breadcrumbs_delimiter شبکه‌های اجتماعی breadcrumbs_delimiter فناوری بزرگ نمی تواند از وسواس در مورد اپل و تیک تاک دست بردارد
شبکه‌های اجتماعی

فناوری بزرگ نمی تواند از وسواس در مورد اپل و تیک تاک دست بردارد

مرداد 7, 1401 2083

در 26 جولای، آلفابت، شرکت مادر گوگل و یوتیوب، نتایج خود را اعلام کرد. در تماس کسب درآمد، ساندار پیچای، مدیر عامل این شرکت، گفت که YouTube Shorts، نسخه آن از ویدئوهای کوتاه مانند TikTok، بود. هر ماه توسط بیش از 1.5 میلیارد کاربر تماشا می شود. یک روز بعد، متا – شرکت مادر فیس بوک و اینستاگرام – نیز نتایج خود را پرده برداری کرد.

«نوآوری بزرگ TikTok این بود که متوجه شد رسانه های اجتماعی نه جی اونز، استراتژیست دیجیتال می گوید: باید بیشتر اجتماعی باشد، فقط رسانه ای. و این شناخت یکی از مواردی است که سایر شرکت‌ها – از جمله متا، با اینستاگرام – در تلاشند آن را دنبال کنند. او می‌گوید: «بی‌تردید متا داده‌هایی داشت که نشان می‌داد دوستان و خانواده دیگر منابع اصلی تعامل در اینستاگرام و فیس‌بوک نیستند، اما جرات نداشتند برگه کاوش اینستاگرام را به صفحه اصلی تبدیل کنند.» “اکنون آنها در حال بازی کردن هستند – و به نظر می رسد کاربران نه یک بلکه سه برنامه تحت سلطه ویدیوی عمودی دارند.”

آدام موسری، رئیس اینستاگرام، قبلاً تصمیم گرفته‌اید برخی از تغییرات مهم‌تر در برنامه پس از اعتراض عمومی، اما این شرکت همچنان به احتمال زیاد استراتژی خود را برای ترویج Reels دنبال می کند. همه اینها باعث نگرانی کاربران می شود ، کسانی که انبوه برنامه‌های مختلفی را که استفاده می‌کنند می‌بینند، تبدیل به تعدادی از برنامه‌های فوق‌العاده هیولایی فرانکشتاین می‌شوند که ظاهر و عمل می‌کنند اساساً شبیه یکدیگر هستند، فقط با لوگوی متفاوت. اونز می‌گوید: «از لحاظ استراتژیک، این یک آشفتگی است. پلتفرم‌ها باید سرمایه‌گذاری روی محتوا و پرورش سازندگان خود را از اولین موفقیت‌های ویروسی تا ستاره‌های جهانی افزایش دهند. اما تغییر به یک فید کاملاً مرتب‌سازی شده با الگوریتم، سازندگان را ناامید می‌کند.”

در حالی که همه برنامه‌ها در رقابتی برای کپی‌برداری از یکدیگر رقابت می‌کنند، با مشکلات بزرگ دیگری روبرو هستند. نتایج اسنپ، توییتر و متا همگی یکی از مسائل موجود برای تبلیغات آنلاین و ردیابی کاربران را برجسته کردند: تغییراتی که در iOS 14.5 ایجاد شد که به کاربران اجازه می‌داد از امکان ردیابی توسط برنامه های بزرگ انصراف دهید.

معرفی شفافیت ردیابی برنامه (ATT) توسط اپل به کاربران نهایی قدرت می دهد — اما برنامه‌ها را از دسترسی به داده‌های کاربران که عادت کرده بودند از آن‌ها سود ببرند، محروم می‌کند. این به کاربران اجازه می‌دهد با ردیابی برنامه‌ها و گزارش داده‌ها به تبلیغ‌کنندگان موافقت یا رد کنند. توانایی انصراف همیشه وجود داشته است، اما به طور سنتی نسبت به پنجره بازشو اجتناب ناپذیر اپل واضح تر بوده است. متا امسال ممکن است ۱۰ میلیارد دلار از درآمد تبلیغاتی خود را به دلیل درخواست کاربر در دستگاه های اپل از دست بدهد. دیو وهنر، مدیر مالی متا، که پس از تماس تلفنی به سمت تبدیل شدن به این شرکت حرکت کرد، گفت: «ما همچنان با چالش‌های هدف‌گذاری و اندازه‌گیری مانند تغییرات iOS اپل روبرو هستیم، که معتقدیم به چالش‌های رشد در صنعت تبلیغات دیجیتال کمک می‌کند. مدیر ارشد استراتژی شرکت مدیر ارشد بازرگانی آلفابت، فیلیپ شیندلر، به “کاهش هزینه های برخی از تبلیغ کنندگان” به دلیل عدم اطمینان در صنعت اعتراف کرد.

این تغییر به ویژه به ویژگی های Meta ضربه شدیدی زد و شرکت را تحت تأثیر قرار داد. یک یا دو پانچ در ترکیب با ظهور TikTok، که کاربران متا را می‌دزدد – و بنابراین تبلیغ‌کنندگان آن، که می‌خواهند محصولاتشان توسط اکثر مردم دیده شود. اندرو روزن، بنیانگذار و مدیر شرکت تحلیلگر رسانه Parqor، می‌گوید: «ترکیبی از گرایش‌های کاربرانی که از ویژگی‌های متا به TikTok دور می‌شوند و متا پس از ATT برای کسب درآمد از آن‌ها زمان سخت‌تری دارد، متا را مجبور به تکرار طراحی محصول خود کرده است.»

اما مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، بیش از تغییراتی که در نحوه ردیابی کاربران خود توسط برنامه‌ها ایجاد کرده بود، از اپل ناراحت بود. زاکربرگ در نظرات داخلی گفت که این شرکت در “رقابت بسیار عمیق و فلسفی” بر سر جهت آینده متاورس درگیر است گزارش شده توسط The Verge. در حالی که متا نقشی کلیدی در تشکیل گروه استانداردهای باز متاورس بین‌صنعتی ایفا کرده است، اپل به وضوح از این کار استفاده کرده است – نشانه‌ای که زاکربرگ معتقد است، نشانه‌ای است که اپل می‌خواهد یک سیستم بسته برای متاورس مرتبط با آن توسعه دهد. هدست‌های آن، مشابه محیطی است که برای آیفون‌های خود ایجاد کرده است.

در مورد خود اپل، نتایج در 28 جولای نشان داد که برخلاف برخی از رقبای خود، این شرکت توانسته است شکست بخورد. تحلیلگر کل درآمدهای خود را برآورد می کند و می تواند سر خود را بالای آب نگه دارد. تیم کوک، مدیرعامل اپل گفت: «نتایج رکورد این سه‌ماهه نشان‌دهنده تلاش‌های مداوم اپل برای نوآوری، پیشبرد امکانات جدید و غنی‌سازی زندگی مشتریانمان است». برای Ives از Wedbush، این یک اجرای شجاعانه تر از آن بود: معادل یک «Top Gun: Maverick-type feat for Cook and Co.»

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×