breadcrumbs_delimiter شبکه‌های اجتماعی breadcrumbs_delimiter توییتر بالاخره یک دکمه ویرایش دریافت می کند
شبکه‌های اجتماعی

توییتر بالاخره یک دکمه ویرایش دریافت می کند

شهریور 10, 1401 2039

یک سوال کلیدی این است که آیا 30 دقیقه زمان بسیار سخاوتمندانه ای برای تصحیح هر گونه خطای بی گناه در پست ها است. یکی از کارمندان توییتر که از این موضوع مطلع بود، که خواست نامش فاش نشود، به WIRED گفت که توییت‌ها می‌توانند در نیمی از این مدت به صورت ویروسی دربیایند.

“اگر در طول یک انتخابات اطلاعات نادرست درباره یک نامزد سیاسی توییت کنید. مناظره انتخاباتی در تلویزیون ملی، آن توییت در عرض 20 دقیقه در فضای مجازی پخش می شود، و پس از هزاران بازدید، توئیت را ویرایش می کنید و اضافه می کنید: “فراموش کردم اضافه کنم که این یک شوخی بود مردم!”، این توییت ویرایش شده سپس خواهد شد. پشت یک اخطار پنهان شده است؟» ورمولن می پرسد. او پیشنهاد می‌کند که اگر توییتر توییت ویرایش‌نشده را در آن زمان مشاهده کند، احتمالاً آن را پشت یک اطلاعیه قرار می‌دهد که می‌گوید این اطلاعات نادرست است، اما انجام این کار ممکن است توانایی شخصی برای ویرایش بعدی پست را محدود کند. “اینها مشکلات غیر قابل حل نیستند، اما در اروپا قانون خدمات دیجیتال اکنون شرکت ها را مجبور می کند برای ارزیابی صحیح خطرات ناخواسته ارائه چنین اقداماتی قبل از اجرای صحیح آنها،” او می گوید و اشاره می کند که انتشار محتاطانه توییتر احتمالاً نشان دهنده بار اضافی مراقبت است که توسط مقررات اروپایی بر پلتفرم ها تحمیل می شود.

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است مخالفان در مورد ویژگی ویرایش توییتر آنگونه که در حال حاضر طراحی شده است، داشته باشند این است که در ابتدا زمینه تغییرات تغییر یافته را از سایر کاربران پنهان می کند. سبک مکالمه کوتاه و سریع توییتر به این معنی است که کاربران اغلب محتوای پست‌هایی را که به اشتراک می‌گذارند به طور کامل دریافت نمی‌کنند – همانطور که در ژوئن 2020 این پلت فرم نشان می‌دهد معرفی یک درخواست که از کاربران می پرسد آیا می خواهند واقعا مقاله ها را بخوانند آنها قبل از اشتراک گذاری در شبکه خود بازتوییت کردند. مشخص نیست که آیا کاربرانی که با یک توییت ویروسی به اشتراک گذاشته شده در فید خود مواجه می شوند، تاریخچه ویرایش آن را مورد بازجویی قرار می دهند تا ببینند آیا محتوای توییت همان چیزی است که هنگام اشتراک گذاری بوده است یا خیر. سابقه نشان می‌دهد که بعید است.

یوگنی گولوچنکو، محقق فوق‌دکتری در دانشگاه کپنهاگ که گسترش اطلاعات نادرست و نادرست را تجزیه و تحلیل می‌کند، خطرات بازیگران بد را تصدیق می‌کند که این ویژگی را برای خود دستکاری کنند. مزیت، اما او همچنین آن را به عنوان یک تغییر بالقوه سودمند برای کسانی که اهداف شرورانه ندارند می بیند. در حال حاضر، اگر کاربر توییتر به طور تصادفی مطلبی را پست کند که نادرست است و خطای او مشخص شود، باید بین نگه داشتن توییت گمراه کننده و بالقوه شرم آور و حذف آن یکی را انتخاب کند. او می‌گوید: «من حدس می‌زنم که دکمه ویرایش این معضل را تا حدودی برطرف کند. «این کار اصلاح خود را برای Twittersphere آسان‌تر می‌کند. این به طور بالقوه می تواند یک تغییر کاملاً معنی دار در مورد مبارزه با اطلاعات نادرست باشد.”

ژان برگس، استاد رسانه های دیجیتال در دانشگاه فناوری کوئینزلند و نویسنده کتابی در توییتر، همچنین فکر می کند این یک تغییر کلی مثبت است. او می‌گوید: «تدابیر حفاظتی، محدودیت زمانی، و اقدامات شفاف‌سازی – ارائه اطلاع‌رسانی مبنی بر ویرایش چیزی، و امکان فاش کردن نسخه قبلی – به نظر می‌رسد که بیشتر نگرانی‌های کلیدی در مورد سوء استفاده احتمالی را برطرف می‌کند. «جامعه اصلی توییتر که اولین پذیرندگان اولیه است مدت‌هاست که این درخواست را کرده است. این یک حرکت با حسن نیت است و باید کاملاً بحث برانگیز باشد، اما فکر می‌کنم همیشه باید آماده باشیم که بازیگران بدجنس ما را غافلگیر کنند.»

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×