breadcrumbs_delimiter شبکه‌های اجتماعی breadcrumbs_delimiter ابرقدرت جدید توییتر ایلان ماسک خطرناک است
شبکه‌های اجتماعی

ابرقدرت جدید توییتر ایلان ماسک خطرناک است

بهمن 26, 1401 1018

ماسک همچنین استفاده از سرویس اینترنت ماهواره‌ای Starlink خود را در اوکراین محدود کرده و اظهاراتی داشته است که به عنوان حمایت از ادعاهای روسیه در مورد خاک اوکراین. شرکت دیگر ماسک، تسلا، به چین به عنوان یک بازار، به عنوان یک مرکز تولید و به عنوان منبع مواد خام متکی است که منجر به نگرانی دارد که ممکن است برای کاهش یا حذف محتوای انتقادی از پکن تحت فشار قرار گیرد. در ماه اکتبر، او به دلیل وارد کردن خود به اختلاف چین بر سر آینده تایوان مورد انتقاد قرار گرفت.

تویتر در گذشته برای تأثیرگذاری بر سیاست ملی در چندین کشور استفاده شده است. The Guardian این هفته گزارش داد که یک شرکت اسرائیلی از این پلت فرم برای دستکاری در نتیجه 27 انتخابات استفاده کرده است. در زمان ماسک، توییتر همچنین به کندی در اقدام در افزایش سرعت متهم شد. اطلاعات نادرست انتخاباتی در برزیل که به تلاش برای کودتا ختم شد.

ماسک همچنین مستقیماً خود اطلاعات نادرست را در توییتر منتشر کرده است. در ژانویه، او عذرخواهی کرد به دلیل توییت کردن یک تئوری توطئه بی اساس درباره همسر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده، پل، که در اواخر سال 2022 در خانه آنها مورد حمله قرار گرفت. 

نه ماسک و نه توییتر بلافاصله به یک درخواست پاسخ ندادند. برای اظهار نظر.

گزارش شده است که توییتر تیم های روابط دولتی خود را در سراسر جهان توخالی کرده است و این تنها شرکت فناوری بزرگ است که گزارش کاملی در مورد اطلاعات نادرست به اتحادیه اروپا ارائه نکرده است. قانون داوطلبانه خود در مورد اطلاعات نادرست در این ماه. بسته شدن آشکار دفتر مطبوعاتی توییتر نیز مسئولیت این شرکت را محدود می کند.

اما در حالی که توانایی TikTok برای تغییر آنچه کاربران می‌بینند باعث شده است که سیاست‌گذاران برای تنظیم مقررات تلاش کنند، واکنش به تغییرات در توییتر خاموش شده است. استیون باکلی، مدرس رسانه و ارتباطات در دانشگاه سیتی لندن، که متخصص در سیاست ایالات متحده و رسانه های اجتماعی است، می گوید: «سطوح مختلف خشم سیاستمداران، هم ریاکاری و هم سطح پایین سواد رسانه ای آنها را برجسته می کند. اساساً، تفاوت بسیار کمی بین آنچه TikTok برای تقویت پست‌ها انجام می‌دهد و آنچه توییتر در حال حاضر انجام می‌دهد وجود دارد.

اگنس ونما، محقق امنیت ملی و اطلاعات نادرست در دانشگاه مالت. او می‌گوید فکر می‌کند به ماسک آزادی عمل بیشتری داده می‌شود، زیرا وقتی مکالمه را دستکاری می‌کند، او را جوک می‌دانند، در حالی که TikTok، متعلق به شرکت فناوری چینی Bytedance، به بحث‌های ژئوپلیتیکی کشیده می‌شود. ونما می‌گوید: «وقتی صحبت از خشم نسبت به انجام این کار توسط TikTok در حالی که ماسک به راه خود ادامه می‌دهد، استانداردی دوگانه می‌بینم. «من تصور می‌کنم که این حداقل تا حدودی به منافع امنیتی، چینی بودن TikTok و کیش شخصیت اطراف ماسک مربوط می‌شود.»

این فرقه شخصیتی به ماسک کمک کرده تا تصمیم‌های جدی در مورد چگونگی اتخاذ کند. به گفته کری کوپر، استاد روانشناسی سازمانی در دانشکده بازرگانی دانشگاه منچستر که شیوه خاص ماسک را برای اجرای توییتر مطالعه کرده است، این پلتفرم بدون بررسی دقیق کار می کند. کوپر می‌گوید: «او از نقطه نظر نیاز به توجه بسیار در حالت ترامپ است. او توجه می خواهد و به عنوان یک شخص به توجه نیاز دارد.

با این حال، کوپر معتقد نیست که تصمیمات ماسک چیزی بیشتر از این باشد. او مردی است که میل به توجه دارد. مرد فقط به توجه و ستایش نیاز دارد. من فکر نمی‌کنم این کار بدی باشد.”

ونما می‌گوید که استفاده ماسک از گرمایش الگوریتمی باید زنگ خطری باشد. پلتفرم‌ها همیشه درجاتی از دستکاری آنچه مردم آنلاین می‌بینند درگیر بوده‌اند، اما به ندرت چنین آشکار است.

«همه ما دوست داریم به این توهم باور داشته باشیم که رسانه‌های اجتماعی واقعاً بازاری هستند ایده‌ها، جایی که همه می‌توانند مخاطبی به دست آورند.» او می‌گوید. “مشک به نوعی برای عقب کشیدن پرده و نشان دادن این موضوع ضروری است که در واقع به برخی افراد یک مگافون داده می شود، در حالی که به دیگران این کار داده نمی شود.”

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×