breadcrumbs_delimiter کامپیوتر و نرم افزار breadcrumbs_delimiter مایکروسافت روی ChatGPT ضربه می‌زند تا بینگ را تقویت کند و گوگل را شکست دهد
کامپیوتر و نرم افزار

مایکروسافت روی ChatGPT ضربه می‌زند تا بینگ را تقویت کند و گوگل را شکست دهد

بهمن 18, 1401 005

واسط چت ربات جدید مایکروسافت بینگ با ترکیب اطلاعات موجود در اینترنت به سوالات پیچیده پاسخ می دهد.

با اجازه مایکروسافت

Bing’s رابط کاربری جدید به سبک چت، فاصله بیشتری با جعبه جستجوی سنتی دارد. در یک نمایش، یوسف مهدی، معاون جستجو و دستگاه‌های مایکروسافت، از چت بات خواست تا یک برنامه سفر پنج روزه برای سفر به مکزیکوسیتی بنویسد و سپس آنچه را که در آن به دست آمده را به ایمیلی تبدیل کند که می‌تواند برای خانواده‌اش ارسال کند. پاسخ ربات به منابع خود – مجموعه‌ای از پیوندها به سایت‌های مسافرتی – در انتهای پاسخ طولانی خود اشاره کرد. مهدی گفت: «ما به بازگرداندن محتوا به سمت تولیدکنندگان محتوا اهمیت می‌دهیم. ما کلیک کردن را برای افراد برای دسترسی به آن سایت‌ها آسان می‌کنیم.»

مایکروسافت همچنین جنبه هایی از فناوری اساسی ChatGPT را در نوار کناری جدید مرورگر Edge شرکت گنجانده است. کاربران می توانند از ابزار بخواهند یک سند مالی طولانی و پیچیده را خلاصه کند یا آن را با سند دیگری مقایسه کند. ممکن است از ربات چت بخواهید که این اطلاعات بینش را به ایمیل، فهرست یا پست اجتماعی با لحن خاصی مانند حرفه ای یا خنده دار تبدیل کند. در یک نسخه نمایشی، مهدی به ربات دستور داد تا یک به‌روزرسانی «شوق‌آمیز» ایجاد کند تا در نمایه‌اش در سرویس رسانه‌های اجتماعی شرکت LinkedIn پست کند.

ChatGPT از زمان OpenAI ربات چت را در نوامبر راه اندازی کرد که کاربران را شگفت زده و هیجان زده کرد. پاسخ های روان و شفاف به درخواست ها و سوالات کتبی. این ربات مبتنی بر GPT-3 است، یک الگوریتم OpenAI که بر روی مجموعه‌ای از متن آموزش دیده است. از وب و سایر منابعی که از الگوهایی که انتخاب کرده برای تولید متن خود استفاده می کند. برخی از سرمایه گذاران و کارآفرینان این فناوری را به عنوان یک انقلاب، با پتانسیل تغییر تقریباً در هر صنعتی.

برخی از کارشناسان هوش مصنوعی توصیه کرده اند احتیاط کنید، هشدار می‌دهد که فناوری زیربنای ChatGPT نمی‌تواند بین حقیقت و تخیل تمایز قائل شود و مستعد “توهم” است— اطلاعات را به روش های دقیق و گاه قانع کننده تهیه کنید. فناوری تولید متن همچنین نشان داده شده است قابلیت تکرار زبان ناخوشایند در داده‌های آموزشی آن یافت می‌شود.

سارا برد، رئیس هوش مصنوعی مسئول مایکروسافت، امروز گفت که آزمایش‌های اولیه نشان داد که این ابزار می‌تواند به عنوان مثال به کسی کمک کند حمله به مدرسه را طراحی کند، اما این ابزار اکنون می تواند استفاده از چت بات را برای آن نوع پرس و جو مضر «شناسایی و دفاع کند». او گفت آزمایشگرهای انسانی و فناوری OpenAI برای آزمایش، تجزیه و تحلیل و بهبود سریع این سرویس با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

برد همچنین اذعان کرد که مایکروسافت مشکل توهم را به طور کامل حل نکرده است. او گفت: «از زمانی که شروع کردیم، آن را بسیار بهبود بخشیده‌ایم، اما هنوز کارهای بیشتری برای انجام دادن وجود دارد.

OpenAI به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی شروع شد با تمرکز بر سودمند ساختن هوش مصنوعی، اما تجاری بوده است. سرمایه گذاری با سرمایه گذاری قابل توجه مایکروسافت از سال 2019، و اخیراً تعهد جدیدی را از غول فناوری به ارزش حدود 10 میلیارد دلار.

مایکروسافت قبلاً نسخه‌ای از فناوری تولید متن در ChatGPT را به شکل Copilot تجاری کرده است، ابزاری که با تولید کد برنامه نویسی به توسعه دهندگان کمک می کند. مایکروسافت می‌گوید که آزمایش‌ها نشان می‌دهد که Copilot می‌تواند مدت زمان مورد نیاز برای تکمیل یک کار کدنویسی را تا 40 درصد کاهش دهد.

گزارش‌های اضافی توسط Will Knight.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×