breadcrumbs_delimiter استارت آپ breadcrumbs_delimiter اینها 100 استارت‌آپ پرطرفدار اروپا در سال 2022 هستند
استارت آپ

اینها 100 استارت‌آپ پرطرفدار اروپا در سال 2022 هستند

مهر 14, 1401 2058

یک شنبه در فوریه 2022، در حالی که گروه های واتس اپ به طعنه رد و بدل می کردند، تلفن های سرمایه گذاران اروپایی شروع به روشن شدن کردند. نظرات در مورد قطعه ای که در نسخه آخر هفته فایننشال تایمز ظاهر شده بود. این حیرت ناشی از عصاره ای از قانون قدرت: سرمایه مخاطره آمیز و هنر اختلال توسط روزنامه نگار سباستین مالابی بود که برای بسیاری در اروپا منعکس کننده نگرش های ناآگاهانه و گاه تحقیر آمیز سیلیکون بود. سرمایه گذاران مستقر در دره به سمت این قاره.

مالبی حادثه ای را در سال 2019 گزارش کرد که مت میلر، شریک صندوق VC بلو چیپ Sequoia Capital، که حدود 85 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت دارد. ، یادداشتی را برای شرکای دیگر در دفتر خود در منلو پارک ارسال کرد و این موضوع را بیان کرد که اکوسیستم فناوری اروپا بالاخره ارزش توجه آنها را دارد. با توجه به اینکه در آن سال 30 میلیارد دلار در شرکت‌های فناوری اروپایی سرمایه‌گذاری شد، این ایده که یک VC آمریکایی باید از “شهود” خود (به قول مالابی) برای یافتن فرصتی در اروپا استفاده کند، زوزه‌های تمسخر آمیز را از دوبلین تا برلین برانگیخت.

“چقدر برای ما اروپایی‌های بی‌نقص خوش‌شانس بود که آمریکایی‌ها آمدند تا همه چیز را در مورد فناوری و VC در سال پروردگارمان 2019 آموزش دهند. ما تا آن زمان مشغول تجارت صدف صدف بودیم…” ، یک بنیانگذار و سرمایه گذار استونیایی است.

WIRED برای اولین بار در سال 2011 راهنمای سالانه اکوسیستم استارت آپی اروپا را تهیه کرد. منصفانه است که بگوییم، در مقایسه با ایالات متحده، اروپا بسیار زودتر از این بود. مرحله توسعه آن کارآفرینان باتجربه نسبتا کمی وجود داشتند و سرمایه به اندازه دره در دسترس بنیانگذاران نبود. چهار سال بعد، Atomico، یک صندوق VC که توسط نیکلاس زنستروم، یکی از بنیانگذاران اسکایپ تأسیس شد، اولین گزارش «وضعیت فناوری اروپا» خود را منتشر کرد و فاش کرد که در آن سال حدود 10 میلیارد دلار توسط شرکت‌های فناوری اروپایی جمع‌آوری شده است. از آن زمان همه چیز تغییر کرده است. در سال 2021، این رقم 100 میلیارد دلار بود. در سراسر این قاره، 98 شرکت دیگر بیش از 1 میلیارد دلار ارزش داشتند و ارزش کل اکوسیستم اروپا از 1 تریلیون دلار در سال 2018 به 3 تریلیون دلار در سال 2021 تخمین زده می شود.

در چند ماه گذشته، ما تصمیم گرفته‌ایم گروه جدیدی از شرکت‌ها را در 10 شهر اروپایی پیدا کنیم (برای اهداف گزارش ما تل آویو را اروپا حساب می‌کنیم) که باعث ایجاد هیجان در بین کارآفرینان و سرمایه‌گذاران محلی می‌شوند. هدف ما یافتن بنیان‌گذاران بلندپرواز در مراحل نسبتاً اولیه است که چشم‌اندازی برای ایجاد شرکت‌هایی با هدفی دارند که به یک نیاز پاسخ می‌دهند یا چالشی را بر عهده می‌گیرند. ما ادعا نمی کنیم که لیست جامع است، یا اینکه استارت آپ ها شناخته شده ترین یا دارای بیشترین بودجه هستند. اما ما امیدواریم که این تصویری از شرکت‌های موجود در هر شهر باشد که برای دیگران در اکوسیستم هیجان‌انگیز و الهام‌بخش هستند. و چه کسی می داند، شاید حتی توجه سیلیکون ولی را به خود جلب کند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×