breadcrumbs_delimiter کامپیوتر و نرم افزار breadcrumbs_delimiter رسوایی‌های جاسوس‌افزار در اروپا در حال گسترش است
کامپیوتر و نرم افزار

رسوایی‌های جاسوس‌افزار در اروپا در حال گسترش است

مرداد 24, 1401 4064

سال گذشته در مجارستان، شش نفر پس از دریافت اطلاعات توسط پروژه پگاسوس، تحقیقات 17 رسانه، متوجه شدند که تلفن هایشان توسط Pegasus گروه NSO هک شده است. در کشورهای مختلف. آدام ریمپورت، افسر حقوقی اتحادیه آزادی‌های مدنی مجارستان، که نماینده قربانیان هک در یک پرونده قانونی علیه دولت است، می‌گوید هیچ مدرک مستقیمی مبنی بر استفاده دولت مجارستان از این نرم‌افزار جاسوسی علیه روزنامه‌نگاران و فعالان محلی وجود ندارد. در عوض، این موردی برای اتصال نقاط است. ما می دانیم که مجارستان پگاسوس را خرید. ما می دانیم که این افراد در زمینه هایی بودند که برای دولت ناخوشایند است. “من فکر می کنم هیچ مظنون دیگری وجود ندارد که بتواند این اقدامات را انجام دهد.”

پس از افشای استفاده از نرم افزارهای جاسوسی NSO در مجارستان و لهستان، اعضای پارلمان اروپا راه اندازی یک تحقیق نادر در ماه آوریل، تمرکزش بر روی Pegasus به قدری مشخص بود که کمیته PEGA نامیده شد.

برخی در اسرائیل بر این باورند که تمرکز بر روی گروه NSO نامتناسب است. چاک فریلیچ، معاون سابق مشاور امنیت ملی می‌گوید: «در اسرائیل این احساس وجود دارد که بخش عادلانه‌ای از این امر فقط به اسرائیل حمله می‌کند، و اگر هر کشور دیگری بود، تقریباً به این اندازه در مورد آن سروصدا نمی‌شد». در اسرائیل. شرکت‌ها و کشورهای دیگری وجود دارند که دقیقاً همان کار را انجام می‌دهند. آنها این کار را به خوبی انجام نمی دهند.

به گفته Lookout’s Albrecht، گروه NSO مستحق بررسی کمتری نیست، اما سایر شرکت های جاسوس افزاری سزاوار بیشتری هستند. اگرچه قربانیان دیگر شرکت‌های جاسوس‌افزار به اندازه جمال خاشقجی، ستون‌نویس واشنگتن پست که پس از هک شدن تلفنش با پگاسوس به قتل رسید، شناخته شده نیستند، اما نشانه‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد شرکت‌های دیگر هک را امکان‌پذیر می‌کنند که جنجالی تلقی می‌شود. . او می‌گوید: «ما نشانه‌هایی دیده‌ایم که از نرم‌افزار جاسوسی RCS Lab در سوریه استفاده می‌شود، به‌ویژه در منطقه‌ای که به عنوان منطقه روژاوا شناخته می‌شود، منطقه‌ای که جمعیت اقلیت کرد عمدتاً در آن هستند.

سوفی اینت ولد، نماینده هلندی پارلمان اروپا که گزارشگر مسئول کمیته PEGA است، امیدوار است که تغییر کند. که پس از تکمیل تحقیقات اتحادیه اروپا در سال آینده. او می‌گوید: «کل این بخش باید به شدت تنظیم شود،» و افزود که می‌خواهد این بخش را مجبور به شفاف‌تر کند. “اگر سعی کنید بفهمید این شرکت ها چه کسانی هستند، چه افرادی پشت سر آنها هستند، و در کجا مستقر هستند، غیرممکن است.”

چیزی که او را بیش از همه آزار می دهد این است که Intellexa— شرکتی که Cytrox را می فروشد – در وب سایت خود می گوید که تحت نظارت اتحادیه اروپا است. “این به چه معنی است که شما تحت نظارت اتحادیه اروپا هستید؟” او می گوید. “توسط چه کسی و با چه قوانینی تنظیم شده است؟”

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×