breadcrumbs_delimiter استارت آپ breadcrumbs_delimiter استخدام فراساحلی فناوری بیش از حد افزایش یافته است
استارت آپ

استخدام فراساحلی فناوری بیش از حد افزایش یافته است

مرداد 21, 1401 3077

به‌ویژه استعدادهای آمریکای لاتین توجه شرکت‌های مستقر در ایالات متحده را به خود جلب کرده است. بوعزیز می‌گوید: این منطقه مناطق زمانی مشترک با ایالات متحده دارد و جستجوی استعداد در شهرهایی مانند مکزیکو سیتی یا بوگوتا به استارت‌آپ‌ها این امکان را می‌دهد تا از رقابت برای استعدادیابی در مکان‌هایی مانند سانفرانسیسکو اجتناب کنند. همچنین به طور قابل توجهی ارزان تر است: طبق Coders Link، پلت فرمی که آمریکای لاتین را به هم متصل می کند استعداد با شرکت های فناوری مستقر در ایالات متحده. این مربوط به کلاس یک پنجم حقوق یک مهندس نرم افزار در سانفرانسیسکو. جنگ در اوکراین، که یک کلاس مرکز اصلی برای برون سپاری فناوری اطلاعات، این روند را نیز تسریع کرده است. از آنجایی که کارگران مجبور به ترک خانه‌های خود یا مبارزه با تهاجم روسیه شدند، شرکت‌های خارجی به دنبال مکان‌های جدیدی برای خارج کردن کار خود هستند و سروتا می‌گوید این تقاضا به سرعت به آمریکای لاتین و همچنین برخی بازارهای دیگر در اروپای شرقی تغییر کرده است.

اما برای توسعه دهندگان در آمریکای لاتین، بسیاری از این مشاغل با پشتیبانی و ثباتی که از موقعیت حقوقی به آن عادت کرده اند، به دست نمی آیند. سباستین، توسعه‌دهنده در اکوادور، گفت که ترجیح می‌دهد این پیشنهاد را از استارت‌آپ مستقر در میامی نپذیرد، زیرا او یک پیمانکار مستقل بود، بدون مزایایی که به کارکنان تمام وقت ارائه می‌شود.

اما در آرژانتین، جایی که انتظار می‌رود تورم به یک حد عظیم برسد 90.2%، ماریانو، توسعه دهنده ای که برای یک شرکت برون سپاری بزرگ که با Venmo قرارداد دارد کار می کند، می گوید که توسعه دهندگان بیشتری که می شناسد مایل بوده اند. قمار کردن بر روی قراردادهای پیمانکاری مستقل با استارت آپ های ایالات متحده به امید کسب درآمد بیشتر، به ویژه با دلار آمریکا.

«سه سال پیش، مردم شغل پایدارتری را با یک محلی انتخاب می کردند. شرکت یا دولت.» او می‌گوید: «اما اکنون آن‌ها حاضرند ریسک کنند.» ماریانو، که از او خواسته بود از نام خانوادگی‌اش استفاده نشود زیرا اجازه صحبت با مطبوعات را ندارد، می‌گوید شرکت او و دیگران مرخصی با حقوق را در تلاش برای وابسته کردن به استعدادهایی معرفی کرده اند که در غیر این صورت ممکن است برای کار با درآمد بالاتر ترک کنند.

اما همه توسعه دهندگان در آمریکای لاتین تقاضای یکسانی را از سوی استارت آپ های خارجی نمی بینند. – توسعه دهندگان WIRED با صحبت کردن خاطرنشان کردند که تسلط به زبان انگلیسی کلید دسترسی به بسیاری از این مشاغل است. «اگر یک استارت‌آپ مستقیماً شخصی را استخدام می‌کند، مثل من، قطعاً به توسعه‌دهنده نیاز دارند که به خوبی انگلیسی صحبت کند. ماریانو آلوارز، توسعه‌دهنده مستقر در کاستاریکا، می‌گوید و قطعاً این بخشی از محدودیت‌های اینجا در آمریکای لاتین است. برای ما، کاستاریکا سابقه گردشگری دارد، بنابراین افراد زیادی در اینجا به خوبی انگلیسی صحبت می‌کنند.

آلوارز، که اکنون با Telescoped کار می‌کند، قبلاً یکی از بررسی‌شده‌های آن بود. توسعه دهندگان، کار با استارت آپ های خارجی. او می‌گوید در حین کار در یک شرکت فناوری ایالات متحده، مزایا و حقوق بهتری دریافت کرده است، که باعث شد احساس کند «به‌عنوان یک مهندس شهروند کامل در شرکت رفتار می‌شود».

و علیرغم اینکه این واقعیت که شرکت ها با احتیاط به رکود احتمالی نزدیک می شوند، همچنان تقاضای زیادی برای استعدادهای فناوری وجود دارد. یک دلیل این است که هنوز بین عرضه و تقاضا برای نقش های فنی عدم تعادل وجود دارد. جیمیت آرورا، شریک شرکت تحقیقاتی Everest Group می‌گوید: «تقاضا برای استعدادهای فناوری نه تنها در صنعت فناوری، بلکه در سراسر جهان افزایش یافته است. بانک ها، ارائه دهندگان بیمه و شرکت های مراقبت های بهداشتی حضور دیجیتالی خود را افزایش داده اند و نیاز به استخدام استعدادهای فنی بیشتر را ایجاد کرده اند. این صنایع – همراه با تعدادی از استارت آپ های کوچکتر – اکنون با شرکت های فناوری تاسیس شده برای مهندسین نرم افزار رقابت می کنند. آرورا می‌گوید: «آنچه به سوی آن حرکت می‌کنیم، یک زنجیره تأمین استعداد جهانی است. “من نمی بینم که ما به این زودی مسیر خود را معکوس کنیم.”

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×