breadcrumbs_delimiter هوش مصنوعی breadcrumbs_delimiter معرفی Bard، پاسخ گوگل به ChatGPT
هوش مصنوعی

معرفی Bard، پاسخ گوگل به ChatGPT

بهمن 19, 1401 1018

Google به مایکروسافت یا هر شرکت دیگری اجازه نمی دهد وضعیت خود را به عنوان موتور جستجوی پیشرو به چالش بکشد. این شرکت در پاسخ به چت ربات موفق هوش مصنوعی ChatGPT که توسط OpenAI با پشتیبانی مایکروسافت ایجاد شده است، انتشار آتی ربات چت خود، Bard را اعلام کرده است.

تکنولوژی Bard مدتی است که وجود داشته است، اما تاکنون به صورت عمومی در دسترس نبوده است. دو سال پیش، گوگل LaMDA (مدل زبانی برای برنامه‌های گفتگو) را معرفی کرد که به Bard قدرت می‌دهد. LaMDA زمانی که یکی از مهندسان سابق گوگل ادعا کرد که چت ربات احساسات خود را توسعه داده است، شهرت پیدا کرد، اما این ادعاها توسط صنعت هوش مصنوعی بی اعتبار شد.

ساندار پیچای، مدیرعامل Google در یک پست وبلاگ اعلام کرد که Bard در حال حاضر برای آزمایش توسط افراد منتخب در دسترس است. هدف Bard این است که حجم زیادی از اطلاعات را از طریق رابط های مبتنی بر مکالمه در دسترس قرار دهد. از یک نسخه کوچک شده LaMDA استفاده می کند و هدف آن این است که ربات چت را به طور گسترده برای جمع آوری بازخورد کاربران در دسترس قرار دهد تا دقت و کیفیت آن را بهبود بخشد.

با وجود تخصص Google در نوع هوش مصنوعی مورد استفاده توسط ChatGPT، آنها در انتشار ابزارهای خود برای عموم کند بوده اند. آنها قبلاً LaMDA را از طریق برنامه AI Test Kitchen خود در دسترس قرار دادند، اما فقط برای چند پرس و جو محدود به تولید متن بود.

ادغام چت ربات‌های هوش مصنوعی در جستجوی Google نگرانی‌های بالقوه‌ای را ایجاد می‌کند، زیرا آنها به داده‌های آنلاین متکی هستند و ممکن است تعصبات را تقویت کرده و اطلاعات نادرست را منتشر کنند.

Google گروهی از افراد را با پیشینه‌ها و مکان‌های مختلف که به Google وابسته نیستند درگیر کرده است. این آزمایش‌کننده‌ها محصولات Google را ارزیابی می‌کنند تا به شرکت در بهبود پیشنهادات خود کمک کنند و بینشی در مورد اینکه کاربران احتمالاً چگونه این محصولات را درک می‌کنند به دست آورند. گوگل اشاره کرد که برای این فرآیند آزمایشی با یک تامین کننده خارجی همکاری می کند. در حال حاضر مشخص نیست که آیا فرصتی برای افراد وجود دارد که محصول Bard را قبل از انتشار گسترده آن آزمایش کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×