breadcrumbs_delimiter شبکه‌های اجتماعی breadcrumbs_delimiter TikTok محتوای ممنوعه «ترویج سایه» در روسیه است
شبکه‌های اجتماعی

TikTok محتوای ممنوعه «ترویج سایه» در روسیه است

مرداد 19, 1401 30111

در هفته‌های تهاجم روسیه به اوکراین، کرملین جرم انگاری هر چیزی را اطلاعات نادرست در مورد نهادهای دولتی یا جنگ در اوکراین در پاسخ، در ۶ مارس، TikTok تعلیق پخش مستقیم و محتوای جدید در برنامه برای کاربران مستقر در روسیه. اما یک گزارش جدید نشان می‌دهد که برخی از حساب‌های مستقر در روسیه همچنان به آپلود ویدیوها در این پلتفرم ادامه می‌دهند که به نوبه خود آنها را در اختیار کاربران روسی قرار می‌دهد. اسم آن را «ترویج سایه‌ای» بگذارید.

این اصطلاحی است که سالواتوره رومانو، سرپرست تحقیقات در موسسه غیرانتفاعی حقوق دیجیتال Tracking Exposur که با بودجه موزیلا تامین می‌شود، استفاده می‌کند و امروز این گزارش را منتشر کرد. برخلاف ممنوعیت سایه، که در آن سازندگان محتوایی را پست می‌کنند که الگوریتم‌های پلتفرم یا تعدیل محتوا آن را سرکوب می‌کند، تبلیغات سایه TikTok ویدیوها را از حساب‌های سازندگان دور نگه می‌دارد، اما آن ویدیوها را در صفحات برای شما (FYPs) سایر کاربران تبلیغ می‌کند. رومانو می گوید: «این چیزی است که ما هرگز ندیده ایم. در برخی موارد، برخی از حساب‌های تایید شده به‌کلی از ممنوعیت طفره می‌روند و محتوای جدیدی هم در زیر حساب‌های آنها و هم در فیدهای کاربران دیگر ظاهر می‌شود.

This در سایت آن را مشاهده کنید منشأ از.

محققان مطالعه خود را بین ماه های مه و ژوئیه 2022 انجام دادند و از VPN برای دسترسی به TikTok از آدرس های IP روسی استفاده کردند تا حس کنند. از احساسی که این پلتفرم برای یک کاربر مستقر در روسیه دارد. اگر کاربری یک حساب بین‌المللی را دنبال کند – محققان از BBC به عنوان مثال استفاده کردند – نمی‌توانند هیچ ویدیویی را در صفحه حساب ببینند، اما محتوای جدید ارسال شده همچنان در FYP آنها نشان داده می‌شود. صفحات نهادهای روسی، مانند اخبار دولتی اسپوتنیک، همچنان ویدئوهای مربوط به قبل از ممنوعیت را نشان می‌دهند و محتوای جدید فقط در FYP ظاهر می‌شود.

«TikTok خواهد گفت: «این تعداد حساب را حذف کردیم، این مقدار ویدیو را مسدود کردیم» و غیره. رومانو می‌گوید: «اما اگر روش مستقلی برای ارزیابی نه تنها محتوا، بلکه همچنین ارتقای الگوریتمی محتوا در پلت‌فرم نداشته باشیم، هرگز نمی‌توانیم ارزیابی کنیم که آیا تعدیل محتوا واقعاً وجود دارد یا خیر.

او مشکوک است که TikTok ممکن است شروع به اجازه دادن به حساب‌های خاص برای ایجاد محتوای جدید به منظور دسترسی به کاربران روسی کرده باشد، زیرا بسیاری از آنها احتمالاً بدون پر کردن ویدیوهای جدید از پلتفرم استفاده نمی‌کنند. فیدها.

او می‌گوید: «برای اینکه بازار را به‌طور کامل از دست ندهند، احتمالاً سعی می‌کنند برخی از ویژگی‌ها و برخی محتواها را بدون مخالفت آشکار با قانون روسیه در مورد اخبار جعلی به عقب برگردانند». . بسیاری از حساب‌های تأیید شده که به نظر می‌رسد به طور کلی از ممنوعیت فرار کرده‌اند، روی سرگرمی متمرکز شده‌اند، از جمله Yandex Music، Beautybomb.rus، و Kinopoisk، پایگاه‌داده فیلم.

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×