breadcrumbs_delimiter شبکه‌های اجتماعی breadcrumbs_delimiter طرفداران یک قاتل مظنون هنوز او را آنلاین تبلیغ می کنند
شبکه‌های اجتماعی

طرفداران یک قاتل مظنون هنوز او را آنلاین تبلیغ می کنند

مرداد 17, 1401 20121

رز فوریگی، شهردار سابق شهر لامیتان در فیلیپین، در مراسم فارغ التحصیلی دخترش شرکت می کرد. او در 24 ژوئیه درگذشت. مردی به او و دو نفر دیگر در مراسم فارغ التحصیلی در دانشکده حقوق دانشگاه آتنئو دی مانیل تیراندازی کرد و او را کشت. مظنون تیراندازی به سرعت به عنوان چائو تیائو یومول، پزشک اهل لامیتان و میکرواینفلوئنسر شناسایی شد که از نمایه تأیید شده خود در فیس بوک – جایی که در زمان تیراندازی حدود 60000 دنبال کننده داشت – برای بحث در مورد مسائل سیاسی، از جمله حمایت از رودریگو دوترته، رئیس جمهور سابق و فردیناند “بونگبونگ” مارکوس جونیور، رئیس جمهور کنونی، و همچنین نارضایتی های مداوم وی از خانواده Furigay.

در پی تیراندازی، فای یومول طبق

محتوا

این محتوا را نیز می‌توانید در سایت آن مشاهده کنید منشأ از.

پلیس می گوید این تیراندازی نقطه اوج یک کینه “شخصی” بوده است. در سال 2019، زمانی که یومول درمانگاه به دلیل فعالیت بدون مجوز توسط دولت منطقه تعطیل شد. شهردار وقت Furigay را مقصر دانست، اگرچه این تصمیم دولت منطقه بود، نه دولت محلی او. در پاسخ، یومول فوریگی را متهم کرد که در فساد و تجارت مواد مخدر، به ویژه ادعاهای برجسته پس از شش سال استفاده از مواد مخدر رودریگو دوترته دست داشته است. جنگ، که هزاران کشته در قتل های فراقانونی بر جای گذاشت. اینها ادعاهایی بود که او در صفحه فیس بوک خود و در مصاحبه با رسانه ها تکرار کرد.

«وقتی فیس بوک صفحه خود را برای یک یا دو روز پس از تیراندازی رها کرد، مردم توانستند به عقب برگردند. به تمام فیلم‌ها و اتهامات قدیمی‌اش، و آنها توانستند این روایت را بزرگ‌تر کنند که او یک افشاگر است، یا این پزشک جامعه کوچک علیه این خانواده بزرگ سیاستمدار محلی است.» که اطلاعات غلط را در TikTok مطالعه می کند. زمانی که درگیری اوکراین آغاز شد، شاهد بودیم که پلتفرم‌ها اقدام سریعی در خصوص حساب‌های طرفدار روسیه انجام دادند. اما شما همان احساس فوریت را در مورد محتوای سیاسی یا کشورهای در حال توسعه مانند فیلیپین نمی بینید. او می‌گوید که این بدان معناست که محتوای بازیگران اطلاعات نادرست در این سایت‌ها باقی می‌ماند.

در سال 2020، زمانی که کایل ریتن‌هاوس، یک نوجوان سفیدپوست آمریکایی، دو نفر را در تظاهرات «جان سیاه‌پوستان مهم است» تیراندازی کرد و کشت. متا گفت که محتوای جشن مرگ قربانیان را حذف خواهد کرد. با این حال، هنگامی که Rittenhouse تبرئه شد، شرکت تصمیم خود را لغو کرد و گفت که “دیگر محتوای حاوی تحسین یا حذف نخواهد شد. حمایت از Rittenhouse.”

اگرچه لانوزا خاطرنشان کرد که یومول در “حاشیه” تأثیرگذارانی است که از دوترته و مارکوس حمایت می کنند، اما او توسط حساب های دیگر تقویت شد – از جمله یک تأثیرگذار بزرگ، فیلیپینی مستقر در لس آنجلس که با نام Maharlika شناخته می شود و 935000 دنبال کننده در فیس بوک دارد. صفحه دیگری با 14000 فالوور به نام «Ilonggo ako Duterte ako»، یومول را «شجاع» توصیف کرد.

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×