breadcrumbs_delimiter شبکه‌های اجتماعی breadcrumbs_delimiter چرا ایلان ماسک در دادگاه با توییتر روبرو نمی شود؟
شبکه‌های اجتماعی

چرا ایلان ماسک در دادگاه با توییتر روبرو نمی شود؟

مهر 12, 1401 3048

پس از ماه‌ها تلاش برای فرار از قراردادی که برای خرید توییتر امضا کرد، الون ماسک اکنون می‌گوید که قصد دارد بعد از همه خرید را کامل کنید ماسک در نامه‌ای به توییتر، در SEC امروز گفت که این کار را انجام خواهد داد. معامله خود را برای خرید شرکت به قیمت توافق شده اولیه 54.20 دلار برای هر سهم رعایت کند. تویتر امروز گفت /a> که قصد داشت این معامله را ببندد.

اگرچه ماسک از زمانی که برای اولین بار در ماه مه این معامله را زیر سوال برد، در بیانیه های عمومی اظهار داشت که می تواند به راحتی از تعهد 44 میلیارد دلاری خود کناره گیری کند. کارشناسان حقوقی از این چرخش شگفت‌زده نشدند.

رابرت میلر، رئیس امور مالی و حقوق شرکت در کالج حقوق دانشگاه آیووا، می‌گوید تلاش ماسک برای فرار از توافقی که داشت. امضا شده همیشه “یک صعود سربالایی” بود، و به این اشاره کرد که چگونه کارآفرین از بحث بر سر قرارداد به متهم کردن توییتر به تقلب تغییر داده است. او می‌گوید برای اینکه این استدلال مؤثر واقع شود، شرکت باید «یک کلاهبرداری غول‌پیکر مانند انرون» را انجام می‌داد که هیچ مدرکی برای آن پیدا نشده است.

ماسک اعلام کرد: ممکن است خرید او از توییتر “به طور موقت در حالت تعلیق، گفت که این شرکت تعداد اکانت‌های هرزنامه و جعلی را در این پلتفرم کم‌اهمیت کرده است. در یک پرونده حقوقی در ماه اوت، ماسک توئیتر را متهم به کلاهبرداری کرد، ادعا می کند که تعداد ربات های بیشتری در این پلتفرم از آنچه شرکت فاش کرده است وجود دارد. در سپتامبر، پس از شهادت افشاگر پیتر «ماج» زاتکو در مقابل ماسک از سنای ایالات متحده مبنی بر اینکه امنیت سایبری توییتر “یک دهه از استانداردهای امنیتی صنعت عقب تر است”، این اتهامات را به پرونده خود اضافه کرد.

با این حال، ماسک با متهم کردن توییتر به کلاهبرداری، خود را بالا برد. نوار قانونی برای پاک کردن میلر می‌گوید اثبات اتهامات کلاهبرداری بسیار دشوار است و باید نشان داد که توییتر نه تنها از مشکلاتی مطلع است، بلکه به‌عمدی ماسک را در مورد آنها گمراه می‌کند.

مطالبی که پیش‌تر منتشر شد. محاکمه ای که قرار بود در 17 اکتبر در دادگاه سلطنتی دلاور آغاز شود، از این استدلال حمایت چندانی نکرد. میلر می‌گوید: «او می‌داند که بهترین ادعای او تقلب است، اما آنها شواهد را از توییتر به دست آورده‌اند، و چیزی شبیه به تقلب در اینجا وجود ندارد. کارت‌های آنها برای بازی تمام شده است.

تصمیم ماسک برای فولد کردن نیز ممکن است تحت تأثیر احتمال آسیب رساندن شخصی به او در آزمایش بوده باشد. این کارآفرین اینترنت را تماشا کرد که یک بخشی از پیام‌های متنی شخصی او با چهره‌های اصلی هفته گذشته در سیلیکون ولی. این هفته او با چیزی مواجه شد که میلر می‌گوید احتمالاً «یک معامله بسیار شرم‌آور» بود سپرده.

با چنین شانس های اندکی برای پیروزی، فشار دادن به دادگاه می توانست باعث شود که ماسک آسیب بیشتری به شرکت وارد کند، به نظر می رسید که احتمال اینکه او در نهایت صاحب آن شود بیشتر می شد. . آن لیپتون، دانشیار حقوق بازرگانی و کارآفرینی در دانشگاه تولین، می‌گوید که این امر می‌توانست رابطه او با سرمایه‌گذاران مشترکی را که با موافقت برای کمک به تامین مالی قرارداد خرید کارآفرین، فشار مالی را از روی کارآفرین برداشته بودند، به خطر بیندازد. لیپتون می‌گوید: «هرچه این روند بیشتر ادامه پیدا کرد، ماسک نه تنها ریسک خرید شرکتی را داشت که وضعیت بدتری نسبت به زمانی که او این فرآیند را آغاز کرد، بلکه با حمایت سهام کمتری انجام داد.»

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×