breadcrumbs_delimiter هوش مصنوعی breadcrumbs_delimiter چگونه GPT-3 فیلمی درباره یک داستان عاشقانه سوسک-AI نوشت؟
هوش مصنوعی

چگونه GPT-3 فیلمی درباره یک داستان عاشقانه سوسک-AI نوشت؟

مرداد 14, 1401 3060

با این فیلم، من از نحوه نشستن شما در آنجا خوشم می آید و می گویید، اوه، من چه چیزی را تماشا می کنم؟ چرا سنگ قدرت شبیه یک بوریتو توصیف شده است؟ من این احساس را دوست دارم که جدی می‌شوید و بعد چیزی شما را به هم می‌ریزد، بنابراین می‌گویید این جدی است یا شوخی؟

می‌خواستم یک داستان عاشقانه بسازم. این نوعی سندرم استکهلم است: شما نمی دانید که چقدر توسط الگوریتم کنترل می شوید. شما آنقدر درگیر هستید که وقتی الگوریتم کار خیلی بدی انجام می دهد، سعی می کنید آن را ذخیره کنید. من عاشق این هستم که بخش مربوط به بیت کوین توسط GPT-3 نوشته شده است، فکر می کنم به این دلیل که سال گذشته ترند بود. من واقعاً واقعاً شگفت زده شدم.

شما GPT-3 را با استفاده از ترجمه رمان های آنلاین چینیکتاب دعا، متون ایدئولوژیک آمریکایی و چینی و والدن دو، رمان آرمان‌شهری در سال ۱۹۴۸ توسط روان‌شناس رفتار، بی‌اف. اسکینر. GPT-3 از منابع شما چه نتیجه ای داشت؟

رمان های آنلاین اساساً رمان های S&M هستند، شبیه پنجاه سایه خاکستری. در نسخه چینی، شخصیت ها به جای عاشق شدن با یک مدیر عامل، بیشتر عاشق افرادی می شوند که قدرت دارند، مانند نسل سوم اشراف سرخ. نوشته خیلی بد است و فصل های زیادی دارند. فکر می کنم تمام قسمت های عاشقانه فیلمنامه از همین و تکراری بودن زبان ناشی می شود. من همچنین با ایدئولوژی های آمریکایی و چینی تغذیه اش کردم. بنابراین در حال ایجاد نوعی سرزمین فانتزی است. گاهی فکر می‌کنید درباره آمریکا صحبت می‌کند و گاهی فکر می‌کنید درباره چین صحبت می‌کند.

من واقعاً با ایده اسکینر از نظریه رفتاری آشنا هستم. رمان والدن دو او بیانگر این است که اگر فقط رفتار مثبت را تقویت کنید، ممکن است نیازی به تنبیه افراد نداشته باشید. شما یک سیستم ارگانیک خواهید داشت که در آن افراد فقط کارهای مثبت انجام می دهند. این فیلم تقریباً شبیه یک شبیه‌سازی است، مثل اینکه Walden Two برای نسخه‌های بسیار بسیار زیادی اجرا می‌شد. به همین دلیل روستا را والدن دوازدهم می نامند.

چرا روستاییان را سوسک می کنیم؟

من احساس می کنم ما هستیم. فقط داده است مثل سوسک‌هاست: تعداد ما خیلی زیاد است و جایگزین کردن آن واقعاً آسان است.

در فیلم، “شپردهای” هوش مصنوعی چیزی شبیه یک سیستم اعتباری اجتماعی را در بین مردم اعمال می‌کنند. . هوش مصنوعی شخصیت های متفاوتی دارد: یک کارگر مهاجر جوان گوت/پانک که بخشی از shamate (“هوشمند”) خرده فرهنگ، یک جنگجوی گرگ فراملی و روشنفکری که سوسک سعی در نجاتش دارد. چگونه به آنها رسیدید؟

من می‌خواستم آنها طبقات مختلف باشند: ابرقهرمانان، کارگرانی که با هوش مصنوعی جایگزین می‌شوند، کشاورزان برون‌سپاری و طبقه ممتاز، آنها در واقع از رویاهای آمریکایی و چینی الهام گرفتند، یکی بر تحرک اجتماعی تاکید کرد، دیگری چین را دوباره بزرگ کرد. در آینده‌ای دیستوپیایی، بسیار بدتر از یک «حباب فیلتر»، Big Data می‌تواند به دولت قدرت بسیار بیشتری بدهد تا بتواند بر هر فعالیت روزانه تأثیر بگذارد، و شما حتی احساس نکنید که تحت نظر هستید. و سپس از سوی دیگر، در سرزمین فانتزی والدن دوازدهم، هوش مصنوعی های گنگ الهام گرفته شده از نوعی زن میانسال بازنشسته به نام “چائیانگ دا ما” وجود دارد که رقص مربع انجام می دهد. او یک دفترچه دارد – کاملاً آنالوگ است – و کارهای همسایگانش را یادداشت می کند. من از این الگوریتم فوق پیشرفته در کنار این جاسوسی خام از همسایه شما واقعاً شگفت زده شدم. چه چیزی قدرتمندتر است؟

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×