» کامپیوتر و نرم افزار » آمازون می خواهد شما را با “هوش محیطی” پیله کند
کامپیوتر و نرم افزار

آمازون می خواهد شما را با “هوش محیطی” پیله کند

مهر 6, 1401 90147

برای افزایش دامنه همه آن دستگاه‌های محیطی – و همچنین لپ‌تاپ‌ها، تلفن‌ها، تبلت‌ها و سایر لوازم متصل – آمازون فناوری Eero Wi-Fi خود را اضافه می‌کند. دستگاه‌های مدل‌های اخیر بلندگوی هوشمند Echo Dot. به‌روزرسانی محصولات گذشته برای انجام وظایف جدید، عمل دیگری است که لیمپ می‌گوید به آمازون برتری نسبت به رقبا می‌دهد. او می‌گوید: «من از اینکه صنعت ما مقدار زیادی پول و زمان صرف می‌کند تا مشتریان را متقاعد کند که همیشه باید لوازم الکترونیکی مصرفی خود را ارتقا دهند، کمی ناامید هستم. یکی از نمونه‌های آن این است که آمازون از یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری برای ارتقاء بلندگوی هوشمند پیشرفته فعلی خود، Echo Studio، برای پخش موسیقی با صدای فضایی استفاده می‌کند.

یک مشکل با فشار جاه‌طلبانه آمازون به سمت دنیای محیطی این است که کاربران را مجبور می کند بین اکوسیستم های شرکتی رقیب یکی را انتخاب کنند. اگر می‌خواهید Fire TV Omni QLED شما عکس‌های خانوادگی را نشان دهد، باید در برنامه عکس آمازون ذخیره شوند—این ویژگی با عکس‌های Google یا Apple کار نمی‌کند. لیمپ این را رقبای خود نیز مقصر می داند. او می‌گوید: «من نمی‌توانم برای گوگل یا اپل صحبت کنم، اما می‌توانم برای ما صحبت کنم. ما کاملاً معتقدیم که همه این اکوسیستم ها نیاز به همکاری دارند. گاهی اوقات، شرکت‌های دیگر نمی‌خواهند معاملات را انجام دهند، اما با گذشت زمان، فکر می‌کنم همه چیز درست می‌شود.

و سپس این ترس وجود دارد که آمازون خود بسیار قدرتمند است. اینکه این شرکت اشتباهی است که یک هوش محیطی فراگیر در خانه ها و اتومبیل های ما ایجاد می کند. FTC می خواهد از این شرکت شکایت کند و از بزوس و مدیر عامل فعلی اندی جاسی می خواهد که در تحقیقات خود شهادت دهند. سنا در حال بررسی لایحه‌ای برای محدود کردن آمازون است. هیچ‌یک از این‌ها آن را از تلاش برای وارد کردن عمیق‌تر و عمیق‌تر فناوری خود به زندگی روزمره مصرف‌کنندگان منصرف نکرده است.

این پروژه اکنون با اعلام امروز Halo Rise، با قیمت 140 دلاری “خیر” مشخص شده است. -تماس با ردیاب خواب کنار تخت، زنگ هوشمند و چراغ بیدارباش” که سیگنال هایی را از اتاق خواب شما دریافت می کند که حتی شریکی که در کنار شما می خوابد متوجه آنها نمی شود. (برای استفاده بهینه از این داده ها برای بهبود خواب، کاربران باید مشترک برنامه پریمیوم Halo شوند؛ شش ماه اول رایگان است.) آمازون قبلاً با مچ بند پوشیدنی Halo خود در بازی محبوب ردیابی خواب حضور داشته است، اما یک دستگاه اختصاصی دستگاه مجهز به رادار برای ایجاد ناهنجاری های استرس زا در میان منتقدان آن کافی است. از لیمپ پرسیدم آیا ممکن است قبل از توسعه محصولی که به نظر صمیمی به نظر می رسد تردیدی وجود داشته باشد؟ آیا مدیران سیاتل نسبت به انتشار محصولی که باعث می شود مردم بگویند، “WTF، آمازون از رادار برای نظارت بر خواب من استفاده می کند، محتاط نبودند؟”

پاسخ منفی بود مانند هر محصول دیگر آمازون، Halo Rise برای اولین بار از طریق یک سند شش صفحه ای پیشنهاد شد که یک بیانیه مطبوعاتی برای راه اندازی آینده آن را مشخص می کرد. لیمپ می‌گوید: «آمازون بر اساس اعتماد مشتریان ساخته شده است – این نیست که یک کارشناس چه فکری می‌کند؟» آمازون قبلاً با حسگرهای کم مصرف، در این مورد رادار، کار کرده بود، و متوجه شد که بدون دست زدن به چیزی، می‌توانید سیگنال بسیار دقیقی از تنفس فرد دریافت کنید و آن را به خواب ترجمه کنید. “پس چگونه این کار را به صورت ایمن و خصوصی انجام می دهید؟” او می گوید. ما ترجیح دادیم دوربین اضافه نکنیم و نیازی به میکروفون نداشتیم. بیایید مطمئن شویم که داده‌ها رمزگذاری شده، در حال انتقال و همچنین در حالت استراحت هستند.»

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×