breadcrumbs_delimiter هوش مصنوعی breadcrumbs_delimiter در ناخودآگاه جمعی بشریت، بدن رویای بدی است
هوش مصنوعی

در ناخودآگاه جمعی بشریت، بدن رویای بدی است

مرداد 19, 1401 2065

اولین تصاویر که من سعی کردم از Dall-E Mini ایجاد کنم، شخصیت های کارتونی بود که کولونوسکوپی می کردند. این وب‌سایت که اکنون Craiyon، دارای یک مدل هوش مصنوعی که هر رشته متن ارسالی را به تصویر تبدیل می کند. من یک متخصص گوارش هستم که به‌عنوان آنلاین شناخته می‌شوم، اما نه خیلی، و توییت‌های ویروسی که من را با این مدل آشنا کردند، معیار من برای ارسال‌هایی بود که به‌طور مناسبی احساس می‌شدند. آن تلاش‌های اولیه نتایج متفاوتی به همراه داشت: دافی داک روی برانکارد ایستاده بود، خوک پورکی به‌عنوان یک خوک واقعی ثبت شد، و باگز بانی مستقیماً در روده بزرگ انسان قرار گرفت، گوش‌های خاکستری‌اش در چین‌های صورتی آن خونریزی می‌کرد.

از آن زمان به طور پیش‌فرض به تجربه مدیریتی حساب‌های توییتر مانند نسل های عجیب و غریب Dall-E Mini، مجموعه ای از بهترین مجموعه های موفق که از Reddit جمع آوری شده است. محبوبیت در این ژانر به یک محاسبات تخصصی متکی است که خلاقیت ورودی نوشتاری کاربر را با صحت خروجی بصری آن دو برابر می کند. با این حال، آنچه بیش از همه مرا شگفت زده کرد، گرایش اولیه آنها به موضوعات پزشکی است—“مکانیک خودرو کلیه را در موتور نصب می کند،” “یک DJ beatlay ویکی چگونه همسر خود را با یک لامپ ساخته شده از روده خود تحت تأثیر قرار دهید و غیره.

شوخی کردن با همگرایی بالا و پایین از یک دستور العمل قدیمی پیروی می کند (همچنین به Weird Dall-E عیسی و 9/11)، و قداست شناخته شده طب رایج برای بی حرمتی آماده است. شاید مشغله پزشکی فقط یک مرحله رشدی برای پدیده Dall-E Mini باشد که شبیه حس شوخ طبعی نوجوانان است. معادل خام بین «عجیب» و «متجاوز» بازتابی از خامی فنی خود تصاویر است، از جمله سوگیری نسبت به چهره های لکه دار و بی خاصیت که کیفیتی تقریبا کابوس وار به آنها می دهد. به همین ترتیب، بررسی دقیق این تصاویر برای الگوها می تواند مانند یک تمرین به نظر مفید به نظر برسد که تفسیر رویاها. با این وجود، نمی‌دانم که وقتی تخیل جمعی ما با این بوم جدید قدرتمند ارائه شد، چه باید بکنم، این فقط ذهن من نبود که در جهت بالینی منحرف شد.

مسلماً، روایات مرسوم پیشرفت پزشکی همیشه متکی به تبدیل فانتزی گذشته به واقعیت آینده است: یک عضو نارسا پیوند با موفقیت، یک سرطان نهایی درمان شده است. در طول چند قرن گذشته، این دستاوردها قدرت درک شده علم پزشکی را تثبیت کرده و در عین حال بدن را به طور فزاینده ای خوانا کرده است. با این حال، اخیراً دیدگاه Zeitgeist در مورد مراقبت های بهداشتی رنگ تیره تری داشته است. همه‌گیری هنوز در حال دود شدن است با دم دراز مرگ، ناتوانی، و تحولات اجتماعی-اقتصادی. برخورد مکرر بین سیاست و سلامت عمومی در ایالات متحده، ناشی از کووید و تسریع در قوانین حزبی در مورد تفنگ های تهاجمی و تغییرات آب و هوایی؛ و اوج اخیر تهاجم چند دهه ای علیه حقوق باروری، که به طور بنیادی توانایی های پزشکی آمریکا را از بیرون بازتعریف می کند.

برخی از مطالب ارسالی Dall-E Mini با مضمون بالینی، ردپای رویدادهای جاری را به خوبی نشان می دهند. به وضوح—«طاعون فقط طرفداران،” یا “جنین با تفنگ.” با این حال، به نظر می رسد برخی دیگر از حالت کلی تری از سوررئالیسم زیست پزشکی الهام گرفته شده اند. به نظر می‌رسد که گونه‌های فانتزی بالینی معاصر، بر خلاف لفاظی‌های معمول پیرامون راهپیمایی پیروزمندانه زیست‌پزشکی به جلو، جامعه را در جهت مخالف سوق می‌دهد و هم اقتدار علمی و هم قوانین اساسی فیزیولوژی انسانی را تضعیف می‌کند. این روحیه با روح راهنمای نرم افزار (سالوادور دالی یکی از نام های آن است)، اما همچنین با آگاهی از این که این زمان ها مخصوصاً زمان های سورئال برای پزشکی زیستی در دنیای واقعی است، مطابقت دارد.

چه آن سوررئالیسم آشکارا ظاهر شود و چه در حاشیه، ما مملو از بازنمایی های خارق العاده ای از نحوه عملکرد بدن هستیم. قانونگذار ایالت اوهایو در سال 2019 لایحه‌ای را در نظر گرفت که به‌عنوان مثال، درمان حاملگی خارج از رحم را با کاشت مجدد جنین در رحم الزامی کرد، علی‌رغم اینکه چنین روشی از نظر پزشکی غیرممکن است. تئوری‌های توطئه پیرامون واکسن‌های کرونا نشان می‌دهد که می‌توانند DNA شما را تغییر داده و شما را نابارور کنند. ، و/یا موقعیت جغرافیایی خود را تسهیل کنید. برخی روندهای سلامت عمومی – “داروهای اسب، اما برای مردم” – تقریباً به نظر می رسد که معکوس هستند- طراحی شده توسط Dall-E Mini.

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×