» هوش مصنوعی » داده های ماهواره ای نشان می دهد که روسیه چگونه غلات اوکراین را نابود کرده است
هوش مصنوعی

داده های ماهواره ای نشان می دهد که روسیه چگونه غلات اوکراین را نابود کرده است

شهریور 24, 1401 60291

داده های ماهواره ای نشان می دهد که روسیه چگونه غلات اوکراین را نابود کرده است

بر اساس تقریباً 10 میلیون متریک تن غلات اوکراین تحت تأثیر تهاجم روسیه قرار گرفته است.

تحلیل جدید تصاویر ماهواره ای. یکی از شش تأسیسات ذخیره غلات اوکراین – که مجموعاً ظرفیت 58 میلیون تنی دارد – تحت تأثیر درگیری قرار گرفته است، یا از طریق آسیب، تخریب یا تحت کنترل روسیه قرار گرفته است.

رصدخانه Conflict، سازمانی که تجزیه و تحلیل را انجام داد، شواهد قابل توجهی پیدا کرد. آسیب به سیلوهای غلات ناشی از بمباران بی رویه یا هدفمند. و با ادامه درگیری ها، نگرانی ها در مورد محصولاتی که اکنون نیاز به کاشت دارند، مطرح می شود.

ناتانیل ریموند، یکی از مدیران آزمایشگاه تحقیقات بشردوستانه و مدرس دانشکده بهداشت عمومی ییل که این پروژه را رهبری می‌کرد، می‌گوید: «اگر اوکراین ظرفیت ذخیره‌سازی کافی نداشته باشد، کشاورزان ممکن است محصول گندم زمستانی را نکارند.

“اگر آنها نتوانند برداشت آتی را ذخیره کنند، این یک بحران در دسترس بودن خواهد بود.” رصدخانه Conflict، با مشارکت آزمایشگاه ملی Oak Ridge وزارت انرژی ایالات متحده، یک الگوریتم تشخیص اشیا ساخت که قادر به تجزیه و تحلیل تصاویر ماهواره ای تجاری برای یافتن سیلوهای ناشناس قبلی بود که در طول درگیری آسیب دیده بودند.

این تیم از تصاویر ماهواره‌ای تاریخی و همچنین تصاویری از تأسیسات ذخیره‌سازی که آسیب دیده‌اند برای آموزش الگوریتم برای یافتن سایر امکاناتی که تحت تأثیر قرار گرفته‌اند، استفاده کردند.

این تحقیق بر مناطق خاصی متمرکز بود که در محدوده بمباران موشکی شناخته شده قرار داشتند. از آنجا، محققان توانستند تخمین بزنند که چه مقدار غلات از بین رفته است.

اگرچه محققان قادر به تجزیه و تحلیل همه تاسیسات نبودند – کشور دارای حدود 1300 سیلو غلات است که از این تعداد می باشد. این گزارش 344 مورد را مورد بررسی قرار داد – این بزرگترین ارزیابی تا به امروز است.

“تلاش هایی برای برآورد خسارت به ظرفیت ذخیره سازی غلات در اوکراین به دلیل خطر آشکار و فعلی برای جهان جهانی انجام شده است. ریموند می‌گوید تامین غذا. «مقدار غلاتی که می‌توان در این تأسیسات ذخیره کرد، تقریباً یک چهارم عرضه غلات اوکراین را نشان می‌دهد.»

در ادامه مقاله داده های ماهواره ای نشان می دهد که روسیه چگونه غلات اوکراین را نابود کرده است خواهید خواند:

برای ماه‌ها پس از تهاجم، روسیه صادرات غلات از اوکراین را مسدود کرد و تهدید به ایجاد یک بحران جهانی غذا.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در ماه ژوئن گفت: «برای مردم سراسر جهان، جنگ، همراه با سایر بحران‌ها، موج بی‌سابقه‌ای از گرسنگی و فقر را به راه می‌اندازد و هرج‌ومرج اجتماعی و اقتصادی را در پی آن به‌جا می‌گذارد».

در پایان ژوئیه، روسیه موافقت کرد اجازه دهد برخی از محموله های 20 میلیون تن از غلات و سایر غذاهایی که از بنادر خاص اوکراین در کشور نگهداری می شد.

اگرچه قیمت‌های جهانی غذا شروع به کاهش کرده است، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه از آن زمان تا کنون تهدید شده برای پایان دادن به معامله.

نیاز به زیرساخت ذخیره سازی غلات پایدار در اوکراین شدید است. غلات و سایر محصولات اغلب باید در شرایط بسیار خاص نگهداری شوند تا از فساد جلوگیری شود.

هر تغییر در عوامل مانند دما یا رطوبت می تواند مدت زمان مناسب ماندن محصولات را به شدت کاهش دهد. بر اساس این گزارش، حتی اگر ساختار انباری عمدتاً دست نخورده به نظر برسد، حتی آسیب جزئی نیز می‌تواند باعث خرابی محصولات شود.

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×