breadcrumbs_delimiter استارت آپ breadcrumbs_delimiter افزایش سرمایه استارت‌آپ در گذشته آسان بود—دیگر نه
استارت آپ

افزایش سرمایه استارت‌آپ در گذشته آسان بود—دیگر نه

شهریور 1, 1401 30103

در سال 2021، زمانی که روشن پاتل راه اندازی Walnut در دور اول سرمایه گذاری، صندوق ورودی ایمیل او مملو از علاقه سرمایه گذاران بود. سرمایه گذاران خطرپذیر ایده او را برای بکارگیری مفهوم رو به رشد خرید-اکنون، پرداخت بعداً، یک صنعت 100 میلیارد دلاری، به صورت حساب های مراقبت های بهداشتی. پاتل در بهار آن 3.6 میلیون دلار تضمین کرد و با چند سرمایه‌گذار که ممکن است با رشد شرکت سرمایه‌گذاری بیشتری داشته باشند، در تماس بود.

اما هنگامی که پاتل در فوریه به دنبال دور دوم سرمایه‌گذاری شد – پس از عمومی شدن بازارها دچار سردرگمی شدند-سرمایه گذاران گرمای کمتری داشتند. وی‌سی‌ها اکنون او را با سؤالاتی در مورد اقتصاد واحد، کارایی فروش و مسیری برای سودآوری تحت‌الشعاع قرار دادند. پاتل می‌گوید: «اینها سؤالاتی هستند که انتظار داشتم بعداً مطرح شوند،» وقتی شرکت بالغ‌تر شد. هنگامی که او سرمایه‌گذاران را از طریق ماموریت و اهداف استارت‌آپ راهنمایی کرد، «اینطور بود، «خوب، اما در مورد مسائل مالی چطور؟» پاتل از ارائه Walnut به عنوان «تأیید برای مراقبت‌های بهداشتی» خودداری کرد، زیرا سهام Affirm تا آن زمان کاهش یافته بود 90 درصد. در ماه مه، او یک دور 10 میلیون دلاری، با 100 میلیون دلار دیگر از طریق تامین مالی بدهی را بست.

در حال حاضر، عمومی و بازارهای ارزهای دیجیتال به طور قطعی سقوط کرده است و VC funding-fest of 2021 به پایان رسید. در همین حال، بنیانگذاران استارت‌آپ با خماری دست و پنجه نرم می‌کنند. بر اساس گزارشی از Crunchbase. بودجه در مراحل اولیه 18 درصد کاهش یافت، که نشان می‌دهد مشکل در بازارهای عمومی اکنون به استارت‌آپ‌های کوچک‌تر رسیده است، که تمایل دارند بیشتر در برابر بلایای اقتصادی در امان باشند. این تغییر ناگهانی برخی از بنیانگذاران را تازیانه برانگیخت و دیگران را متاسف کرد که زودتر پول جمع نکردند.

امیلی اسمیت، موسس استارت آپ ed-tech TeleTeachers، که در آوریل شروع به پرورش سری A خود کرد. «اگر چند ماه زودتر تصمیم به جمع‌آوری کمک می‌گرفتم، فکر می‌کنم می‌توانستم آن را تعطیل کنم و ادامه دهم. اما دیگر پاییز 2021 نیست. اسمیت هنوز در حال ملاقات با سرمایه‌گذاران است.

اسمیت می‌گوید استارت‌آپ او به اندازه‌ای پول در بانک دارد که بتواند از رکود بودجه خود بکاهد، اما نگران ارزش‌گذاری شرکت است. بر اساس گزارش از Pitchbook الف – اولین کاهش از زمان شروع همه گیری. اگر ارزش یک استارت‌آپ خیلی پایین باشد، بنیان‌گذاران می‌توانند وسوسه شوند که برای افزایش مجموع سرمایه‌شان، سهام بیش از حد را کنار بگذارند و در آینده در جمع‌آوری سرمایه با مشکل مواجه شوند.

در عین حال، تورم‌شده است. ارزش گذاری نیز می تواند مشکلاتی ایجاد کند. سال گذشته، 340 شرکت با ارزش گذاری بیش از 1 میلیارد دلار به وضعیت تک شاخ رسیدند. برخی از آن‌ها به دلیل چرخش در بازار از شاخ خارج شده‌اند و بسیاری در تلاش هستند تا هزینه‌های خود را کاهش دهند یا ایجاد کنند. از کارمندان. برخی مجبور شده اند به “دوران نزولی” بسنده کنند و سرمایه گذاری جدید را با ارزش کمتری نسبت به قبل بپذیرند. Klarna، پیشگام خرید در حال حاضر و بعداً پرداخت، در ماه ژوئن 800 میلیون دلار از سرمایه گذاران جمع آوری کرد اما مجبور شد ارزش خود را از 46 میلیارد دلار به 6.7 میلیارد دلار کاهش دهد و ارزش آن را حدود 85 درصد کاهش داد.

ریون هرناندز، موسس شرکت تگرگ سواری وسایل نقلیه الکتریکی Earth Rides، می‌گوید که در حالی که ارزش‌گذاری‌ها در سال 2022 کاهش یافته و سرمایه‌گذاران کمتر مشتاق به نظر می‌رسند، فضای خنک‌تر برای جمع‌آوری سرمایه مزایایی برای بنیان‌گذاران داشت. “این توازن وجود دارد که بخواهیم ارزش گذاری بالایی داشته باشیم، اما پس از آن دور بعدی چه اتفاقی می افتد؟” او می گوید. “من از اینکه در زمانی که ارزش گذاری آنقدر تکان دهنده نخواهد بود، در حال افزایش هستیم.”

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×