breadcrumbs_delimiter شبکه‌های اجتماعی breadcrumbs_delimiter متا فقط رمزگذاری انتها به انتها مسنجر را گسترش می دهد
شبکه‌های اجتماعی

متا فقط رمزگذاری انتها به انتها مسنجر را گسترش می دهد

مرداد 20, 1401 3093

یک زن نبراسکا و دختر 17 ساله‌اش با اتهامات جنایی و جنحه‌ای مرتبط با اتهامات انجام شده روبرو هستند. سقط جنین بعد از 20 هفته که مدتهاست در ایالت غیرقانونی بوده و پنهان کردن جنین. گزارش‌هایی از Lincoln Journal Star و مادربورد این هفته فاش کرد که مجریان قانون تا حدودی مدارک مربوط به اتهامات را جمع آوری کرده اند. توسط سولی با استناد به داده‌های متا با حکمی که به شرکت دستور می‌داد سوابق تاریخچه چت پیام‌رسان 17 ساله را تحویل دهد. در حالی که متا از حکم قانونی قانونی تبعیت می کرد، شرکت نمی‌توانست چت‌ها را تولید کند اگر شرکت‌کنندگان از رمزگذاری سرتاسر استفاده می‌کردند، ویژگی Meta مدت‌هاست که قول داده است به‌طور پیش‌فرض برای همه کاربران فعال شود.

در همین حال، در اقدامی که متا می‌گوید این است. این غول رسانه اجتماعی که کاملاً نامرتبط است، امروز صبح اعلام کرد که در حال آزمایش گسترش پیام‌های رمزگذاری شده سرتاسر در مسنجر است.

این شرکت استقرار کامل ویژگی حفظ حریم خصوصی از سال 2016. مدیر عامل شرکت مارک زاکربرگ حتی در سال 2019 متعهد شد که رمزگذاری سرتاسر را در تمامی برنامه های چت خود پیاده سازی کند. اما این شرکت با فنی و سیاسی که عرضه کامل را سال به سال به تعویق انداخته و متا را مجبور به عقب نشینی از تدریجی، ” rel=”nofollow noopener” target=”_blank”>افزاینده در پیام‌رسان‌ها را بیان کنید. این غول اجتماعی می‌گوید که در سال 2023 به سمت «عرضه جهانی رمزگذاری پیش‌فرض end-to-end برای پیام‌ها و تماس‌های شخصی در سال 2023» پیش می‌رود.

اما در حال حاضر، شرکت به کار خود ادامه می‌دهد. راهپیمایی کند، گفت که در حال آزمایش گروهی از ویژگی‌ها و ابتکارات جدید مرتبط با رمزگذاری است. این هفته، متا تعداد چت‌ها را بین افراد خاصی که به‌طور خودکار رمزگذاری انتها به انتها را روشن کرده‌اند، گسترش خواهد داد. این بدان معناست که آن کاربران برنده شدند. برای فعال کردن محافظت، باید شرکت کنید. به طور مشابه، این شرکت می‌گوید که «به‌زودی» تعداد کاربرانی را که می‌توانند رمزگذاری سرتاسر در مسنجر دایرکت اینستاگرام را انتخاب کنند، افزایش خواهد داد. 

از آغاز این هفته، متا همچنین در حال آزمایش یک ویژگی “ذخیره‌سازی امن” برای چت‌های رمزگذاری‌شده سرتاسر است، بنابراین کاربران می‌توانند در صورت گم شدن دستگاه یا دریافت یک دستگاه جدید، از پیام‌های خود نسخه پشتیبان تهیه کنند. تاریخچه چت. این شرکت می‌گوید این ویژگی پشتیبان‌گیری ایمن پیش‌فرض برای چت‌های رمزگذاری‌شده سرتاسر در مسنجر خواهد بود. با گزینه قفل کردن نسخه های پشتیبان با یک پین یا یک کد تولید شده. این ویژگی به گونه‌ای طراحی شده است که متا نمی‌تواند به نسخه‌های پشتیبان دسترسی پیدا کند. کاربران همچنین می‌توانند از پشتیبان‌گیری انصراف دهند و این ویژگی را خاموش کنند.

وقتی مستقیماً از او پرسیده شد که آیا زمان اعلام مربوط به افشاگری در مورد پرونده نبراسکا است، سخنگوی متا، الکس Dziedzan به WIRED گفت: “این پاسخی به درخواست های اجرای قانون نیست.” او افزود: «ما این تاریخ را برای ماه‌ها در دفتر خاطرات داشتیم، اما اطلاع کوتاه به این دلیل است که تیم‌های محصول مسنجر در حال نهایی کردن آزمایش‌هایی هستند که به صورت زنده انجام می‌شوند. این آزمون ها از پنجشنبه آغاز می شود. ما می‌خواهیم مردم قبل از مشاهده تغییرات در برنامه، در مورد این آزمایش‌ها از ما بشنوند.”

Dziedzan همچنین به سخنرانی مهندسان متا در Crypto کنفرانس رمزنگاری آکادمیک در سانتا باربارا این آخر هفته دلیلی برای زمان بندی

متا در یک بیانیه روز سه‌شنبه مبنی بر اینکه حکم‌های مربوط به پرونده نبراسکا را در ۷ ژوئن، در دادگاه عالی ایالات متحده دریافت کرده است تصمیم خود را در دابز علیه جکسون پرونده حقوق باروری منتشر کرد. این شرکت اضافه کرد که ضمانت هایی که دریافت کرده اشاره ای به سقط جنین نکرده است و آنها با دستورات عدم افشای اطلاعاتی همراه بوده اند که از آن زمان لغو شده است.

اما برای طرفداران حریم خصوصی، پرونده نبراسکا ارزش و ارزش را نشان می دهد. ریانا فافرکورن، محقق تحقیقاتی، می‌گوید: «داشتن ارتباطات رمزگذاری شده سرتاسر به‌طور پیش‌فرض هرگز مهم‌تر از این نبوده است.» رصدخانه اینترنتی استانفورد کارکرد آن برای میلیاردها نفر در چندین سرویس یک چالش دلهره آور است و متا باید با دقت پیش برود تا مطمئن شود که آن را به درستی انجام می دهند. اما از جنگ در اوکراین گرفته تا یک دختر نوجوان در نبراسکا که به مراقبت از سقط جنین نیاز داشت، دیدیم که چگونه رمزگذاری قوی – یا فقدان آن – می‌تواند تفاوت بزرگی در زندگی افراد واقعی ایجاد کند.»

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×