» هوش مصنوعی » قرارداد iRobot نقشه های آمازون را در داخل میلیون ها خانه قرار می دهد
هوش مصنوعی

قرارداد iRobot نقشه های آمازون را در داخل میلیون ها خانه قرار می دهد

مرداد 14, 1401 50170

پس از دهه‌ها ایجاد ماشین های جنگی و وسایل نظافت منزل، طبق یک بیانیه مشترک دو شرکت. اگر این معامله انجام شود، آمازون به منبع دیگری از اطلاعات شخصی دسترسی خواهد داشت: نقشه‌های داخلی خانه‌های صاحبان Roomba.

iRobot شروع به کار کرد ساخت ربات برای ارتش ایالات متحده، اما 20 سال پیش خلاء مصرف کنندگان را به ترکیب اضافه کرد. (در سال 2016 تجارت دفاعی به طور کلی منحل شد.) این Roombas ها تا حدی با استفاده از حسگرها برای ترسیم نقشه خانه هایی که در آنها کار می کنند کار می کنند. در سال 2017 رویترز مصاحبه، کالین آنگل، مدیر عامل iRobot پیشنهاد کرد که این شرکت ممکن است روزی این داده ها را با شرکت های فناوری توسعه دهنده دستگاه های خانه هوشمند و دستیاران هوش مصنوعی به اشتراک بگذارد.

ترکیبی. با سایر اهداف خرید اخیر، آمازون می تواند با نگاهی جامع به آنچه در داخل خانه های مردم اتفاق می افتد، پایان دهد. این غول تجارت الکترونیک شرکت زنگ ویدیویی Ring در سال 2018 و Wi- را خریداری کرد. سازنده روتر Fi Eero یک سال بعد. بلندگوها و سایر دستگاه‌های دارای دستیار هوش مصنوعی Alexa اکنون می‌توانند هزاران دستگاه خانه هوشمند از جمله جاروبرقی Roomba را کنترل کنند. و آمازون قصد دارد زنجیره مراقبت های اولیه One Medical را در یک معامله نقدی 3.49 میلیارد دلاری خریداری کند که در صورت تایید، داده های سلامت میلیون ها نفر را در اختیار خود قرار می دهد.

“مردم تمایل دارند فکر کنند. آمازون به عنوان یک شرکت فروشنده آنلاین، اما در واقع آمازون یک شرکت نظارتی است. ایوان گریر، مدیر سازمان غیرانتفاعی حقوق دیجیتال Fight for the Future، می‌گوید که این هسته مدل کسب‌وکار آن است و این همان چیزی است که قدرت و سود انحصاری آن را هدایت می‌کند. آمازون می‌خواهد همه جا دست خود را داشته باشد، و خرید شرکتی که اساساً بر اساس نقشه‌برداری از داخل خانه‌های مردم ساخته شده است، به نظر می‌رسد گسترش طبیعی دامنه نظارتی است که آمازون در حال حاضر دارد.

آمازون از پاسخ به سؤالات در مورد نحوه استفاده از داده‌های iRobot خودداری کرد، اما سخنگوی شرکت الکساندرا میلر بیانیه‌ای ارائه کرد که مدعی شد این شرکت مباشر خوبی برای اطلاعات مشتریان بوده است. در بیانیه آمده است: “اعتماد مشتری چیزی است که ما برای به دست آوردن آن سخت کار کرده ایم – و برای حفظ آن هر روز سخت تلاش کرده ایم.” کسانی که نگران حریم خصوصی داده‌ها هستند ناراحت هستند. در سال 2020، آمازون یک پهپاد امنیتی خانگیمعرفی کرد. > و ماه گذشته Ring، شرکتی که با هزاران پلیس و ادارات آتش نشانی، اعتراف کردند که ویدئوهای خانگی را با مجریان قانون به اشتراک گذاشته اند بدون حکم گریر می‌گوید: اگر مجریان قانون یا دولت‌ها خواستار دسترسی باشند، داده‌های بسیار زیادی درباره افراد در دست یک شرکت، خطر این است که یک نقطه شکست برای دموکراسی و حقوق بشر باشد.

این شرکت قبلاً ربات خانگی، Astro که پاییز گذشته معرفی شد. در آن زمان، معاون ارشد دستگاه ها و خدمات آمازون، دیوید لیمپ، گفت که این شرکت این ربات را بدون هیچ مورد استفاده مشخصی راه اندازی کرده است. در مصاحبه ای با WIRED در ماه ژوئن، معاون آمازون در بخش روباتیک مصرف کننده، کن واشنگتن گفت که تمرکز اولیه بر نظارت و امنیت خانه است.

Astro در حال حاضر فقط با دعوتنامه در دسترس است. واشنگتن از اشتراک گذاری تعداد Astro در خانه های مردم امروز یا زمانی که Astro به طور کلی در دسترس قرار می گیرد خودداری کرد. از زمان راه‌اندازی، آمازون به‌روزرسانی Astro را ارائه کرد که به افراد اجازه می‌دهد بدون نیاز به نقشه‌برداری مجدد کل خانه، اتاق‌هایی را به نقشه خانه اضافه کنند.

روبات‌های خانگی آمازون در حال حاضر قادر به هماهنگ کردن فعالیت‌ها بین آن‌ها نیستند. چند واحد، اما واشنگتن گفت که بالا رفتن از پله ها و هماهنگی بین Astros در چندین طبقه بخشی از نقشه راه توسعه محصول است. خرید iRobot به جای اینکه امیدوار باشد Astro مخاطبان انبوهی را جذب کند، به آمازون امکان حضور فوری نقشه‌برداری خانه در مقیاس بزرگ را می‌دهد.

برای گفتن این موضوع خیلی زود است، اما این معامله می‌تواند انجام شود. با بررسی دقیق کمیسیون تجارت فدرال. طرفداران حریم خصوصی قبلاً مخالفت خود را ابراز کرده اند و لینا خان رئیس FTC عمیقاً از خرید شرکت های بزرگ فناوری انتقاد کرده است. کمیسیون پنج نفره در ماه مه اکثریت 3-2 دموکرات را به دست آورد. و خود خان به طور قابل توجهی پس از ییل به شهرت رسید مقاله مجله حقوق که قانون ضد انحصار را دوباره تجسم کرد – با آمازون به عنوان تمرکز اصلی.

حتی بدون وارد کردن iRobot به عرصه، جنبه‌های کمی از زندگی مردم وجود دارد که آمازون آنها را رعایت نمی‌کند. دسترسی داشته باشند. این در حال حاضر جزئیات صمیمی مانند آنچه مردم می‌خورند، می‌خرند، تماشا می‌کنند، می‌خوانند و داروهای نسخه‌ای که مصرف می‌کنند را ردیابی می‌کند. به زودی، ممکن است هر اینچ از خانه‌های آن‌ها را نیز بشناسد.

به‌روزرسانی در 22-05-08، 10.10 بعد از ظهر EST: این داستان برای افزودن نظر سخنگوی آمازون به‌روزرسانی شد.

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×