» رمز ارز‌ها » «ادغام» اتریوم یک معامله بزرگ برای کریپتو و سیاره است
رمز ارز‌ها

«ادغام» اتریوم یک معامله بزرگ برای کریپتو و سیاره است

مرداد 27, 1401 60210

ارزهای رمزنگاری شده اغلب به دلیل مضر بودن برای سیاره مورد انتقاد قرار می گیرند. هر سال استخراج بیت کوین . مصرف اتریوم معمولاً تقریباً یک سوم بیت کوین است، حتی اگر تخمین ها متفاوت باشد. اگرچه حدود 39 درصد از انرژی که برای استخراج بیت کوین مصرف می شود از منابع تجدیدپذیر تامین می شود، طبق گزارش سال 2020 کمبریج، ردپای کربن این صنعت به طور کلی غیرقابل قبول تلقی می شود. بر اساس مطالعه ای در سال 2019، استخراج بیت کوین کاهش می یابد سالانه بین 22 تا 22.9 میلیون تن CO2 تولید می شود.

مشکل این است که برای پردازش و تأیید تراکنش‌های ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین یا اتر اتریوم در بلاک چین، از طریق فرآیندی به نام استخراج اثبات کار، به رایانه‌های تخصصی مجهز به مقادیر چشمگیر برق نیاز است. در این سیستم، هزاران رایانه در سرتاسر جهان (اما بیشتر در ایالات متحده، چین، قزاقستان و روسیه) برای حل یک معمای ریاضی با یکدیگر رقابت می‌کنند و امتیاز اضافه کردن یک دسته از تراکنش‌ها یا «بلاک» را به دست می‌آورند. به دفتر کل استخراج‌کننده‌ای که پیروز می‌شود یک جایزه رمزنگاری برنده می‌شود.

بیشتر طرفداران بیت‌کوین به شما خواهند گفت که استخراج اثبات کار برای ایمن نگه داشتن شبکه ضروری است و هرگز رویای دستکاری چیزی را در سر نمی‌پرورانند. اولین بار توسط خالق مستعار این ارز، ساتوشی ناکاموتو، تصور شد. اما اتریوم در آستانه یک تغییر عظیم است که تاثیرات زیست محیطی آن را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

اتریوم، که در سال 2015 توسط یک جوان 21 ساله به نام ویتالیک بوترین راه اندازی شد. برای مبادله استخراج اثبات کار با یک سیستم جایگزین که به عنوان اثبات سهام شناخته می شود، که به رایانه های پر انرژی نیاز ندارد. بنیاد اتریوم، یک موسسه غیرانتفاعی تحقیقاتی که به‌روزرسانی‌ها و بهبودهای بلاک چین اتریوم را رهبری می‌کند، می گوید تغییر مصرف انرژی شبکه را تا 99.5 درصد کاهش می دهد. سوئیچرو بزرگ به عنوان ادغام شناخته می شود — و قرار است در 14 سپتامبر برگزار شود .

ادغام چیست؟

ادغام به ادغام بلاک چین اثبات کار فعلی اتریوم با Beacon Chain بستگی دارد. بلاک چین اثبات سهام که در دسامبر 2020 راه اندازی شد اما تاکنون هیچ تراکنشی پردازش نشده است.

چند ارتقاء برنامه ریزی شده برای راه اندازی طی چند هفته آینده، زمینه را برای Segu فراهم خواهد کرد e از یک زنجیره به زنجیره دیگر. جاستین دریک، محقق بنیاد اتریوم، می‌گوید ساختار این فرآیند را می‌توان با تغییر خودرو از موتور احتراق داخلی به موتور الکتریکی مقایسه کرد. “چگونه ما آن را انجام دهیم؟ مرحله اول: یک موتور الکتریکی را به موازات موتور بنزینی نصب می کنیم. و سپس – مرحله دوم – چرخ ها را به موتور الکتریکی وصل می کنیم و موتور بنزینی را خاموش می کنیم. دریک می گوید این دقیقاً همان چیزی است که قرار است در Merge اتفاق بیفتد. ما یک سال و نیم است که این موتور موازی Beacon Chain را داریم—و اکنون موتور قدیمی اثبات کار «بنزینی» خاموش خواهد شد.

اجرای خشک موفقیت آمیز روی یک بلاک چین آزمایشی، به نام زنجیره گورلی، در 10 اوت انجام شد. این واقعیت که بوترین کتابی با عنوان Proof of Stake که در سپتامبر منتشر می‌شود احتمالاً تصادفی است.

اثبات سهام اتریوم چگونه کار خواهد کرد؟

Talking در مورد اثبات سهام کمی شبیه صحبت کردن در مورد پنیر فرانسوی است: انواع بی‌شماری وجود دارد – با صدها ارز دیجیتال که ادعا می‌کنند از نسخه‌ای از این فرآیند استفاده می‌کنند. با این حال، در ابتدایی ترین حالت، اثبات سهام مبتنی بر ایده ایمن سازی یک شبکه از طریق مشوق ها به جای سخت افزار است.

در این سناریو، شما به یک کامپیوتر ماینینگ گران قیمت نیاز ندارید. برای مشارکت در شبکه: می‌توانید از لپ‌تاپ خود برای از بین بردن یک «سهم» استفاده کنید – مقدار معینی از ارز دیجیتال قفل شده در شبکه. این به شما این شانس را می‌دهد که معمولاً از طریق یک فرآیند تصادفی، برای اعتبارسنجی یک بلوک خاص و دریافت پاداش‌ها و هزینه‌های رمزنگاری انتخاب شوید. اگر سعی کنید سیستم را بازی کنید، برای مثال با اصلاح یک بلوک، شبکه شما را مجازات می کند و بخشی یا تمام سهام شما را نابود می کند، یا «بریده می شود».

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×