breadcrumbs_delimiter شبکه‌های اجتماعی breadcrumbs_delimiter راست افراطی برزیل شورش 6 ژانویه خود را طراحی می کند
شبکه‌های اجتماعی

راست افراطی برزیل شورش 6 ژانویه خود را طراحی می کند

مهر 5, 1401 2032

آردوینی می‌گوید: «تلگرام حتی مشکل‌سازتر است زیرا مدیریت آن واقعاً از هر نوع فشار عمومی مصون است. “این جایی است که شرورترین نوع محتوا را می بینید.”

تلگرام به درخواستی برای نظر پاسخ نداد.

تلگرام استفاده شده است. به شدت توسط سازمان دهندگان شورش 6 ژانویه در ایالات متحده آمریکا. پلتفورم تعدیل نشده است، با استثناهای کوچک برای محتوای هرزه‌نگاری و تروریستی، که آن را تبدیل به یک مرکز تئوری‌های توطئه و اطلاعات نادرست است که در غیر این صورت ممکن است از پلتفرم‌هایی مانند فیس‌بوک، اینستاگرام و توییتر حذف شوند.

بسیاری از این کانال‌های تلگرام به صورت عمومی قابل جستجو هستند و هزاران عضو دارند که ده‌ها کانال را به اشتراک می‌گذارند. هزاران محتوا در ماه بسیاری از رقیب بولسونارو، لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، به عنوان یک کمونیست یاد می کنند و ادعا می کنند که هر نتیجه ای که به نفع بولسونارو نباشد، نتیجه یک روند انتخاباتی فاسد خواهد بود.

اما تلگرام در خلاء عمل نمی کند لئوناردو ناسیمنتو، استاد دانشگاه فدرال دا باهیا و محقق آزمایشگاه اینترنت، ادعا می‌کند: در برزیل، مرکز اطلاعات نادرست خود تلگرام نیست، بلکه یوتیوب است. او می‌گوید که تلگرام اغلب به عنوان مجرای برای پخش لینک‌ها به ویدیوهای یوتیوب استفاده می‌شود. طبق تحقیقات ناسیمنتو، محبوب‌ترین ویدیوها اغلب کلیپ‌ها یا مصاحبه‌هایی با خود بولسونارو هستند که صدها بار در گروه‌های مختلف به اشتراک گذاشته شده‌اند. بولسونارو بارها اعتبار انتخابات کشور را مورد تردید قرار داده است، حتی به پلیس فدرال منجر شده است تحقیق در مورد ادعاهای وی در مورد سیستم های رای گیری کشور.

«از یک طرف شما سربازان صادقی دارید بدون اینکه هر گونه اتهام فساد از طرف دیگر شما دو دزد دارید. کدام یک را به خانه خود دعوت می کنید؟» یک ویدیو از کانال یوتیوب PodVoxx پرسید که اخیراً در یک گروه تلگرامی با بیش از 15000 کاربر به اشتراک گذاشته شده است. تحقیقات ناسیمنتو نشان داد که تنها در 90 روز، بیش از 300000 پیوند یوتیوب در گروه‌های راست‌گرای برزیل که او نظارت می‌کند به اشتراک گذاشته شد.

بر اساس تحقیقات آزمایشگاه اینترنت، بیشترین تعداد لینک‌های اطلاعات نادرست رایج در تلگرام، کاربران را به ویدیوهای فهرست نشده یوتیوب هدایت می‌کند، به این معنی که هنگام جستجو در پلتفرم نمی‌توان آن‌ها را پیدا کرد و فقط افرادی که URL را دارند می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. ناسیمنتو استدلال می کند که یافتن چنین پیوندهایی برای افراد خارجی دشوار است، اما نه خود یوتیوب. او می‌گوید: «[یوتیوب] می‌داند که این پیوندها به اشتراک گذاشته می‌شوند. او همچنین ادعا می‌کند که این پلتفرم نسبت به متا یا توییتر در حذف محتوای تنفرآمیز و افراطی کندتر است.

سخنگوی یوتیوب، کوآ تابوردا، می‌گوید تفاوتی در شیوه‌های تعدیل آن وجود ندارد. ویدیوهای فهرست شده و فهرست نشده اما ناسیمنتو می‌گوید از آنجایی که پلتفرم‌ها سیاست‌ها را به‌طور متفاوتی اجرا می‌کنند – اگر اصلاً وجود داشته باشد – محتوای مضر می‌تواند به هر طریقی به گردش خود ادامه دهد. ناسیمنتو می‌گوید: «مشکل خود توییتر، یا خود یوتیوب یا دیگر پلتفرم‌ها نیست. “مشکل کل سیستم است.”

گزارش اضافی توسط پریسیلا بلینی./p>

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×