» کسب و کار » طرفداران حق تعمیر، وعده های جدید جان دیر را زیر سوال می برند
کسب و کار

طرفداران حق تعمیر، وعده های جدید جان دیر را زیر سوال می برند

دی 20, 1401 30120

در سال 2022، سه دعوا ادعا کرد که Deere بازار تعمیرات را در انحصار خود درآورده است و گروهی از سازمان های کشاورزی پرونده یک شکایت مشابه با کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده. و در سال 2021، FTC اعلام کرد که قصد دارد قوانین را علیه شرکت هایی که از اقدامات محدودکننده برای جلوگیری از تعمیر وسایل الکترونیکی خود توسط مصرف کنندگان استفاده می کنند، افزایش دهد.

قرارداد جدید Deere بیان می‌کند که تضمین می‌کند که کشاورزان و تعمیرگاه‌های مستقل می‌توانند مشترک شوند یا ابزارها، نرم‌افزارها و اسناد را از شرکت یا تأسیسات تعمیر مجاز آن به‌طور منصفانه و معقول خریداری کنند. مقررات.” این غول تراکتورسازی همچنین می‌گوید تضمین می‌کند که هر کشاورز، تکنسین مستقل یا مرکز تعمیرات مستقل به مشاور خدمات مشتری Deere دسترسی الکترونیکی خواهد داشت، پایگاه داده دیجیتالی اپراتور و دستورالعمل‌های فنی که با پرداخت هزینه در دسترس است.

این یادداشت همچنین به کشاورزان این امکان را می‌دهد که «تجهیزات بی‌حرکت‌شده را بازنشانی کنند» – چیزی که ممکن است در صورت فعال شدن ناخواسته یک ویژگی امنیتی رخ دهد. کشاورزان قبلاً فقط می توانستند تجهیزات خود را با مراجعه به فروشنده جان دیر یا مراجعه تکنسین های مجاز جان دیر به آنها بازنشانی کنند. ناتان پراکتور، که کمپین حق تعمیر PIRG را رهبری می کند، می گوید: «این یک شکایت بزرگ بود. “کشاورزان از این که بدانند ممکن است یک گزینه غیر فروشنده برای آن وجود داشته باشد، راحت خواهند شد.” طرفداران حق تعمیر می گویند. شوایتزر که در مزرعه 3000 هکتاری خود، Tiber Angus، در مرکز مونتانا، پرورش می دهد، می گوید: اگرچه این یادداشت در مورد دسترسی به ابزارهای تشخیصی حرف های زیادی برای گفتن دارد، کشاورزان باید مشکلات را برطرف کرده و همچنین شناسایی کنند. او گفت: «تشخیص یک مشکل عالی است، اما وقتی متوجه می‌شوید که یک سنسور یا سوئیچ الکترونیکی است که باید تعویض شود، معمولاً آن قطعه جدید باید با واحد کنترل الکترونیکی دوباره برنامه‌ریزی شود.» “و مشخص نیست که آیا کشاورزان به این ابزارها دسترسی خواهند داشت یا خیر.”

دیر هارتمن می گوید که “با ادامه تکامل تجهیزات و پیشرفت فناوری در مزرعه، Deere همچنان متعهد به پاسخگویی به این نوآوری ها با ابزارها و منابع پیشرفته است.” او گفت که این شرکت در سال جاری توانایی بارگیری به روز رسانی های نرم افزاری را مستقیماً در برخی تجهیزات با اتصال بی سیم 4G راه اندازی خواهد کرد. اما هارتمن از بیان اینکه آیا کشاورزان می توانند این کار را انجام دهند خودداری کرد. قادر به برنامه ریزی مجدد قطعات تجهیزات بدون دخالت شرکت یا فروشنده مجاز است.

قرارداد جدید الزام آور قانونی نیست. بیان می کند که هر یک از طرفین باید تشخیص دهند که تفاهم نامه دیگر وجود ندارد. تنها کاری که آنها باید انجام دهند این است که به طرف مقابل اخطار کتبی در مورد قصد خود برای عقب نشینی ارائه دهند.و هم PIRG و هم Schweitzer ایالات متحده خاطرنشان می کنند که سایر گروه های کشاورز با نفوذ طرف توافق نیستند، مانند اتحادیه ملی کشاورزان، جایی که شوایتزر در آن حضور دارد. عضو هیئت مدیره است و بخش مونتانا را اداره می کند.

شوایتزر همچنین نگران این است که توافقنامه با وعده‌هایی مبنی بر ارائه «شرایط منصفانه و معقول» به کشاورزان یا تعمیرگاه‌های مستقل برای دسترسی به ابزارها یا اطلاعات، پر شده است. او می‌گوید: «عادلانه و معقول» برای یک شرکت چند میلیارد دلاری می‌تواند برای یک کشاورز که بدهکار است، تلاش می‌کند تا با یک تراکتور 200000 دلاری پرداخت کند و سپس باید 8000 تا 10000 دلار برای خرید سخت‌افزار برای تعمیر بپردازد، بسیار متفاوت است. .

توافقنامه امضا شده توسط Deere در این هفته پس از امضای کتی هوچول، فرماندار نیویورک، قانون تعمیر نمایشگاه دیجیتال، که شرکت‌ها را ملزم می‌کند ابزارها و اطلاعات یکسانی را در اختیار شرکت‌ها قرار دهند، امضا شد. عموم مردم که در اختیار تکنسین های تعمیرات خودشان قرار می گیرند.

با این حال، در حالی که طرفداران حق تعمیر اکثراً قانون را به عنوان پیشینه تشویق می کردند، این بود تضعیف شده توسط سازش های لحظه آخری با این لایحه، مانند آن را فقط برای دستگاه‌هایی که در تاریخ 1 ژوئیه 2023 یا پس از آن در نیویورک تولید و فروخته می‌شوند و با استثناء دستگاه‌های پزشکی، خودروها و لوازم خانگی قابل استفاده است.

به‌روزرسانی شده 1- 12-2023، 5:05 بعد از ظهر EST: این داستان به روز شده است تا روشن شود که اظهارات جان دیر توسط جن هارتمن، مدیر جهانی روابط عمومی استراتژیک شرکت ارائه شده است.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×