» هوش مصنوعی » سگ های خندان؟ اسب های ساخته شده از ابر؟ Captcha خیلی دور شده است
هوش مصنوعی

سگ های خندان؟ اسب های ساخته شده از ابر؟ Captcha خیلی دور شده است

مرداد 20, 1401 50211

اما در حالی که ما در سطح بالایی از فناوری هستیم، کپچاها (مخفف تست تورینگ عمومی کاملاً خودکار برای تشخیص رایانه ها و انسان ها) طولانی رندر شده nofo > اینترنت غیر قابل نفوذ برای کاربر عادی. Eli-Shaoul Khedouri، مدیر عامل Intuition Machines، شرکت سازنده hCaptcha، می‌گوید: «این مسابقه تسلیحاتی از زمان شروع اینترنت بوده است. کپچاها دو هدف را دنبال می‌کردند: آن‌ها رفتار ربات‌ها را در حین آموزش هوش مصنوعی برای درک جهان، از متن گرفته تا عکس، کاهش دادند. (به همین دلیل از ما خواسته می شود که علائم ترافیکی و پیاده روها را شناسایی کنیم.) Google در سال 2009 وارد بازی کپچا شد و reCAPTCHA را که توسط بنیانگذار Duolingo Luis Van Ahn توسعه داده شده بود، برای ده ها میلیون دلار.

اما ، پس از چندین دهه، به نظر می رسد که تسلط کپچا بر اینترنت در حال کاهش است. اپل تصمیم گرفته است که این فناوری را راه اندازی کند و تأثیر آن بر مواردی مانند تجزیه و تحلیل ایمیل و ردیابی تبلیغات قبلاً تأثیر داشته است. در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان خود (WWDC) در ژوئن، این شرکت اعلام کرد این کپچا را با توکن های دسترسی خصوصی جایگزین می کند. تامی پاولی، مهندس اپل می گوید: «گاهی اوقات یک کپچا فقط یک دکمه برای فشار دادن است. “اما سایرین می توانند چالشی برای پر کردن باشند.”

جایگزین اپل، رمزهای دسترسی به حریم خصوصی، مشکل اساسی را حل می کند که کپچاها سعی در حل آن دارند – شناسایی رفتار غیراصیل – اما در یک کاربر بیشتر- راه حل دوستانه. پائولی می‌گوید: «کپچاها اغلب منجر به تجربه کاربری کندتر و پیچیده‌تر می‌شوند. وقتی دقیقاً همان کار را روی تلفن iOS 16 که از توکن‌های دسترسی خصوصی پشتیبانی می‌کند، انجام می‌دهم، درست از پس آن برمی‌آیم. این امر باعث صرفه جویی در زمان بسیاری از افراد می شود و مشتریان شما از مورد اعتماد بودن قدردانی خواهند کرد.” مفهوم رمز دسترسی به حریم خصوصی با همکاری Google، Cloudflare، و Fastly توسعه داده شد.

خدوری می‌گوید که رمز دسترسی به حریم خصوصی پایان کپچا نیست – دور از آن. او می‌گوید: «توکن‌های دسترسی به حریم خصوصی اساساً فقط یک تغییر نام تجاری از Privacy Pass هستند که ما یکی از سازندگان آن هستیم. “ما سال هاست که روی این موضوع کار می کنیم.”

در عوض، او معتقد است که آینده کپچاها روشن است، تا حد زیادی به این دلیل که hCaptcha در تلاش است تا آن را از سوی کاربران دوباره کار کند. احساس می کنند که دارند کار بدون مزد برای شرکت های بزرگ فناوری انجام می دهند تا لحظاتی سرگرم کننده باشند. او می‌گوید: «ما نمی‌خواهیم شما را تا حد مرگ خسته کنیم. “ما در واقع دوست داریم که تجربه لذت بخش باشد.” برای تلاش و رسیدن به آن، خدوری و Intuition Machines آزمون‌ها را از قلمروهای معمولی خارج کرده و به حالت فوق‌العاده می‌دهند. او می گوید: «این مثل یک بازی است. او می‌گوید hCaptcha در حال آزمایش تعدادی از انواع مختلف پازل برای کاربران است تا آنها را حل کنند و از جمله محبوب‌ترین آن‌ها می‌توان به انواع حیواناتی اشاره کرد که جای تعجب ندارد. “اینترنت در درجه اول برای انتقال تصاویر حیوانات استفاده می شود.”

اگرچه هدف این است، اما ناامیدی کاربران از تلاش برای تشخیص اینکه کدام سگ لبخند می زند و کدام سگ نشان نمی دهد که ما اینطور هستیم. هنوز آنجا نیست نسل جدید کپچاها ممکن است خارق‌العاده‌تر باشند، اما همچنان راه‌حل‌هایی هستند که ما همیشه پاسخ آن‌ها را نمی‌دانیم و از انجام آن‌ها ناراحت هستیم. خدوری می‌گوید، اما اگر واقعاً می‌خواهیم حقیقت سگ‌های خندان را پیدا کنیم، به اشتباه به آن فکر می‌کنیم. او توضیح می‌دهد: «درباره این موضوع اینگونه فکر کنید: هدف کپچا این است که شما کاری را انجام دهید که مردم انجام می‌دهند. ما در واقع قرار نیست پاسخ درست را پیدا کنیم: ما فقط قرار است به همان روشی که افراد دیگر به این سؤال پاسخ دهیم. او می‌گوید: «اگر مردم اغلب اشتباهات مشابهی انجام می‌دهند، خوب است. به گفته خدوری، نرخ حل hCaptcha با معیار 99 درصدی مطابقت دارد، به این معنی که از 100 کاربر، 99 کاربر می توانند پرس و جو را در دو بار تلاش حل کنند.

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×