلان ماسک راه اندازی شد، که به شدت در تلاش برای یافتن راه هایی برای کسب درآمد از پلتفرم خود بوده است. اخیراً، با گفتن اینکه کاربران نمی‌توانند از دو-مبتنی بر متن استفاده کنند احراز هویت فاکتور مگر اینکه مشترک شوند.

مدیر عامل متا، مارک زاکربرگ، Meta Verified را در پستی به کانال اینستاگرام وی در 19 فوریه، گفت که این سرویس، که برای اولین بار در استرالیا و نیوزیلند منتشر شود، “در مورد افزایش اصالت و امنیت در سراسر خدمات ما است.”

تحلیلگران می گویند که اگرچه این حرکت برای متا کاملاً غیرعادی نیست، اما به فقدان نوآوری در غول رسانه های اجتماعی اشاره دارد که از آن زمان تاکنون بیش از 11000 کارگر را اخراج کرده است. در اواخر سال گذشته و میلیاردها دلار برای هل به فراجهان، یک فناوری، خرج کرد. بدون مدل کسب و کار مشخص.

«متا همیشه کپی برداری در DNA خود داشته است – حلقه های اینستاگرام فقط یکی از لیست طولانی نمونه های برجسته است – بنابراین تعجبی ندارد که مشاهده توییتر تاما لیور، استاد مطالعات اینترنت در دانشگاه کرتین استرالیا، می‌گوید که زاکربرگ بدون ارائه قابلیت‌های اساسی به عنوان یک سرویس برتر، تلاش می‌کند همین کار را انجام دهد. «حرکت متا برای کپی کردن مدل اشتراک توییتر نشان‌دهنده فقدان مشخص ایده‌های جدید است… متا کارمندان خود را کنار گذاشته است و برای ساختن متاورسی که به نظر می‌رسد هیچ‌کس در حال حاضر علاقه‌ای به آن ندارد، کارمندان خود را کنار گذاشته است.»

در حالی که متا بر جنبه های امنیتی محصول اشتراکی خود تاکید کرده است، این واقعیت که مشترکین در پلتفرم های این شرکت بیشتر دیده می شوند، تغییر قابل توجهی را برای کاربران نشان می دهد.

تلاش های توییتر برای ایجاد کاربران. پرداخت برای ویژگی‌ها، از جمله تبلیغات بیشتر توسط الگوریتم‌های آن، با انتقادات گسترده‌ای مواجه شده است و بسیاری از آنها تهدید به ترک این پلتفرم کرد، اگرچه اطلاعات قابل اعتمادی در مورد تعداد افرادی که این پلتفرم را دنبال کرده اند وجود ندارد.

با این حال، اسنپ چت و دیسکورد نیز هر دو سطوح اشتراک پولی را بدون سطح خشم مشابه به کاربران معرفی کرده‌اند، که نشان می‌دهد دوست نداشتن توییتر آبی می‌تواند به خود ماسک و نگرانی‌های گسترده‌تر در مورد این پلتفرم مرتبط باشد.

مت ناوارا، تحلیلگر رسانه های اجتماعی، که برای اولین بار این قانون را شکست، می گوید: “متا شاهد راه اندازی Snapchat، Discord و Twitter برنامه های اشتراک خود است که به کاربران قدرتمند ویژگی ها یا امتیازات بیشتری می دهد.” اخبار مربوط به تغییر متا او می‌گوید ایده پرداخت برای ویژگی‌هایی که قبلا رایگان بودند، شروع به عادی شدن کرده است. “ریسک وجود دارد برای آنها از نظر موفقیت آمیز بودن یا نه کاهش می یابد.” او می‌گوید: «فکر نمی‌کنم ارزشش را داشته باشد.

مشخص نیست که متا چقدر می‌تواند از طریق تأیید جمع‌آوری کند. توییتر برای فروش اشتراک‌های سرویس آبی خود با مشکل مواجه شده است، به طوری که اطلاعات گزارش می‌دهد که این پلتفرم دارای کمتر از 300000 مشترک در سراسر جهان الف>- که کمتر از 1 درصد از 3 میلیارد دلاری که ماسک می‌خواهد شرکت داشته باشد را به ارمغان می‌آورد. اپلیکیشن‌های خانواده متا، از جمله اینستاگرام، فیس‌بوک و WhatApp، تقریباً 10 برابر تعداد کاربران ماهانه توییتر هستند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×