» کامپیوتر و نرم افزار » یک شهر دانمارکی گوگل را در مدارس خود ساخت – سپس آن را ممنوع کرد
کامپیوتر و نرم افزار

یک شهر دانمارکی گوگل را در مدارس خود ساخت – سپس آن را ممنوع کرد

مهر 1, 1401 70157

بعضی از کودکان بهتر از دیگران می‌توانند بدون آنها سازگار شوند. پدرسون در طول زندگی حرفه ای خود در آموزش و پرورش هرگز نشنیده بود که یک والدین مجرد از محافظت از داده ها شکایت کنند. اما پس از ممنوعیت گوگل، او شکایت هایی دریافت کرد – بیشتر از والدین دانش آموزان نارساخوان، که به ابزارهای Chromebook مانند AppWriter متکی هستند.

ممکن است بین بسیاری از والدین دانمارکی دوگانگی وجود داشته باشد، اما نه همه. یان گرونمن، والدین چهار فرزندی که فرزندانش به مدرسه ای در هاسلو، بخشی دیگر از دانمارک می روند، می گوید: «امیدوارم [ممنوعیت] گسترش یابد، زیرا ما اطلاعات زیادی به شرکت های چندملیتی می دهیم، شرکت هایی که طبیعتاً غیرقابل اعتماد هستند. ، که از مایکروسافت استفاده می کند نه گوگل. مانند سایر فعالان حریم خصوصی دانمارکی و صاحبان مشاغل محلی که با WIRED صحبت کردند، گرونمن نگران است که داده‌هایی که Google در مورد نحوه رفتار آنلاین جوانان به آنها دسترسی دارد می‌تواند آنها را در آینده برای تبلیغات یا سیاست دستکاری کند.

«اگر کد پستی یک فرد را می‌دانید، اگر بازده اقتصادی آن‌ها را می‌دانید، اگر تاریخ تولدش را می‌دانید، وقتی از آمازون به دیزنی به والمارت تا تارگت می‌روند، چه رفتاری دارند، حدس بزنید ? توانایی پیش‌بینی شما بسیار زیاد است. -بحث گسترده ای در مورد اینکه چه اتفاقی برای داده های اروپایی در دست شرکت های فناوری آمریکایی می افتد. دادگاه های اروپایی چند بار حکم داده اند که داده های اروپایی ارسال شده به ایالات متحده به طور بالقوه می تواند توسط اطلاعات جاسوسی شود. سازمان هایی مانند آژانس امنیت ملی. متای مادر فیسبوک تاکنون کانون نگرانی ها در مورد داده های انتقال یافته از اتحادیه اروپا به ایالات متحده بوده است. در ماه ژوئیه، تنظیم کننده حفاظت از داده های ایرلندی گفت که کلاس مسدود این اتفاق نیفتد. متا تهدید کرده است اروپایی ها را از استفاده از سرویس هایی مانند فیس بوک و اینستاگرام در صورت وقوع جلوگیری کند.

پرونده هلسینگور به مردم محلی یادآوری می‌کند که گوگل نیز برخی از داده‌ها را به خارج از کشور ارسال می‌کند، و نگرانی فزاینده‌ای وجود دارد که این بدان معناست که دولت آینده به داده‌های اروپایی‌ها دسترسی پیدا می‌کند که بلوک ممکن است آن را به حساب نیاورد. یک متحد پرنیل ترنبرگ، یکی از بنیانگذاران اندیشکده دانمارکی Data Ethics EU، که می گوید سال هاست تلاش می کند مدارس دانمارک را متقاعد کند که از نرم افزار مدارس اروپایی مانند Nextcloud استفاده کنند، می گوید: ترامپ ممکن است دوباره رئیس جمهور بعدی شود. گوگل می گوید استانداردهای سختگیرانه ای برای درخواست های افشای دولتی دارد و در صورت لزوم آنها را به چالش می کشد. Ahtiainen از Google می‌گوید: «ما همچنین از تلاش‌های اتحادیه اروپا و ایالات متحده برای یافتن راه‌حل‌های کاربردی برای محافظت از حریم خصوصی و جریان‌های داده فراآتلانتیک حمایت می‌کنیم، که همچنان برای عملکرد اینترنت و دسترسی دانش‌آموزان به خدمات دیجیتالی که هر روز به آن‌ها تکیه می‌کنند، ضروری هستند».

در هلسینگور، معلمان مدرسه Bymidten در مورد جریان داده های فراآتلانتیک فکر نمی کنند. درعوض، آن‌ها به این فکر می‌کنند که آیا می‌توانند پس از تصمیم نهایی در مورد پرونده گوگل که قرار است در 5 نوامبر انجام شود، کار کنند. اما علی‌رغم این نگرانی‌ها، او همچنان خواهان پاسخ‌هایی است. «آنها از داده‌های کودکان در دانمارک برای چه استفاده می‌کنند؟» او می پرسد. “خیلی مهم است که در این مورد شفافیت داشته باشیم، بنابراین می توانیم مطمئن باشیم که کودکان را به یک شرکت بین المللی نمی فروشیم.”

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×