breadcrumbs_delimiter رمز ارز‌ها breadcrumbs_delimiter کریپتو و دولت ایالات متحده به سمت یک رویارویی قاطع پیش می روند
رمز ارز‌ها

کریپتو و دولت ایالات متحده به سمت یک رویارویی قاطع پیش می روند

مرداد 17, 1401 5071

شاید با دیدن اینکه قانون دیر یا زود برای رمزارزها اجرا می شود، صنعت پشت تلاشی برای تصویب یک چارچوب نظارتی جدید فقط برای رمزارزها جمع شده است – چارچوبی که از خشم کامل تست Howey در امان است. شرکت ها، از جمله Coinbase، از SEC درخواست کرد تا ارز دیجیتال جدید صادر کند. -قوانین خاص در همین حال، در سنا، دو لایحه مختلف قدرت را از SEC به کمیسیون معاملات آتی کالا منتقل می کند، که به طور گسترده به عنوان لمس سبک تر و سازگارتر با صنعت دیده می شود. در هر کنفرانس کریپتو، و در مقالات و جلسات کنگره بی‌شماری، می‌توانید شکایت مدیران رمزارز و حامیان آن‌ها را در مورد بی‌عدالتی «قانون‌گذاری توسط اجرا» بشنوید. آنها استدلال می کنند که دولت قوانین روشنی ارائه نکرده است، و شرکت ها را در مورد نحوه ادامه کار بدون شکایت در تاریکی رها کرده است.

“چشم انداز نظارتی در ایالات متحده در بهترین حالت مبهم است.” براندون نیل، مدیر عملیاتی اویلر، یک پروژه مالی غیرمتمرکز، می گوید. “این نه تنها سردرگمی زیادی در صنعت و مردم ایجاد می کند، بلکه فکر می کنم به طور بالقوه نوآوری را خفه می کند.”

اما برای بسیاری از کارشناسان حقوق اوراق بهادار، هیچ چیز مبهمی در مورد آن وجود ندارد. . راجر بارتون، شریک مدیریت بارتون LLP، می‌گوید: «اگر ثبت‌نام و افشا کنید، قوانین افشای SEC را نقض نمی‌کنید. “من معتقدم قوانین اوراق بهادار به اندازه کافی شفاف هستند. من نمی‌دانم که SEC باید قوانین خاصی را در رابطه با رمزارز ایجاد کند.”

به نظر می‌رسد که فناوری جدید به قوانین و مقررات جدیدی نیاز دارد. اما بسیاری از وکلای اوراق بهادار بر این باورند که رویکرد کلی نمونه‌ای از آزمون Howey بخشی از این است که چرا مقررات اوراق بهادار ایالات متحده در طول سال‌ها به خوبی عمل کرده است. “نقاط منفی ارائه وضوح – و این دلیلی است که ما “تقلب” را در قانون نیز تعریف نمی کنیم – این است که به محض اینکه پارامترها را بنویسید، یک نقشه راه برای دور زدن آن ارائه داده اید. هیلاری آلن می گوید. بنابراین آزمون باید انعطاف پذیر باشد. نقطه ضعف آن این است که در نحوه اعمال آن ابهام وجود خواهد داشت.”

از نظر واقع بینانه، هیچ یک از لوایح کنگره احتمالاً به این زودی به قانون تبدیل نمی شود و SEC نیز نمی تواند غار نمی روم و قوانین جدیدی صادر می کنم. این امر باعث می‌شود که «تنظیمات اجرایی» به عنوان تنها مورد در منو باقی بماند. هیچ کس نمی تواند دقیقاً بگوید که اگر SEC شروع به برنده شدن در این پرونده های بزرگ کند، چه اتفاقی برای صنعت کریپتو خواهد افتاد. مجازات صدور اوراق بهادار ثبت نشده می تواند از جریمه تا تعقیب کیفری در صورت تقلب باشد. شاید برای صنعت نگران‌کننده‌تر، هرکسی که در چیزی سرمایه‌گذاری کرد که بعداً به عنوان اوراق بهادار شناخته شد، حق دارد پول خود را پس بگیرد. این بدان معناست که استارت‌آپ‌های رمزنگاری که توکن‌هایشان کاهش یافته است، ممکن است در معرض شکایت‌های دسته جمعی گسترده قرار گیرند. در همین حال، کارآفرینان بالقوه رمزارز احتمالاً با تلاش و هزینه‌های مربوط به ثبت یک امنیت در SEC منصرف می‌شوند.

می‌گوید: «شرایط افشا هزینه را افزایش می‌دهد. الماس، «و احتمالاً 80 تا 90 درصد از این پروژه‌ها هرگز شروع نمی‌شدند.»

به‌نظر می‌رسد این صنعت تا حد زیادی موافق است – از این رو مخالفت آن است. در یک پرونده حقوقی، ریپل استدلال می کند، “الزام به ثبت XRP به عنوان یک امنیت به معنای آسیب رساندن به ابزار اصلی آن است. این ابزار به تسویه آنی و بدون درز XRP در تراکنش های کم هزینه بستگی دارد. به طور کلی، مخالفان رویکرد SEC می‌گویند که این رویکرد نوآوری را از بین می‌برد و همه کارآفرینان با استعدادترین رمزارزها را به کشورهایی با رژیم‌های ضعیف‌تر تعقیب می‌کند.

این که خوب یا بد باشد در نهایت به این بستگی دارد. چند سوال فلسفی در مورد کریپتو اگر فکر می‌کنید ارزهای دیجیتال یک نوآوری شگفت‌انگیز هستند که قفل انواع موارد استفاده تا کنون غیرممکن را باز می‌کنند، ممکن است فکر کنید ایجاد یک رژیم نظارتی انعطاف‌پذیر که به این بخش کمک می‌کند تا به قیمت حمایت‌های دقیق از سرمایه‌گذاران رشد کند، بسیار مهم است. از طرف دیگر، اگر متقاعد نشده اید که کریپتو کاری انجام داده است جز اینکه حباب دارایی های سوداگرانه را تقویت کند، احتمالاً چنین فکر نمی کنید. در عوض، ممکن است به این نتیجه برسیم که صنعتی که نمی‌تواند وجود داشته باشد، اگر باید قوانینی را که برای حمایت از سرمایه‌گذاران انجام می‌شود، رعایت کند، صنعتی ارزش پس‌انداز نیست.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×