» شبکه‌های اجتماعی » چگونه مرگ یک نوجوان بریتانیایی رسانه های اجتماعی را تغییر داد؟
شبکه‌های اجتماعی

چگونه مرگ یک نوجوان بریتانیایی رسانه های اجتماعی را تغییر داد؟

مهر 13, 1401 80117

تارا هاپکینز، رئیس سیاست عمومی EMEA در اینستاگرام، می‌گوید

اینستاگرام عبارات جستجو را نیز پنهان می‌کند — اما فقط در صورتی که خود این عبارت یا عبارت در حال ترویج یا تشویق به خودزنی باشد. «برای سایر عبارات جستجوی مرتبط با خودکشی/خودآزاری که ذاتاً نقض‌کننده نیستند، قبل از نمایش هر نتیجه‌ای یک پیام حمایتی نشان می‌دهیم.» این شرکت از اشتراک‌گذاری تعداد عبارات جستجویی مسدود شده خودداری کرد.

شرکت مادر اینستاگرام متا می‌گوید نگرانی‌های مربوط به ایمنی کودکان را با بیان آزاد جوانان کنار می‌گذارد. این شرکت اعتراف کرد که دو پستی که مولی دیده و به دادگاه نشان داده شده است، خط‌مشی‌های اینستاگرام در آن زمان را نقض کرده است. اما الیزابت لاگون، رئیس سیاست سلامت و رفاه در متا، در تحقیق هفته گذشته گفت که اگر مردم با افکار خودکشی دست و پنجه نرم می کنند، “مهم است که این صدا را بدهیم”. وقتی الیور سندرز، وکیل خانواده راسل، از لاگون پرسید که آیا موافق است که محتوایی که مولی مشاهده کرده و توسط دادگاه دیده شده «ایمن نیست»، لاگون پاسخ داد: «فکر می‌کنم برای مردم بی‌خطر است که بتوانند خود را بیان کنند.»

این نظرات آنچه را که محققان می‌گویند تفاوت‌های عمده بین این دو پلتفرم است را نشان می‌دهد. ساموئل وولی، مدیر برنامه آزمایشگاه تحقیقاتی پروپاگاندا در دانشگاه تگزاس، آستین، می‌گوید: «Pinterest بیشتر به این موضوع توجه می‌کند که محتوایی قاطع، شفاف و غیرپلتفرم‌کننده باشد که با استانداردهای آن‌ها مطابقت ندارد. «اینستاگرام و فیس‌بوک … بیشتر نگران مقابله با آزادی بیان هستند.»

Pinterest همیشه اینگونه عمل نکرده است. هافمن به تحقیق گفت که راهنمایی‌های پینترست قبلاً «هنگامی که شک دارید، به سمت… تعدیل محتوای سبک‌تر متمایل شوید». اما مرگ مولی در سال 2017 با پیامدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 همزمان شد، زمانی که پینترست در گسترش تبلیغات روسیه نقش داشت. در همان زمان، پینترست شروع به ممنوع کردن کل موضوعاتی کرد که با مأموریت پلتفرم مطابقت نداشتند، مانند واکسن‌ها یا تئوری‌های توطئه.

این در تضاد شدید با اینستاگرام است. Woolley می‌گوید: «پلتفرم‌های متا، از جمله اینستاگرام، به جای اینکه به‌عنوان شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی وجود داشته باشند، بر اساس این حکم هدایت می‌شوند که می‌خواهند به عنوان ابزار اطلاعات زیرساختی [مانند] تلفن یا [شرکت مخابراتی] AT&T وجود داشته باشند. مارک زاکربرگ، بنیانگذار و مدیر عامل متا در سال 2020 بحث کرد.

این تحقیق همچنین تفاوت‌های بین میزان شفافیت این دو پلتفرم را برجسته کرد. وارنی می‌گوید: «Pinterest به کمک مطالبی درباره فعالیت‌های مالی در Pinterest در یک حرکت، از جمله نه تنها پین‌هایی را که مالی ذخیره کرده بود، بلکه پین‌هایی را که روی آنها [کلیک کرد] و پیمایش کرد، ارائه کرد. متا هرگز آن سطح از جزئیات را به دادگاه ارائه نکرد و بسیاری از اطلاعاتی که شرکت به اشتراک می‌گذاشت، اصلاح شد. به عنوان مثال، این شرکت فاش کرد که در شش ماه قبل از مرگ مولی، 30 حساب کاربری با نام هایی که به مضامین غم انگیز یا افسرده اشاره داشتند، توصیه شد. با این حال، نام واقعی آن حساب‌ها تغییر کرده است و پلتفرم به حریم خصوصی کاربرانش اشاره می‌کند.

وارنی موافق است که هر دو پلتفرم از سال 2017 پیشرفت‌هایی داشته‌اند. نتایج Pinterest برای عبارات جستجوی خودآزاری او می‌گوید که شامل همان سطح از مواد گرافیکی مانند پنج سال پیش نیست. اما او ادعا می کند که تغییرات اینستاگرام خیلی کم و دیر بوده است و اضافه می کند که متا تا سال 2019 تصاویر گرافیکی خودزنی و خودکشی را ممنوع نکرده است.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×